Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Pytanie odnośnie wał lędźwiowy i plecy

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

5 gru 2016, o 20:52

świeżak

Cześć,
dzisiaj właśnie wróciłem od rehabilitanta i dowiedziałem się, że mam skoliozę w odcinku lędźwiowym O.O Pani doktor stwierdziła, że u mnie bardziej widoczna jest w odcinku lędźwiowym, bo mam jakiś wał lędźwiowy, czyli jakieś mięśnie wystające, czy coś... W odcinku piersiowym stwierdziła, że może być, ale chyba (już nie pamiętam) w drugą stronę, ale bardziej widoczna jest w lędźwiowym. Nie potrafiła otworzyć z płyty prześwietlenia pleców, które robiłem w innej przychodni i będę szedł drugi raz do niej z tym prześwietleniem. Odkryła jeszcze pogłębienie płaszczyzn kręgosłupa i skierowała na ćwiczenia indywidualne dotyczące skoliozy i hiperkifozy. Powiedziała, że najprawdopodobniej skolioza mi się już nie pogłębi.
Mam teraz pytanie - czym jest wał lędźwiowy? Czy jest to coś takiego jak grab żebrowy tylko na dole pleców? Czy da się to zlikwidować? Czy bardzo to widać? Wydaje mi się, że zobaczyła dopiero jak się pochyliłem, ale sam nie wiem, bo w sumie nawet nie wiem co to jest... I teraz tak - skoro zobaczyła skoliozę w odcinku lędźwiowym, to czy skolioza mi się pogłębiła? Dołączam prześwietlenie, które robiłem trzy miesiące temu i proszę o pomoc. Czy widać na nim, że w odcinku lędźwiowym kręgosłup mi skręca? Czy raczej skręcił mi przez te trzy miesiące?
Dziękuję i pozdrawiam.

Załączniki:
skolioza.jpg
skolioza.jpg [ 66.61 KiB | Przeglądane 3960 razy ]

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

5 gru 2016, o 21:40

domownik

marzę o takim rtg, ale nawet po operacji to niemożliwe, ehh :facepalm:
Przepraszam, że nie na temat, tak się rozmarzyłam :pinch:

Góra Góra

5 gru 2016, o 22:55

domownik

Nie masz praktycznie skoliozy, nie wiem, czym Ty się przejmujesz.

Góra Góra

5 gru 2016, o 23:24

domownik

Darnok,
Zdjęcie zamieszczone przez Ciebie obejmuje tylko kręgosłup (zresztą niecały). Tymczasem skolioza jest asymetrią całego ciała .........

Zdjęcie RTG ani jakiekolwiek inne badanie obrazowe nie może być podstawą do postawienia diagnozy. Badanie te mogą być uzupełnieniem wywiadu i badania przedmiotowego ale nie mogą ich zastąpić. Dokładna analiza przypadku w gabinecie specjalisty, z poziomu badania funkcjonalnego i palpacyjnego (fizjoterapeuta, osteopata) są podstawą diagnozy potrzebną do rozpoczęcia ew. leczenia zachowawczego ("ćwiczenia"/ terapia tkankowa / manipulacje powięziowe / terapia visceralna / terapia czaszkowo-krzyżowa).

Fizkom

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]