» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

10 lip 2016, o 19:26

świeżak

Witam. Chciałem zapytać czy te zdjęcia są na tyle dobre żeby je wysłać lekarzowi? Chodzi mi oczywiście o to pierwsze zdjęcie, kręgosłupa piersiowego. Lędźwiowy wyszedł kiepsko bo było już ciemno i zrobię lepszą fotkę jutro rano. A przy okazji czy ktoś umie coś z tego wyczytać? (Choroba Scheuermanna)

Załączniki:
RTG 1.JPG

RTG 2.JPG

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

10 lip 2016, o 22:48

domownik

A nie masz takich zdjęć ,,cyfrowych" nagrywanych na płytę CD? Teraz coraz więcej przychodni o szpitali robi zdjecia na płycie. Jak masz zdjęcia rtg na kliszy, to lepiej wysłać je pocztą do lekarza. Takie robienie zdjęć aparatem fotograficznym i wysyłanie ich mailem do lekarza, to trochę niepewne.

Góra Góra

10 lip 2016, o 23:19

domownik

Kowal89,
Na Twoją wiadomość umieszczoną w mojej skrzynce, odpowiem na ogólnodostępnym Forum. PW używam tylko do przekazywania "wiadomości wrażliwych".

Oglądanie zdjęć RTG niczego tutaj nowego nie wniesie. Problem Twój polega na tym, że do tej pory lekarze kierują swoją uwagę na skifozowany kręgosłup ale zupełnie nie biorą pod uwagę tych struktur tkankowych (mięśnie, powięzie, narządy trzewne kl. piersiowej i jamy brzusznej) oraz czynników takich jak różnica ciśnień między jamą kl. piersiowej a jamą brzuszną, które do takiego właśnie ustawienia doprowadziły. Dlatego korekcja kręgosłupa Th pociągnęła za sobą konieczność korekcji klatki piersiowej. W obu przypadkach korekcja nie była udana bo przyczyny takiego ich ustawienia zupełnie zostały pominięte ...........

Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję o kolejnym zabiegu operacyjnym skontakuj się z dobrym terapeutą z zakresu pracy na powięzi i terapii trzewnej. Swoich problemów nie zlikwidujesz tylko za pomocą skalpela. Nawet jeśli byłby w rękach bardzo dobrego operatora ........

Na marginesie: czy ktoś dokonał oceny ruchomości Twojej klatki piersiowej podczas oddechu, określił ustawienie Twojej miednicy w stosunku do kk. dolnych i właśnie klatki piersiowej? Jak ustawiony jest Twój odcinek szyjny i jak zachowuje się podczas wdechu i wydechu? Czy określono przyczynę ustawienia Twojej k. krzyżowej w tak dużum zgięciu w stosunku do ogcinka lędźwiowego itp. itd. ? Zobacz ile elementów należy rozpatrzeć, ilu odpowiedzi udzielić aby mieć całościowy obraz problemu, z którym się borykasz ...........

Fizkom

PS. Na pytanie dot. terapeuty z okolic Krakowa odpowiedziałem na PW.
PS. Alicja ma tutaj rację. Zdjęcia RTG kopiowane w taki sposób są z punktu diagnostycznego właściwie nieprzydatne dla lekarza. Tym bardziej jeśli miałby na ich podstawie podejmować decyzje dot. kolejnego leczenia operacyjnego.

Góra Góra

11 lip 2016, o 00:57

świeżak

Ale śruby masz konkret, wyglądają jak wkręty 45 mm do drewna. Widać że robota nie na odwal się bo nie oszczędzali na śrubkach jak to w zwyczaju maja polscy fachowcy;) Przywiercili cie chyba na stałe. Da się to wyjąc? Wklej jakieś fotki sylwetki ocenimy i Fizkom może strzeli jakieś kazanie...

Góra Góra

11 lip 2016, o 05:18

świeżak

Alicja25 napisał(a):
A nie masz takich zdjęć ,,cyfrowych" nagrywanych na płytę CD? Teraz coraz więcej przychodni o szpitali robi zdjecia na płycie. Jak masz zdjęcia rtg na kliszy, to lepiej wysłać je pocztą do lekarza. Takie robienie zdjęć aparatem fotograficznym i wysyłanie ich mailem do lekarza, to trochę niepewne.

Niestety w mojej okolicy dominują jeszcze klisze. Musze sobie zrobić takie zdjęcie na płytce ale w późniejszym terminie bo za dużo już miałem tych rentgenów w tym roku.

fizkom napisał(a):
Kowal89,
Na Twoją wiadomość umieszczoną w mojej skrzynce, odpowiem na ogólnodostępnym Forum. PW używam tylko do przekazywania "wiadomości wrażliwych".

Oglądanie zdjęć RTG niczego tutaj nowego nie wniesie. Problem Twój polega na tym, że do tej pory lekarze kierują swoją uwagę na skifozowany kręgosłup ale zupełnie nie biorą pod uwagę tych struktur tkankowych (mięśnie, powięzie, narządy trzewne kl. piersiowej i jamy brzusznej) oraz czynników takich jak różnica ciśnień między jamą kl. piersiowej a jamą brzuszną, które do takiego właśnie ustawienia doprowadziły. Dlatego korekcja kręgosłupa Th pociągnęła za sobą konieczność korekcji klatki piersiowej. W obu przypadkach korekcja nie była udana bo przyczyny takiego ich ustawienia zupełnie zostały pominięte ...........

Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję o kolejnym zabiegu operacyjnym skontakuj się z dobrym terapeutą z zakresu pracy na powięzi i terapii trzewnej. Swoich problemów nie zlikwidujesz tylko za pomocą skalpela. Nawet jeśli byłby w rękach bardzo dobrego operatora ........

Na marginesie: czy ktoś dokonał oceny ruchomości Twojej klatki piersiowej podczas oddechu, określił ustawienie Twojej miednicy w stosunku do kk. dolnych i właśnie klatki piersiowej? Jak ustawiony jest Twój odcinek szyjny i jak zachowuje się podczas wdechu i wydechu? Czy określono przyczynę ustawienia Twojej k. krzyżowej w tak dużum zgięciu w stosunku do ogcinka lędźwiowego itp. itd. ? Zobacz ile elementów należy rozpatrzeć, ilu odpowiedzi udzielić aby mieć całościowy obraz problemu, z którym się borykasz ...........

Fizkom

PS. Na pytanie dot. terapeuty z okolic Krakowa odpowiedziałem na PW.
PS. Alicja ma tutaj rację. Zdjęcia RTG kopiowane w taki sposób są z punktu diagnostycznego właściwie nieprzydatne dla lekarza. Tym bardziej jeśli miałby na ich podstawie podejmować decyzje dot. kolejnego leczenia operacyjnego.

Nie zrozumiałeś mnie. Korekcje były udane, tylko zwyczajnie liczyłem na więcej, jak zapewne większość osób operowanych. Chciałem mieć normę a mam 4 stopnie ponad normę w przypadku kifozy. Tak to mniej więcej wygląda. Dzięki oczywiście za odpowiedz, chociaż bardziej liczyłem na to, że wyśle Ci zdjęcia sylwetki, a Ty napiszesz mi coś o niej i wtedy polecisz specjalistę dobranego pod moje wady, bo widziałem ze tak często robisz na tym forum. Ale może być i tak, skoro ten co podałeś jest dobry. Generalnie to zamierzam się wziąć za jakiś sport i oczywiście preferuje siłownie. Dlatego chciałbym żeby jakiś dobry fizjoterapeuta mnie zobaczył i poinstruował lub ewentualnie zaproponował coś innego na początek.

Góra Góra

11 lip 2016, o 21:45

domownik

Zrozumiałem Ciebie dobrze ale widzę Twoja sytuację zupełnie inaczej. Przeszedłeś już dwie korekcje. Piszesz o kolejnej. Może warto w tym miejscu "zatrzymać się" i zastanowić .......... ?

Przeczytaj raz jeszcze mój post. Zobacz ile elementów i zmiennych wymieniłem, które składają się na całościowy obraz Twojej sylwetki. Tego nie wypatrzysz na zdjęciach RTG czy foto. To trzeba jeszcze zobaczyć podczas pracy, w dynamice. Dlatego bez zbędnej zwłoki na opisy i dywagacje zasugerowałem Ci odpowiedniego terapeutę. Terapeutę, który zajmie się nie tylko Twoim kręgosłupem (składasz się tylko z kręgosłupa?) ale spojrzy na Ciebie w sposób całościowy. Tylko tak możesz się uchronić przed kolejnymi korekcjami poprzednich korekcji .........

Odnośnie siłowni, w Twoim przypadku odradzam. Globalnie zwiększone napięcie mięśni wbrew obiegowej opinii, skompresuje Twój kręgosłup jeszcze bardziej i dokona się to w tych miejscach, gdzie nie ma jeszcze stabilizacji. Dowiesz się o tym u swojego terapeuty więc nie będę się teraz rozpisywał ...........

Powodzenia,
Fizkom

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]