» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

14 lis 2016, o 13:17

świeżak

Kielce poproszę - z podanych najbliżej Częstochowy

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

25 lis 2016, o 23:09

domownik

Mamo_Samiego,
Zajrzyj na PW.

Fizkom

Góra Góra

28 gru 2016, o 15:11

świeżak

Witam, chciałbym prosić o pomoc w ustaleniu właściwego postępowania i osoby które pomoże mi w rehabilitacji.

Mam 24 lata, przebytą w młodości zdiagnozowaną w wieku 16 lat chorobę Scheuermanna. Nie była ona w żaden sposób leczona i właściwie do ok 21 roku życia pomimo uprawiania różnych sportów z dużą intensywnością brak dolegliwości bólowych. Od 21 roku życia generalnie nasila się ból przy siedzeniu, dłuższym staniu i noszeniu ciężkich rzeczy. Obecnie są dni gdzie praktycznie cały czas czuje "spięcie" mięśni pleców. Ból także bardzo często. Dodatkowo kręgosłup często strzela gdy wykonuje określone ruchy, nie jest to bolesne ale słyszalne. Gdyby było to potrzebne mam rtg klp ap i boczne z przed 2 lat.

Dodatkowo w 20 roku życia przeszedłem operacje szycia łąkotki po jej uszkodzeniu. Generalnie mam też asymetrie miednicy i barków to akurat zostało stwierdzone przez chiropraktyka lecz bez konkretnych działań podjętych w tym kierunku, sądzę że asymetria miednicy ma związek z operacją kolana. Często czuje tak jakby spięcie w okolicy przepony przy próbie wyprostowania się.

Proszę o jakiś komentarz ew pytania i pomoc w odnalezieniu odpowiedniej osoby do pomocy

Z góry dziękuje i Pozdrawiam, M :)

Góra Góra

9 sty 2017, o 00:01

domownik

ml92,
Faktycznie, asymetria w obrębie miednicy i obręczy barkowej może być pozostałością po operacji stawu kolanowego i braku właściwej rehabilitacji. Tutaj należałoby zwrócić uwagę na fazę podporową dla tej nogi podczas chodu, stabilność tułowia w fazie podporowej i wykrocznej, porównać długość kroku obu kończyn dolnych, określić takt kroku itp. itd. To zadanie dla fizjoterapeuty pracującego w oparciu o metody funkcjonalne (choćby PNF).

Odnośnie Twojego problemu w obrębie pleców, trudno tutaj o jakąś dogłębną diagnozę. Mam zbyt mało informacji. Spróbuję mimo to pomóc, nakreślając choćby kierunek Twoich dalszych działań.........
Prześlij mi RTG kl. piersiowej a najlepiej wszystkie jakie masz ze stawem kolanowym (po operacji) włącznie.

Fizkom

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]