» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

29 cze 2016, o 16:54

świeżak

Witam serdecznie,
Mam 35 lat. Urodziłam się z krzywym kręgosłupem. Jak byłam mała powiedziano mojej mamie, że mam pozrastane kręgi ale nikt nie podejmie się zoperowania tego bo to zbyt niebezpieczne. Była rehabilitacja, basen i informacja, że w w razie wypadku samochodowego jest duże ryzyko całkowitego paraliżu. Ale żyłam z tym i nawet nie przeszkadzało mi to zbytnio. Nic nie bolało a skrzywienie udawało się ukryć pod ubraniami czy fryzurą. No ale jestem po dwóch ciążach z dużymi dziećmi, ostatnie dziecko urodziłam ważyło 4,5 kg (a sama ważę 45 kg...) :wacko: No i się zaczęło...ból głowy od rana do wieczora, napięcie szyi, zawroty głowy. Dziś odebrałam wyniki tomografii i tak w skrócie:
odcinek szyjny: jeden półkręg, skolioza kąt 40 stopni
odcinek piersiowy: trzy półkręgi, skolioza kąt 45 stopni
Jestem umówiona na wizytę u polecanego ortopedy ze szpitala w Otwocku ale wizyta jet dopiero za miesiąc.
Mam pytanie czy ktoś tutaj miał/ma podobną wadę i czy zdecydował się na operację? Jeśli tak to z jakim efektem? Jeśli nie to dlaczego nie?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

1 lip 2016, o 21:17

domownik

Laitinen,
Wyniki TK, w Twoim przypadku absolutnie nie wskazują na przyczynę powstania bólu głowy, napięć w obrębie szyi czy też zawrotów głowy. Skąd więc u Ciebie przemyślenia w kierunku operacji i co chciałabyś operować? Kręgosłup .........?

Zwróć uwagę na fakt, który sama przytaczasz, że obecne problemy rozpoczęły się po porodzie. Nie wiem jak przebiegała iu Ciebie ciąża, w jaki sposób rodziłaś (podanie oksytocyny, cięcie krocza, cesarskie cięcie). Wiem jednak, że poród zmienia wiele w ciele kobiety. Zarówno na poziomie napięcia tkanek mięsniowo-powięziowych, tkanek trzewnych, sposobie oddychania, krążenia limfy, na poziomie wzorców ruchowych i całej postawy ciała w przestrzeni. Kwestie zmian emocjonalnych, związanych z samym porodem jak i późniejszą opieką nad dzieckiem też należy tutaj uwzględnić.

I∂ź do specjalisty z zakresu Osteopati / Fizjoterapii, który dokona całościowej oceny funkcjonalnej i napięciowej Twojego ciała. Jeśli trafisz na odpowiedniego terapeutę masz dużą szansę na powrót do zdrowia. Na chwilę obecną odrzuć rozwarzania dot. operacji. Są stanowczo przedwczesne. Wręcz na wyrost ...........

Fizkom

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]