Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Moje zdjęcia RTG :).

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

25 gru 2017, o 23:25

świeżak

Nie wiem ogólnie po co wrzucam tu te zdjęcia. Może aby poczuć się w jakiś sposób lepiej :P.
Tak czy siak są :).

Jestem czytelnikiem tego forum od ładnych paru lat ale zarejestrowałem się dziś.
Mam 34 lata i moją rotoskolioze zdiagnozowano dopiero w 2012 roku ;]. Do tego czasu nic mi nie dolegało, a leciutko okrągłe plecy (moja niechlujna postawa i lekka kifoza) miałem w tyłku :D. Wiedziałem (od 15'tego roku życia) ,że coś jest nie tak przez wystający kręgosłup w odcinku piersiowym odrobine.

Do ortopedy poszedłem dopiero wtedy jak prawa strona pleców w odcinku piersiowym zaczynała boleć szybciej niż lewa po dłuższym przesiadywaniu w pracy (plecki zaczęły się męczyć własnie w okolicach 2012). W 2016 poszedłem jeszcze raz i zrobiłem także zdjęcia odcinka lędźwiowego. Nie dostałem informacji o ilości stopni w 2012 i w 2016. Wiem, że wada od zawsze jest stabilna i aby ćwiczyć to co fizjo zada. I to robię (choć z braku czasu ostatnio trochę zaniedbuję).

To tyle :D.

Załączniki:
Komentarz: 2016. Połączone, bok.
Tescik_2.jpg
2016. Połączone, bok.

Komentarz: 2016. Połączone, przód.
Tescik_1_bk.jpg
2016. Połączone, przód.

Komentarz: 2016. Lędźwiowy bok.
Dół_bok_2.jpg
2016. Lędźwiowy bok.

Komentarz: 2016. Piersiowy bok (za bardzo się rozluźniłem i lekko przygarbiłem...).
Góra_bok_2.jpg
2016. Piersiowy bok (za bardzo się rozluźniłem i lekko przygarbiłem...).

Komentarz: 2016. Lędźwiowy przód.
Dół_przód_1.jpg
2016. Lędźwiowy przód.

Komentarz: 2016. Piersiowy przód.
Góra_przód_1.jpg
2016. Piersiowy przód.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

26 gru 2017, o 19:51

świeżak

Porównując te zdjęcia z moimi (również są na forum) wydaje mi się, że może być to choroba Scheuermanna. Fakt, że twoje dolegliwości jak twierdzisz odkryłeś w wieku 15 lat utwierdzają mnie w tym przekonaniu. Ale jedynie opis zdjęcia RTG może to potwierdzić m.in. guzki czy zklinowacenie trzonów. Szkoda, że nie podano Ci ile masz stopni kifozy bo masz bardzo podobne skrzywienie do mojego. Mój ortopeda nie podał mi bo twierdził, że nie ma sensu, jestem zbyt przewrażliwiony itp. Jeśli chcesz zobacz moje zdjęcia RTG oraz pleców i powiedz co sądzisz na ten temat, czy inne osoby zauważyły twoją wadę?

Góra Góra

27 gru 2017, o 21:12

świeżak

Na opisie zdjęć RTG nie było nic o guzach czy o chorobie której wspomniałeś. Była mowa o skrzywieniu w prawo z lekką rotacją, krótki łuk, mierne lędźwiowe, lordoza prawidłowa, a kifoza w górnej granicy „normy” niby czyli obstawiam 40 stopni lub troche więcej. Ortopedzi też nic na ten temat nie mówili. Ogólnie jak przybiorę paskudną postawę w trakcie siedzenia (zaczne się garbić) to leciutko widać, że plecy są trochę bardziej okrągłe niż u ludzi zdrowych. Nikt nie zauważa tego. Widzi to jako zwykłe garbienie się. Jak dbam o postawe to nic nie widać. Raz jedna osoba z którą mieszkałem pare lat temu zauważyła, że mój kręgosłup w odcinku piersiowym jest bardziej widoczny niż u „normalsów”. Tak to albo nie zwracają na te kilka kręgów uwagi albo to widzą i mają to w nosie nie wiem :). Ja to widzę bardzo jak i moją asymetrie barków (prawy idący bardziej w przód). Jak sam powiem to wtedy się dopatrzą ;) choć dziewczyna nadal nie widzi problemu ;).
W pracy mam znajomega z dużą kifozą, sporą i dla mnie bardzo widoczną ale to by było na tyle. Nikt inny nie zwrócił mu uwagi :).

Po twoich fotkach pleców widze coś podobnego. Kręgi bardziej wystające w odcinku piersiowym. Fajnie jakbyś wrzucił RTG chyba, że gdzieś już są albo nie dokładnie zobaczyłem wątek :).

Góra Góra

28 gru 2017, o 17:48

świeżak

viewtopic.php?f=19&t=3983
Tutaj mam jedno zdjęcie RTG. Czyli mamy podobnie, większość tego nie zauważa albo ma to w nosie :D Ale ja jestem bardzo przewrażliwiony na tym punkcie, mimo że fizjoterapeuta nie zauważył nic nieprawidłowego z kifozą, lecz ze skoliozą (mam 14 stopni) a ortopeda (podobno dobry) powiedział, że jestem zdrowy, nie ma się czym przejmować. Kiedyś koleżanka powiedziała mi żebym się wyprostował i od tego momentu dostałem takiego kompleksu na tym punkcie, że masakra :/ Więc zakładam, że to wszystko siedzi w naszych głowach.
Oceń moje RTG, wydaje mi się że podobne skrzywienie do twojego, napisz co o tym sądzisz :)

Góra Góra

28 gru 2017, o 19:59

świeżak

Wygląda podobnie z bocznego obrazu :). Wiesz warto wiedzieć, że coś masz plecami ponieważ zaczynasz dbać o postawe :P. Jakbym miał zdrowe plecy pewnie lał bym na to i garbił się na potęge (jak to robiłem za dzieciaka i będąc 20'to latkiem) xD. Czasami sobie też za dużo w głowie wkręcam i o dziwo zacząłem za dużo o tym myśleć po pierwszych zdjęciach RTG jakie zrobiłem w 2012 czyli dość późno, a wade mam od dawien dawna :D. Dziwna sprawa bo to zazwyczaj w młodym wieku powinien człowiek się dołować takimi sprawami :P. Teraz od czasu do czas podziwiam w lustrze swoją wade :D. Za dużo tej świadomości ;]. Fajnie by było być idealnie zdrowym ale cóż :P.

Góra Góra

28 gru 2017, o 21:20

świeżak

Ja mam właśnie 20 lat i wjeżdża mi to na psychikę, mimo że moje plecy prezentują się raczej dobrze po siłowni :p Blokuje mnie to czasami, muszę pilnować postawy, przeglądam się czy dobrze wyglądam itp. Wkręcam sobie też, że przez to mogę mieć problem w kontaktach z dziewczynami :/ Jestem w takim wieku kiedy jeszcze mi to przeszkadza, pewnie za parę lat będę się śmiał z mojego teraźniejszego myślenia i zachowania.
Załączam jeszcze fotkę dla przełamania :DD
Obrazek

Góra Góra

28 gru 2017, o 22:22

świeżak

Za bardzo sobie wkręcasz... Problemy z laskami będziesz mieć nie przez plecy, a przez to myślenie o plecach co odejmuje sporo do pewności siebie :). Nikt tego nie zauważy i nie odbiega to od normy. Serio :). Ludzie mają większe problemy niż gapienie się na twoje plecy (które wyglądają normalnie) 24h z nadzieją, że coś wypatrzą ;]. Mniej lustra = mniej myślenia :).

Z chwalenia się swoimi krzywiznami z wątku powstała mini grupka klepania się po pleckach xD. W sumie bez przyczyny tego nie wrzuciłem :D. Też jakoś potrzebowałem tego najwidoczniej :D.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]