Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - FIZKOM DZIĘKUJE!

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Wszystko na temat skolioz

Zaloguj | Zarejestruj

Regulamin działu

Przed założeniem tematu upewnij się, że nie dublujesz go, przeglądnij FAQ tematów i skorzystaj z wyszukiwarki na forum.

25 paź 2018, o 17:53

świeżak

Zacznę od tego, że wieku około 13 lat stwierdzono u mnie skoliozę piersiowo-lędzwiową, w granicach 30-40 stopni. Skolioza od tego czasu nie postępowała, jednakże z wiekiem zaczęłam odczuwać coraz większy ból (w odcinku lędzwiowym, napięcie i ból w lewym barku, w przedramionach, ból karku, puchnące nogi, ból pod łopatkami, ból stóp, długo by wymieniać...). Zmiany w ciele to głownie mocno niesymetryczne wciącia w talli, odstajaca prawa łopatka, wysunieta do przodu szyja ( jak u żółwia), lewe ramie położone wyżej niż prawę, szpotawe kolana, asymetria miednicy, płaskie plecy. W ruchu moje ciało charakteyzowało mocne przechylanie tłowia do przodu, garbienie, skręcanie miednicy, ustawianie stóp na zewnątrz.

Od dłuższego czasu przeglądam te stronę internetową i Twoje wpisy. Zainspirowałeś mnie do podjęcia próby walki o swoje ciało. Odwiedziłam sporo specjalistów, fizjoterapetów, chiropraktyków, osteopatów, terapetów manualnych, którzy pomagali mi uśmierzyć ból, ale na chwilę. Szczerze mówiąc nigdy nie wierzyłam w to, że tego się nie da naprawić ;) więc odwiedzałam coraz to nowe osoby, wyszukując w internecie hasła którymi operujesz,aż w końcu trafiłam na sesje rolfingu. Gdyby nie Twoja heroiczna walka na tym forum nigdy bym się o tym nie dowiedziała! Za mną 9 sesji, a moje ciało zmieniło się nie do poznania. Nie jest idealne, nie zrobiłam zdjęcia rtg, aby w 100% stwierdzić, że skolioza się zmniejszyła, jednak to co widzę bardzo mnie zadowala!
Ból praktycznie zniknął, stoję proso i pewnie, głowa wróciła na swoje miejsce, asymetria w talli zmniejszyła się o jakieś 70%, łopatka jest na swoim miejscu, nogi wyglądają lepiej, zeszła mi opuchlizna z kostek, a kiedy patrze na swoje plecy to się uśmiecham. Nie są idealne, ale wyglądają dużo, dużo lepiej. A myślę, że to nie koniec :)
Chciałabym Ci zwyczajnie podziękować, DZIĘKUJE! :heart: :flowers:

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

25 paź 2018, o 22:45

domownik

Marto,
Uśmiechnąłem się czytając Twój post. To niezwykle miłe słowa, Dziękuję …..

Wielokrotnie pisałem na tym Forum, że każdy z Was wyniesie z moich postów tyle informacji ile sam włoży w nie wysiłku. To warunek aby je zrozumieć. Ty swoją lekcję odrobiłaś perfekcyjnie. Cieszę się z Twojego sukcesu i szczerze gratuluję !!

Wierzę, że to dobry początek Twojej walki o zdrowie i nieostatnie słowo w tej kwestii. Gdybyś w przyszłości chciała zrobić kolejny krok w dobrym kierunku, pytaj na Forum. Jeśli będę umiał, podpowiem.

...."Tam gdzie wiedza, tam i zdrowie ….."

Fizkom

Góra Góra

30 paź 2018, o 13:08

domownik

Mnie co prawda nie pomogłeś (na zasadzie, pomocy nie szukam :) ), ale widzę Twoją niedającą się przeoczyć aktywność na forum - i też chcę Ci za nią przy okazji podziękować. Robisz naprawdę wiele dobrego i jeszcze niejednemu z pewnością pomożesz. Tak trzymaj!

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

31 paź 2018, o 23:19

domownik

Skoliozabeznoza,
Dziękuję i pozdrawiam.

Fizkom

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]