» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

8 gru 2016, o 11:41

świeżak

Witam! Juz dluższy czas odczuwam dotkliwe bóle pleców, które występuja praktycznie na całym odcinku kręgosłupa. Są na tyle silne, że cięzko mi normalnie funkcjonować. Ból czuje prawie cały czas po dłuzszym siedzeniu, staniu w miejscu czy nawet lezeniu. W czasie gdy np. leze po pewnym czasie zawsze "strzela" mi kręgosłup co przynosi krotkotrwałą ulgę.
Zrobiłem zdjecie RTG i udalem sie do ortopedy. Od niego za wiele sie nie dowiedziałem, pokazalem mu zdjecia, sprawdzil moja sylwetke i powiedział że to niewielka skolioza. Wykluczyl inne schorzenia np. przepukline itp. Sugerował bym zapisał sie na jakies zajecia typu. karate, cwiczył na silowni i rozciagał cale ciało.
Czekałem na tą wizyte ponad 2 miesiace, nie chce tracic wiecej czasu i mam do was pytanie.
Chodzic na ta silownie i rozciagac sie w domu, czy moze pojść jak najszybciej do jakiegos ogarnietego fizjoterapeuty??

Załączniki:
bez tytułu.JPG
bez tytułu.JPG [ 25.87 KiB | Przeglądane 1970 razy ]

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

8 gru 2016, o 13:12

domownik

Lepiej pójdź do fizjoterapeuty, bo taka osoba jest ogarnięta i umie dobrać ćwiczenia. Jak sam zaczniesz ćwiczyć, to możesz wybrać złe ćwiczenia i możesz sobie zaszkodzisz. A jak pójdziesz do fizjoterapeuty, to taki specjalista dobierze odpowiednie ćwiczenia

Góra Góra

13 gru 2016, o 11:49

świeżak

Fizjoterapeuta! Sam nic nie rób, bo tylko pogorszysz sprawę. To nie są żart. Kręgosłup jest bardzo łatwo uszkodzić. Jedyne co możesz we własnym zakresie, bez konsultacji, to chodzić na basen. Zalecany przy każdym schorzeniu kręgosłupa. A i bez schorzeń, dla dzieci, żeby takowych nie miały w przyszłości :)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]