Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Proszę o doradzenie

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

13 lip 2016, o 21:47

świeżak

Witam, jestem tu nowa, znalazłam to forum szukając czegoś nt. wrodzonych skolioz w przypływie co jakiś czas powracającej (przy okazji wizji zbliżającej się kolejnej wizyty u nowego lekarza) chandry pt. "dlaczego?". Wiem i już nieraz słyszałam że mogło być gorzej, zawsze może być... ale wiadomo jak to działa na młodą osobę (23 l.)- jeszcze bardziej dobija. Nawet w wieku 13 lat po tygodniowym pobycie w szpitalu, usłyszałam na odchodne żeby się cieszyć, że jeszcze na wózku nie jeżdżę- ot taki miły akcent ze strony ordynatora dziecięcego oddziału ortopedii ;)

No ale nie o tym chciałam pisać... Byłabym Wam bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki w mojej chorobie (jakieś rokowania, polecani lekarze- jakoś do nich nie mam szczęścia już od kilkunastu lat, jak to u Was wyglądało, sposoby leczenia i ogólne wsparcie bo złapałam doła).

Poniżej załączam mój ostatni opis rtg:
- Zniesienie kyfozy piersiowej i lordozy lędźwiowej.
- Kyfotyzne zagięcie osi kręgosłupa na poziomie pogranicza piersiowo-lędźwiowego z nasiloną prawowypukłą skoliozą rotacyjną na tym poziomie.
- Zmiany kształtu kręgów Th10, Th11, Th12- kręgi motyle oraz klinowe.
- Brak przedniej części kręgu Th12.
- Zniekształcenie dostosowawcze trzonu kręgu Th10.
- Niedokształcenie wyrostka poprzecznego prawego L1.
- Blok kostny głównie w zakresie przednich części trzonów obejmujący kręgi L2/L3/L4/L5.
- Zgięcie ku przodowi osi segmentów guzicznych.
- Do konsultacji klinicznej. Dalsza diagnostyka zależnie od konsultacji klinicznej.

Ostatnio coraz częściej miewam bardzo silne napady bólowe w dole kręgosłupa ewentualnie prawy bok (tak jakby jakieś mięśnie, więzadła, nie wiem...) stąd 18.07 wieczorem idę do ortopedy, zobaczymy co powie...

Chciałabym przy Waszej pomocy choć trochę wiedzieć na co się nastawiać bo stres związany z tym wszystkim potęguje jeszcze moją astmę :/

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

31 sie 2016, o 20:14

świeżak

Mikado93 napisał(a):
Witam, jestem tu nowa, znalazłam to forum szukając czegoś nt. wrodzonych skolioz w przypływie co jakiś czas powracającej (przy okazji wizji zbliżającej się kolejnej wizyty u nowego lekarza) chandry pt. "dlaczego?". Wiem i już nieraz słyszałam że mogło być gorzej, zawsze może być... ale wiadomo jak to działa na młodą osobę (23 l.)- jeszcze bardziej dobija. Nawet w wieku 13 lat po tygodniowym pobycie w szpitalu, usłyszałam na odchodne żeby się cieszyć, że jeszcze na wózku nie jeżdżę- ot taki miły akcent ze strony ordynatora dziecięcego oddziału ortopedii ;)

No ale nie o tym chciałam pisać... Byłabym Wam bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki w mojej chorobie (jakieś rokowania, polecani lekarze- jakoś do nich nie mam szczęścia już od kilkunastu lat, jak to u Was wyglądało, sposoby leczenia i ogólne wsparcie bo złapałam doła).

Poniżej załączam mój ostatni opis rtg:
- Zniesienie kyfozy piersiowej i lordozy lędźwiowej.
- Kyfotyzne zagięcie osi kręgosłupa na poziomie pogranicza piersiowo-lędźwiowego z nasiloną prawowypukłą skoliozą rotacyjną na tym poziomie.
- Zmiany kształtu kręgów Th10, Th11, Th12- kręgi motyle oraz klinowe.
- Brak przedniej części kręgu Th12.
- Zniekształcenie dostosowawcze trzonu kręgu Th10.
- Niedokształcenie wyrostka poprzecznego prawego L1.
- Blok kostny głównie w zakresie przednich części trzonów obejmujący kręgi L2/L3/L4/L5.
- Zgięcie ku przodowi osi segmentów guzicznych.
- Do konsultacji klinicznej. Dalsza diagnostyka zależnie od konsultacji klinicznej.

Ostatnio coraz częściej miewam bardzo silne napady bólowe w dole kręgosłupa ewentualnie prawy bok (tak jakby jakieś mięśnie, więzadła, nie wiem...) stąd 18.07 wieczorem idę do ortopedy, zobaczymy co powie...

Chciałabym przy Waszej pomocy choć trochę wiedzieć na co się nastawiać bo stres związany z tym wszystkim potęguje jeszcze moją astmę :/

Polecić mogę doktora Tyrakowskiego który prywatnie przyjmuje w Warszawie na ul. Opaczewskiej lub na nfz w Otwocku. Doktor operował mnie pół roku temu, ma cudowne podejście do każdego pacjenta. Od samego początku dokładnie tłumaczył co mi jest i jak bedzie przebiegała operacja.

Góra Góra

31 sie 2016, o 20:35

domownik

Leczenie skoliozy wrodzonej a skoliozy idiopatycznej,to dwie różne sprawy. Leczenie wady wrodzonej jest bardzo trudne i niesie za sobą dużo większe możliwości powikłań. Natomiast jest to możliwe,poznałam dziewczynę ze skoliozą wrodzoną, która miała leczenie operacyjne i jako jedyny lekarz, który chciał się podjąć jej przypadku i zagwarantował jej bezpieczeństwo był Dr Kłapeć. Nie wiem,może są i inni w Polsce,którzy chcą leczyć/operować wady wrodzone. Ja znam akurat tego i jej przypadek,który się dobrze skończył.

Góra Góra

31 sie 2016, o 21:15

domownik

Można też skonsultować sie u lekarzy w Zakopanem. Na wizytę zawsze można pojechać, z tam także zajmują się trudniejszymi przypadkami (ja objechałam wiele szpitali, lekarze z różnych szpitali, klinik mówili, że oni nie dadzą rady mnie leczyć, że nie potrafią robić takich operacji, że za trudny przypadek itp. i dopiero w Zakopanem mnie zoperowano)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]