» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

12 lut 2015, o 19:45

domownik

Cześć
Chciałbym poznać wasze opnie właśnie na tytułowy temat czy rzeczywiście są takie cud miód i orzeszki czy jednak jest to prywatny biznes za nasze pieniądze. Chętnie poznam opinie osób które posiadają tytułowa poduszkę ortopedyczna i tych którzy „pomarudzą”/teoretyzują :lol:

http://www.sissel.com.pl/sissel-classic-rozmiar-l.html

:P

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

13 lut 2015, o 06:49

domownik

Damian_Dill napisał(a):
Cześć
Chciałbym poznać wasze opnie właśnie na tytułowy temat czy rzeczywiście są takie cud miód i orzeszki czy jednak jest to prywatny biznes za nasze pieniądze.

Oczywiście, że jest to biznes za nasze pieniądze. Aczkolwiek nie wyklucza to bardzo dobrej jakości towaru... ;)

Osobiście nie mam doświadczeń z taką poduszką. Mam jednak w pracy kolegę, który takowej używa i twierdzi, że odkąd ją ma, przestał go boleć kark. Zachwala w niebo głosy i każdemu poleca. Jeśli więc masz kłopoty z kręgosłupem szyjnym, to możesz spróbować. Jednak jeśli Twój kręgosłup jest chory, zalecałbym konsultacje u lekarza bądź dobrego fizjoterapeuty, czy w ogóle wolno Tobie takiej poduszki używać.

Pozdrawiam.

Góra Góra

13 lut 2015, o 20:06

domownik

Biznes i to całkiem niezły. Człowiek w trosce o zdrowie jest w stanie popełnić każde głupstwo.
To nie brak poduszki ortopedycznej jest przyczyną problemów bólowych na poziomie szyi. Lepiej zainwestować w zdrowie. Cenowo faktycznie wygrywa poduszka tyle tylko, że po pewnym czasie i ona stanie się niewystarczająca.

Fizkom

Góra Góra

13 lut 2015, o 23:57

domownik

Fizkom czy mógłbyś przybliżyć temat? Jak to jest, że poduszka pomaga, ale tylko czasowo? Przyznam szczerze, że sam chciałem takiej poduszki spróbować, bo zaczyna mi dokuczać kark. Winą obarczałem niewłaściwe spanie. Po prostu cierpię na bezsenność i jak już zasnę, to jest to sen kamienny do tego stopnia, że czasami budzę się w dziwnych pozycjach z bolącym karkiem. Właśnie dlatego pomyślałem, że taka poduszka, która według producenta utrzymuje szyjną część kręgosłupa we właściwym ułożeniu, mogłaby mi pomóc.

Góra Góra

18 lut 2015, o 00:33

domownik

Mit,
Poduszka działa tylko czasowo bo tylko na chwilę zmienia schemat napięć w ciele. Potem wszystko wraca do normy z nieprawidłowymi napięciami w obrębie tułowia włącznie. I tak wszystko wraca do punktu wyjścia .....

Oczywiście poduszka może być pomocna przy działaniach likwidujących ból karku (i nie tylko) ale jej zastosowanie widziałbym jako wsparcie efektów odpowiedniej terapii a nie zamiast niej.

Fizkom

Góra Góra

18 lut 2015, o 07:03

domownik

Dzięki za odpowiedź. Pytałem o to, gdyż zaczynają się u mnie pojawiać zmiany właśnie w szyjnym odcinku kręgosłupa. Na rezonansie to widać, chociaż na razie jeszcze nie dzieje się nic bardzo groźnego. Często jednak budzę się z bólem karku, który w ciągu dnia czasami przechodzi a czasami nie. Dlatego też myślałem o takiej poduszce, którą kolega z pracy zachwala pod niebiosa...

Skoro jednak potrzebna jest mi terapia, to jestem w prawdziwej rozterce. Ortopeda na razie nic nie mówi na ten temat a mój stosunek do osteopatii jest jaki jest - nie robię z tego tajemnicy. Natomiast fizjoterapeutom zwyczajnie nie ufam, ponieważ na swojej długiej drodze z chorym kręgosłupem, nie spotkałem jeszcze takiego, który by mi realnie pomógł. Kółko więc się zamyka, a skoro poduszka to także nie najlepszy pomysł, to ja już nie wiem, co dalej robić ;/

Góra Góra

19 lut 2015, o 07:07

domownik

Ja jestem zadowolona z tej poduszki, ale raczej traktuje to profilaktycznie. Przy silnych bólach odcinka szyjnego sama poduszka nie pomoże. Ja właśnie w takim momencie kupiłam i nie pomogła ani trochę. Natomiast pomogło (ból był naprawdę silny, jak pojechałam do lekarza po blokadę to chciałam w szyje - oczywiście nie stosują, nie umiałam głową ruszać, ust szerzej otworzyć np. przy jedzeniu, nie mówiąc o spaniu):
1. Ćwiczenia fizjoterapeutyczne (ale tylko na szyję, pozostałych ćwiczeń już nie stosowałam) - ból troszkę zmalał z 10 na 8
2. Fizjoterapeuta stosował m. in. terapie czaszkowo-krzyżową - ból 8 -5
3. Joga - szczególnie ćwiczenia z głową w dół (np pies z głową w dół)- z 5-na 0
(to tak w przybliżeniu- ale w przypadku bólu o. szyjnego warto tych sposobów wypróbować - polecam, mnie pomogło)

Jestem po rezonansie odcinka szyjnego i jest tam wszystko ok, ale napięcia mięśniowe mogą być naprawdę silne i powodować ogromny ból. Teraz szyja mnie nie boli, ale na wszelki wypadek śpię na poduszce. Warto sobie taką sprawić. Pozdrawiam.

Góra Góra

27 lut 2015, o 17:08

domownik

Kolego @mit czyli pozostaje nam chyba tylko fizykoterapia i dziękuje :dontgetit: nie liczyłem ze poduszka w czymś pomoże ale zmniejszy dolegliwość/ból...ale jest tak jak myślałem prywatny biznes za nasze pieniądze, tak samo pewnie jak te cudowne materace :lol:

Góra Góra

27 lut 2015, o 19:39

domownik

Damian_Dill napisał(a):
......" czyli pozostaje nam chyba tylko fizykoterapia ......"
Fizykoterapii w przypadku bólu przewlekłego nie polecam bo to tylko leczenie objawowe. Jeśli pomaga to tylko na krótko. Wystarczy popytać tych, którzy korzystali z "lamp", grzania, mrożenia, prądów i innych cudownych zabiegów. Szkoda czasu ........

Fizkom

Góra Góra

28 lut 2015, o 23:19

domownik

Korzystałem kiedyś z tego typu "przyjemności" chociaż fizykoterapeutki ładne ;) - niektóre oczywiście...to co nam zostaje... :wtf:

Góra Góra

2 mar 2015, o 01:21

mgr. fizjoterapii

fizkom napisał(a):
Damian_Dill napisał(a):
......" czyli pozostaje nam chyba tylko fizykoterapia ......"
Fizykoterapii w przypadku bólu przewlekłego nie polecam bo to tylko leczenie objawowe. Jeśli pomaga to tylko na krótko.Wystarczy popytać tych, którzy korzystali z "lamp", grzania, mrożenia, prądów i innych cudownych zabiegów. Szkoda czasu ........

Fizkom

Sposób w jaki napisałeś o zabiegach fizykalnych, świadczy, że nie masz pojęcia o nowoczesnej fizykoterapii...
W przypadkach bólu przewlekłego, znajduje idealne zastosowanie w walce z bólem skoliotyków.
Często pozwalając im normalnie funkcjonować i brać udział w kompleksowym leczeniu swojego schorzenia.

Słowa
Cytuj:
szkoda czasu...
z ust terapeuty są karygodne :facepalm:

Góra Góra

2 mar 2015, o 23:42

domownik

Karygodne? Nic podobnego ........

Nie używajmy górnolotnych stwierdzeń i nie traktujmy fizykoterapii jako jedynego obowiązującego dogmatu w przypadku skoliozy. To nie fakt umieszczenia w programie ……”kompleksowego leczenia schorzenia……” decyduje o skuteczności leczenia fizykalnego ale efekty po jego zastosowaniu. Dobrze znam mozliwości nowoczesnej fizykoterapii ale znam również nowoczesną rehabilitację funkcjonalną i medycynę manualną. Słucham też moich pacjentów w gabinecie i potrafię wyciągnąć z tego wnioski ..........

Spróbujmy zastanowic się nad samą ideą oddziaływania fizykoterapii w odniesieniu do podstawowej zasady w medycynie: leczyć należy przyczyny a nie objawy choroby. Fizykoterapia w przypadku asymetrii tułowia dotyka tylko tych ostatnich i nie likwiduje jego przyczyn. Może przynieść chwilowe zmniejszenie sygnału bólowego ale nie dotrze do tych mechanizmów w naszym organiźmie, które za generowanie tego sygnału są odpowiedzialne.

Niezależnie od tego co napiszesz, wystarczy zapytać się tych osób, które przede wszystkim ze względu na ból poddały sie operacji skrzywienia kręgosłupa lub wciąż, bez końca pytają na Forum o możliwe sposoby walki z nim. Pytanie brzmi: ....."kompleksowe leczenie schorzenia (skoliozy)....." w ich przypadku został zakończony to dlaczego ból nadal nie pozwala o sobie zapomnieć? Fizykoterapia nie pomogła …………?

Pozdrawiam,
Fizkom

PS. W leczeniu bólu (piszę ogólnie) wyspecjalizowały sie Poradnie Walki z Bólem / Ośrodki Leczenia Bólu. W sytuacji gdy nie ma możliwości dotarcia do źródła problemu (przyczyny bólu) to dobre rozwiązanie choć nikt nie twierdzi tam, że leczy schorzenie.

Góra Góra

3 mar 2015, o 00:35

domownik

:facepalm: :facepalm: :facepalm:
dlaczego ten pan wszędzie pisze wierutne bzdury w każdym poście podważa metody leczenia on tylko on wie co jest najlepsze dla nas ludzi ze skoliozą a gdy pytałam 3 razy o przedstawienie efektów swojej pracy z pacjentami swoich mądrości człowiek udaje że nie widzi.
To bajkopisarz który pojawił się na naszym forum dodam naszym osób chorych i podważa wszystko i wszystkich.
:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
ukrywasz się pod nickiem podaj swoje dane osiągi a potem miej czelność negować innych.
Odkąd jesteś na tym forum, odechciewa się czytać bo udzielasz się wszędzie tym samym tonem i odpisujesz wszędzie tak samo.
Ja chodzę na zabiegi fizykoterapii od lat i niedługo będę miała kolejny turnus i jak czytam twoje mądrości to :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Ty wiesz jak to jest mieć skoliozę i bóle nią spowodowane ty wiesz wszystko że trzeba wyrównać ciśnienia i przepona i to samo baju baju ty wszystko wiesz :DD

Tylko ujawnij swoje osiągnięcia nie kursy ale osiągnięcia, przedstaw chociaż jedną osobę której pomogłeś wyprowadziłeś skoliozę?
no i jako terapeuta lekarz czy znachor przedstaw się nie ukrywaj pod pseudonimem.

Góra Góra

4 mar 2015, o 15:04

domownik

Skolio a czy fizykoterapia pomogła Tobie w sposób znaczny? Chodzi mi czy zażegnałaś się ze swoimi problemami raz na zawsze? Z tego co mi wiadomo fizykoterapia jest rozwiązaniem chwilowym ale nie ma efektu długotrwałego czyli nie wyleczy z czegoś. Ma działanie wspomagające przy pracy z fizjoterapeutami.

P.s. żądając od kogoś danych osobowych warto może być konsekwentną i poprosić o takie dane założycieli forum. Niby są mgf fizjoterapii....ale zdjęcia aktorów z seriali mają. Dla Ciebie oni są wiarygodni?
Po drugie wiedza zdobyta w internecie nie powinna być jedyna i uważana za najprawdziwszą. Zawsze możesz zdobytą wiedzę tutaj sprawdzić czy skonsultować z kimś z "reala". Masz do tego prawo.

Góra Góra

4 mar 2015, o 17:33

domownik

1 post na forum i obrona fizkoma:)
no i jeszcze atak do założycieli:)
kolejne konto fizkoma? czy jego koleżanki?
Fizykoterapia nie wyleczy ale pomaga, dorosła osoba ze skoliozą wie że wszystkie teorie o metodach leczenia są mało skuteczne nic nie wyleczy w 100% tak jak i operacja nie da gwarancji że już po problemie.

Fizykoterapia zwyczajnie pomaga mi funkcjonować i jak słyszę te bzdury to ciężko nic nie napisać.
Bajki tego pana są dobre dla 14 latek szukających pomocy, ja już to przerabiałam i wiele wiele pieniędzy mnie to kosztowało profesorowie metody wszyscy są mądrzy:)
ja już któryś raz proszę doktora vel fizkoma który jest taki wspaniały o przedstawienie efektów swojej wiedzy i doświadczenia niech przedstawi nam jak pięknie wyprowadza skoliozy:)
efektów których nie ma więc milczy:)

odpowiada tylko jak pojawia się 15 lata na forum i odpisuje zawsze to samo jeśli ktoś uważnie prześledzi:)

no i ma już widzę swoich adwokatów na forum.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]