» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

20 lip 2017, o 20:08

świeżak

Cześć.
Byłem u dwóch lekarzy, fizjoterapeuta stwierdził sporą skoliozę, ortopeda powiedział, że wszystko jest okej. Nie wiem co teraz, dlatego fajnie jakbyście ocenili chociaż na oko, niedługo zrobię RTG.

Załączniki:
fotka 2.png
fotka 2.png [ 237.88 KiB | Przeglądane 1953 razy ]
fotka 1.png
fotka 1.png [ 337.58 KiB | Przeglądane 1953 razy ]

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

20 lip 2017, o 20:29

domownik

po takich zdjęciach nie poznaje się skoliozy. Trzeba zrobić zdjecia rtg i pójść do specjalisty (fizjoterapeuta albo lekarz ortopeda), żeby zobaczyć na zdjęciach rtg co się dzieje

Góra Góra

20 lip 2017, o 20:34

świeżak

ok, więc domniemywam że może być ale nie taka duża jak mnie straszyła fizjoterapeutka, a jeśli chodzi o kifozę? ogólnie najbardziej dokucza mi dół pleców, właśnie lędźwie najszybciej mi się męczą.

Góra Góra

17 sie 2017, o 10:18

świeżak

A nie myślałeś nad tym, by udać się do innego ortopedy? Nie wszystkim warto jest zaufać, co wiem z własnego doświadczenia. Jeśli nadal nie znalazłeś rozwiązania swojego problemu, to polecam Ci udać się do Poznania do ortopedy Adriana Stępińskiego. Jest bardzo dobry, o czym świadczy m.in. fakt, że ludzie przyjeżdżają do niego z niemal całej Polski. Sama korzystałam z jego pomocy i trudno cokolwiek mu zarzucić. Jak coś to tu masz jego stronkę http://adrianstepinski.com/.

Góra Góra

15 wrz 2017, o 09:57

świeżak

A czy masz jakieś objawy, że podejrzewasz u siebie skoliozę? Skąd taki wniosek, że ją masz?

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

15 wrz 2017, o 11:06

świeżak

Tak jak napisałem, skolioze stwierdził fizjoterapeuta a zdjęcia RTG potwierdziły - 14 stopni. Sam podejrzewałem po tym, że jedna strona klatki piersiowej jest u mnie bardziej wypukła. Dodatkowo przeszedłem chorobe scheuermanna o łagodnym przebiegu według ortopedy.

Góra Góra

9 lis 2017, o 21:56

świeżak

Uważam, że może tu być mała skolioza.

Góra Góra

15 lis 2017, o 08:32

świeżak

majkel12
Po pierwsze tak jak napisałeś RTG pokazało 14 at skoliozy. Nie napisałeś tylko w jakim odcinku.
Po drugie pisałeś o bólu pleców w dolnej części - czy to jest główny problem? Jeśli tak to opisz dokładniej ten ból.
Po trzecie napisz jakie masz cele do osiągnięcia w związku ze skoliozą?
Pozdrawiam

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

3 sty 2018, o 18:50

świeżak

Witaj . Tak masz skoliozę i lecz ją jeśli możesz najlepiej metodą FED jest bardzo skuteczna.

pozdrawiam
Anna

Góra Góra

6 sty 2018, o 16:59

domownik

Jeśli masz skoliozę to zapewne jakąś małą. Fizjoterapeuta pewnie chciał żebyś do niego przyszedł na prywatne leczenie i chciał Cię postraszyć jaką to masz znaczną skoliozę. Szczerze, gdybyś nie pisał o skoliozie u siebie, nie pomyślałabym w ogóle że ją masz.

Prawd jest taka że przy bardzo małej skoliozie tylko na RTG będzie widać krzywy kręgosłup.

Góra Góra

6 sty 2018, o 18:13

świeżak

C25 napisał(a):
Jeśli masz skoliozę to zapewne jakąś małą. Fizjoterapeuta pewnie chciał żebyś do niego przyszedł na prywatne leczenie i chciał Cię postraszyć jaką to masz znaczną skoliozę. Szczerze, gdybyś nie pisał o skoliozie u siebie, nie pomyślałabym w ogóle że ją masz.

Prawd jest taka że przy bardzo małej skoliozie tylko na RTG będzie widać krzywy kręgosłup.

Tak, skolioza jest niezbyt duża - 14 stopni. Nią się raczej nie przejmuje, bardziej leży mi na sercu choroba scheuermanna, też nie jest to duże skrzywienie ale usiadło mi na psychice :(

Góra Góra

6 sty 2018, o 18:53

domownik

Ja osobiście uważam że chirurg ortopeda powinien poinstruować pacjenta co może zrobić żeby skrzywienie się nie pogłębiło i kiedy grozi operacja.

Myślę że w Twoim przypadku na razie choroba scheuermanna też nie jest duża, ale jak wiadomo zawsze lepiej wcześniej dowiedzieć się co, jak i kiedy należy robić/zrobić żeby nie doszło do jakiś poważnych zmian.

Chirurg ortopeda leczy najciężej chorych i wie kiedy i jakie leczenie należy zastosować żeby zminimalizować ryzyko konieczności leczenia chirurgicznego.

To że jest to chirurg to nie oznacza że od razu będzie Cie operował, ale za to wie jak się leczy choroby których leczeniem między innymi sam się zajmuje.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]