Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Rezonans kręgosłupa szyjnego

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

23 maja 2016, o 07:19

świeżak

Witam, czy mógłby ktoś mi przeanalizować wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego?Albo przynajmniej powiedzieć o co chodzi. Trochę mnie on martwi.
Mam 27 lat skoliozę lędźwiową i lędźwiowo-piersiową (34st.) oraz "garb" prawostronny.
Wynik: "Lewoboczne skrzywienie i kifotyczne wygięcie kręgosłupa szyjnego, szczyt kifozy na poziomie c5. Na poziomach C4/C5,C5/C6 i C6/C7 widoczne są pośrodkowe wypukliny krążków międzykręgowych uciskające worek oponowy. Na tylnym zarysie krążka m/k C6/C7 widoczne jest ognisko podwyższonego sygnału w obrazach T2-zależnych mogące odpowiadać miejscu uszkodzenia pierścienia włoknistego.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

23 maja 2016, o 22:59

domownik

Lepiej pójdź do dobrego ortopedy albo do neurochirurga. Poza tym i tak na podstawie samego opisu nikt dokładnie nie postawi dokładnej diagnozy. Lekarz musi zobaczyć płytę z badaniem, żeby zobaczyć ,,obrazki". A dyskopatią może się zająć albo neurochirurg albo ortopeda

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]