» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

14 lut 2014, o 12:51

domownik

Witaj Fizkom;) widze,ze stoisz nade mna ze swoim bagazem wiedzy..Odwalasz kupe dobrej roboty na tym portalu i tak trzymaj:) Pisze bo mam jeszcze kilka zapytan do Twojej osoby..
Generalnie jak juz wspominalem na tym forum mam 24, skolioza prawostronna (idiop.) ok 30 st i maly garb zebrowy. Generalnie od malego prowadze sportowy tryb zycia, teraz od ok. 8 lat silownia. Dokucza mi ten garb bo nie samo skrzywienie. Mam taki plan zeby zapisac sie na jego usuniecie operacyjne jesli to bedzie mozliwe,a stoja w kolejce na operacje sprobowac jeszcze gdzie to mozliwe tych rechabilitacji..chcialbym zeby to bylo realne zeby cofnac skrzywienie,jedna forumowiczka powiedziala mi nawet ze jesli uda sie wyprostowac kregoslup to i garb zniknie.. Nie wiem.. Generalnie jestem w stanie włóżyć w to WIELE SIL bo moim najwiekszym marzeniem jest pozbycie sie tej choroby.. Dodam jeszcze,ze potrafie sie rozciagac na MAXA i BÓL nie jest mi obcy;)
FIZKOM, co byś w takiej sytuacji na moim miejscu starał sie zrobić???

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

15 lut 2014, o 00:07

domownik

on24 napisał(a):
FIZKOM, co byś w takiej sytuacji na moim miejscu starał sie zrobić???

Po pierwsze: odradzam operację. Czy wiesz, że taki zabieg nawet jeśli zlikwiduje garb to jednocześnie zmieni przekrój poprzeczny klatki piersiowej. Coś za coś. Akcja rodzi zawsze reakcję (to jeszcze ze szkoły średniej). Zastanów się dobrze czy jesteś na to zdecydowany.

Po drugie: dobra terapia. Potrzebny będzie dobry osteopata/ rolfer a na końcu mądry fizjoterapeuta. Osteopata powinien znać techniki powięziowe i membranowe z elementami dynamiki trzewnej. Fizjoterapeuta powinien operować metodą PNF przynajmniej na poziomie kursów klinicznych w ortopedi i w skoliozach.

Po trzecie: nawet jeśli wyprostuje się kręgosłup ale nie zniknie jego rotacja, garb żebrowy pozostanie nadal Twoją zmorą (choć w mniejszym stopniu).

Po czwarte: do terapii nie potrzebny jest wkład wielkiej siły. Ty potrzebujesz mądrej i celnej terapii. W tym widzę Twoją dużą szansę. Ilość bólu i potu wylanego podczas terapii wcale nie świadczy o jej wysokiej skutecznośc (np. siłownia !)….

Po piąte: odrzuć ćwiczenia na siłowni w formie treningu stacjonarnego (z martwym ciągiem czy bez). W Twoim przypadku siłownia całkowicie zabiera tobie możliwość wyprostu. Aby to osiągnąć potrzebujesz gibkości, zwinności i dobrej kontroli motorycznej (terapeuta PNF odpowie Ci że są 4 etapy kontroli motorycznej). Jeśli już siłownia to przy wykorzystaniu TRX-a ale i to jest nadal do rozważenia. Wszystko zależne byłoby od efektów terapii, o której pisałem wcześniej.

Po szóste: przeczytaj raz jeszcze wszystkie posty osób po operacji skoliozy. Przeanalizuj wszystko tak abyś potem nie stwierdził, "że nie wiedziałeś" …….

Fizkom

PS. O "zbawiennym wpływie" ćwiczeń na siłowni, w przypadku skolioz jeszcze kiedyś z pewnością napiszę.

Góra Góra

19 lut 2014, o 18:25

domownik

Pozwolę sobie dodać tutaj posta . Moje pytanie kieruje do "fizkom" czy można się z panem/ panią skontaktować poprzez PW ?

Góra Góra

19 lut 2014, o 19:59

domownik

Kamil1993,
Oczywiście, że możesz ale wolałbym abyś pytania kierował bezpośrednio na Forum. Dzięki temu moje odpowiedzi przeczytają również inni użytkownicy portalu ……..

Fizkom

Góra Góra

19 lut 2014, o 23:24

domownik

Dobrze , a więc opisze to szybciutko . Leczę się już kilka lat u ortopedy , ale ortopeda cały czas mi mówi taki kręgosłup jak ty to ma każdy i z tym nie da się nic zrobić . Mam skrzywienie lędźwiowo piersiowe i zaczyna dokuczać mi ból . Nie znam specjalisty który jest w stanie mi pomoc dlatego szukam pomocy w internecie . Posiadam nowe zdjęcia rtg , które mogę tutaj wstawić ( mogę wstawić również moje realne zdjęcia ) , pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź :)

Góra Góra

20 lut 2014, o 22:18

domownik

Kamil1993,
Jeśli taki kręgosłup ma każdy to znaczy, że i ja też !!!
Tyle tylko, że Ciebie boli a mnie nie ..........

Bronię się przed stawianiem diagnoz przez internet. Mogą być naznaczone dużym błędem ........
Wyślij zdjęcia tułowia z uchwyconymi talerzami biodrowymi i głową: z przodu, z tyłu i boku. Twarz zasłoń. W programie Paint, zakreśl miejsce/obszar bólu.
Napisz:
1. jakiego typu jest to ból: powierzchowny/głęboki, kłujący/tępy, chwilowy/ciągły?
2. co przynosi ulgę a co zwiększa ból?
3. jesteś uczniem/studentem/ pracujesz? praca siedząca/stojąca/różna)
4. urazy (złamania, skręcenia, zwichnięcia) w Twoim życiu?
5. operacje jakie przeszedłeś?
5. z jakimi problemami chodzisz do lekarzy najczęściej? (choroby, dolegliwości etc.)

Fizkom

Góra Góra

22 lut 2014, o 13:36

domownik

Ok dzieki Fizkom..a mozesz mi dokladnie sprecyzowac jak w praktyce przekaldaloby sie "poprzeczna nierówność klatki piersiowej"?? bo nie rozumiem czy wyglad ulegl by znacznej zmianie.. czy chodzi np o komfort w oddychaniu..pzdr

Góra Góra

23 lut 2014, o 22:17

świeżak

Witam , jestem w klasie maturalnej , od wielu lat gram w koszykówkę i chciałbym wiązać z tym w jakiś sposób swoją przyszłość , niestety zaczynam mieć problemy z kręgosłupem , strasznie boję się że przez to nie będę mógł dorównywać innym na studiach fizycznie, wlasnie przez wadliwy kręgosłup.
Byłem już u ortopedy kilka razy , nawet prywatnie , niestety nic z tego nie wynikło :/ lekarze każą się oszczędzać , mówią ze wada jest niewielka i jest wszystko ok , ale ja wiem że przeszkadza mi to w treningach i bardzo chce to poprawić. Wysyłam link do zdjęć rtg :
http://zapodaj.net/e89dbdc42d317.png.html
http://zapodaj.net/7c65f4b292fc6.png.html
Mam niewielką skoliozę , mógłby Pan powiedzieć ile to stopni i jak to wyprostować? często mam bóle w odcinku lędźwiowym , lekarz powiedział że mam też opuszczony jeden krążek w ledzwiowym. W odcinku piersiowym mam też zapadniętą lewą stronę klatki , opuszczony prawy bark. Co robić by to wyleczyć? Niestety brakuje mi pieniędzy by leczyć się prywatnie , a na wizytę w szpitalu muszę czekać miesiącami. Bardzo proszę o pomoc

Góra Góra

24 lut 2014, o 17:24

domownik

Tmk18,
Muszę Ciebie zmartwić. Nie można określić wartości skrzywienia “na oko” i nie ma możliwości podania propozycji leczenia na odległość, przez internet. Ufam, że to rozumiesz …...

Pierwszą podstawową czynnością, którą należy wykonać zanim rozpocznie się leczenie, jest bardzo dokładny wywiad i badanie: funkcjonalne, palpacyjne, testy kliniczne itp, itd. Bez tego to “leczenie w ciemno”, a tego przecież nie chcesz…….

Piszesz, że z wizyty u ortopedy nic nie wynikało. A co miało wyniknąć? To jest specjalista do innych zadań i wiedza jaką posiada w zakresie leczenia zachowawczego wad postawy jest niewystarczająca.

Teorię dot. krążka międzykręgowego w odc. Lędźwiowym odłożyłbym na kiedy indziej. Jesteś jeszcze za młody na to a nawet jeśli, to najczęściej jest to wynik kompresji kręgosłupa, której przyczyn należy szukać gdzie indzie. Jednocześnie ew. ucisk/zdławienie korzenia nerwowego dałoby objaw, o których nic nie wspominasz …………

Reasumując i w kolejności: dobra diagnoza, plan terapii, a na końcu sama terapia. Odstępstwo od tej zasady to krok w “ślepą uliczkę”. O tym pełno jest na tym Forum ……….

Fizkom

Góra Góra

24 lut 2014, o 22:31

świeżak

Jakiego fizjoterapeutę polecasz w województwie mazowieckim ? :) Odezwij się na pw , mam motywację żeby z tym walczyć tylko brakuje mi kogoś kto mnie nakieruje ( diagnoza , terapia o tym co wspominałeś )

Góra Góra

24 lut 2014, o 22:39

domownik

Szukaj fizjoterapeuty/osteopaty/rolfera, który pracuje w oparciu o mobilizacje powięziowe. Szukaj takich haseł jak "Anatomy Trains", "Łańcuchy GDS", "mobilizacje powięziowe", "osteopatia", "rolfing", "integracja strukturalna" itp, itd. Niestety, znajomość większości z tych haseł przy korzystaniu z NFZ, nie będzie Ci potrzebna ……..

Fizkom

Góra Góra

25 lut 2014, o 20:03

domownik

Fizkom prosze odpowiedz jak mozesz na powyzsze moje pytanie;)

Góra Góra

25 lut 2014, o 22:55

domownik

On24,
Garb żebrowy jest wynikiem napięć w obrębie "zawartości" tułowia. Jego likwidacje to jedynie "kosmetyka" nie dotykająca w najmniejszym stopniu przyczyn jego powstania. Lecząc tylko objawy generujesz powstawanie kolejnych. Z tym wiąże się niekontrolowana zmiana w przekroju poprzecznym klatki piersiowej. To naprawdę długi i trudny temat na to Forum bo opierający sie o zjawisko Tensegracji Tkankowej (ciągłości napięciowej), regulację ciśnień w jamach ciała, propriocepcję itp. itd. Nie pozostaje więc Tobie nic innego jak mi uwierzyć lub szukać dalej ………

Fizkom

Góra Góra

26 lut 2014, o 18:11

domownik

wierze..ale MASA ludzi sobie te zabiegi kosmetyczne chwali i nikt o zadnej nierownosci z przodu na skutek operacji nie wspomnial...ps noszac wkladke odnotowuje bóle głowy...Fizkom chyba masz racje co do tych wkladek...:(

Góra Góra

28 lut 2014, o 17:38

domownik

fizkom napisał(a):
Kamil1993,
Jeśli taki kręgosłup ma każdy to znaczy, że i ja też !!!
Tyle tylko, że Ciebie boli a mnie nie ..........

Bronię się przed stawianiem diagnoz przez internet. Mogą być naznaczone dużym błędem ........
Wyślij zdjęcia tułowia z uchwyconymi talerzami biodrowymi i głową: z przodu, z tyłu i boku. Twarz zasłoń. W programie Paint, zakreśl miejsce/obszar bólu.
Napisz:
1. jakiego typu jest to ból: powierzchowny/głęboki, kłujący/tępy, chwilowy/ciągły?
5. z jakimi problemami chodzisz do lekarzy najczęściej? (choroby, dolegliwości etc.)

Fizkom

Wiem że diagnoza przez internet nie jest dobrym rozwiązaniem , ale skoro mój ortopeda mówi ze z tym nie da się nic zrobić , jestem zdania że warto wysłuchać opinii innych ludzi .

Zdjęć jest trochę więcej bo nie wiedziałem które będą dobre . (obszar bólu zaznaczyłem mniej więcej , bo nie jestem dokładnie go określić , ale myślę że to odcinek lędźwiowy )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

AD1 : Ból raczej powierzchniowy .
AD2 : Może to śmiesznie zabrzmi , ale moim zdaniem sen , gdy wstaje nic mnie nie boli .
AD3 : Praca siedząca i uczę się w weekendy .
AD4 : Nic
AD5 : Nie przeszedłem
AD5 : Chodzę przeważnie do ortopedy z nadzieją że usłyszę od niego że da się coś z tym zrobić .

Ostatnio edytowano 2 gru 2016, o 08:56 przez Kamil1993, łącznie edytowano 2 razy

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]