Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Niewielkie skrzywienie [wiek 19-20 lat]

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

26 mar 2016, o 22:31

domownik

Coraz bardziej zaczynam w to wierzyć ale mógłbym uzyskać odpowiedź na dwa pytania?
1. Czy skrzywienia( ok 15°) w wieku 19-20 lat można prostować , zmniejsżąć ich kat?
2. Czy pływanie pomaga w zmniejszaniu skrzywienia(plywanie niesymetryczne)?
A siłownia?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

26 mar 2016, o 23:24

domownik

Siłownia - dramat! tylko sobie zaszkodzisz. o Pływaniu już pisałam - przeczytaj cały wątek jeszcze raz albo kilka razy i wszystkie wypowiedzi. Mam 4 rady dla Ciebie: 1. wyłącz google (tam jest syf). Przestań czytać w internecie co popadnie. Im więcej będziesz czytał i widział krzywe plecy tym bardziej będziesz się czuł krzywy. 2. 15 st skrzywienia i więcej można uzyskać korektę skrzywienia kręgosłupa. Miałam koleżanki, którym się to udało. Czy Ty masz krzywy kręgosłup, że o to pytasz? 3. Odnośnie pływania niezmiernie istotna jest praca nóg (ze względu na ustawienie miednicy), którą nogą zamierzasz pracować żeby praca była asymetryczna? 4. Odnośnie siłowni - uważasz, że jesteś słaby? Popytaj może ludzi, którzy chodzili na siłownie i nadal mają krzywy kręgosłup. A Ty masz krzywy kręgosłup, że pytasz?

Góra Góra

28 mar 2016, o 11:55

domownik

Obawiam się ze jednak mam

Czyli można zmniejszyć lub nawet w mniejszych skrzywniach całkowicie wyprostować kręgosłup?

Do jakiego specjalisty się udać?
Fizjoterapeuta z chiropraktyka czy specjalisty rehabilitacji?
Skoro basen nie działa to czemu jest tak polecany?

Góra Góra

28 mar 2016, o 13:58

domownik

Pytasz do jakiego specjalisty się udać ??? Przeczytaj raz jeszcze cały wątek bo chyba nie czytałeś ze zrozumieniem. Nie ma czegoś takiego jak specjalista rehabilitacji - bo rehabilitację wykonuje fizjoterapeuta. Pisałam już wcześniej osteopata lub/i fizjoterapeuta. Ale Ty wcześniej pisałeś już, że jesteś umówiony na wizytę do fizjoterapeuty, to jesteś umówiony czy tylko ściema.

Obawiasz się, że masz skoliozę? Ty chyba bardzo ją chcesz mieć :) Widząc prosty kręgosłup Ty widzisz skrzywienie. Z forum ludzie co sami borykają się ze skoliozą i faktycznie ze skrzywieniami kręgosłupa piszą Ci, że nie masz skoliozy tylko prosty kręgosłup. Fizjoterapeuci Ci piszą, że masz prosty - nie, ty wierzysz w to, że masz krzywy. Podobno wiara czyni cuda.... jak się czegoś bardzo chce to, to się spełnia.

Co do basenu poczytaj forum tylko ze zrozumieniem. I wysuń własne wnioski. Ah jak wrócisz z wizyty, którą rzekomo masz 4 kwietnia u fizjoterapeuty - daj notkę co wyszło - w sensie jaka diagnoza.

Góra Góra

28 mar 2016, o 14:57

domownik

Tak umówiłem się na wizytę.
Pytałem wiele razy o kogoś z lodziuczyłem ze ktoś zna kogoś kto zna się na tym nie było odzewu. Wiec umówiłem się do dobrego wg opinii na pewnej stronie. A pytam bo wizyta jest prywatną i płace za nią pieniądze i nie chxe iść do kogoś a on powie zrób zdjęcie i idź do kogoś innego

Góra Góra

28 mar 2016, o 15:38

domownik

Bo widzisz, jak już ktoś ma faktycznie skoliozę to jedzie czasami kilkaset km na prywatną wizytę do specjalisty. Czasami bywa też tak, że fizjoterapia też jest odpłatna a potrzeba kilka spotkań :) Czasami też bywa tak, że jest wizyta u jednego specjalisty (oczywiście prywatna) no i potrzeba więcej badań obrazowych np. mri/tk no i potem kolejna wizyta też odpłatna. Chcesz mieć skoliozę? Nastaw się, że będziesz zmuszony wydawać kasę na fizjoterapię :) bo ta oferowana przez NFZ jest mierna. Poczytaj sobie ile biorą ortopedzi za wizyty :) rekord jest chyba 500zł. Na forum dziewczyny pisały ile u kogo kosztuje wizyta :)

Góra Góra

28 mar 2016, o 17:13

domownik

Tutaj jest namiar na dobrego lekarza z Warszawy: https://www.znanylekarz.pl/marek-krasus ... j/warszawa

Kilka osób było u tego ortopedy i bardzo go zachwalali, więc może warto sprobować z wizytą, a z tego co wiem, to on nie ,,zmusza" do operacji, tylko ma podejście, że jak wystarczy rehabilitacja, to kieruje na rehabilitację, a jeśli chodzi na operację, to on wysła na operację tylko jak jest taka potrzeba, ludzie mówili, że ten lekarz jest rozważny

Możesz pojechać na konsultacje do Warszawy, bo z Łodzi jest blisko. Warto spróbować , bo może akurat ten lekarz coś doradzi. A on specjalizuje się w kręgosłupach, ma odpowiednią wiedzę. Z Łodzią mi sie kojarzy Centrum Zdrowia Matki Polki, gdzie dziewczyna poszła na operację skoliozy i zmarła. Jeżeli chodzi o rehabilitanta w Łodzi, to łatwiej kogoś znaleźć, ale trudniej z szukaniem ortopedów w Łodzi. Możesz też załatwić sobie turnus rehabilitacyjny np. w Konstancinie, żeby przejść serię ćwiczeń i zabiegi z fizykoterapii np. wyjechałbyś w trakcie wakacji, żeby nie zarywać pracy albo szkoły. Z Łodzi łatwo dojechać do Warszawy na wizytę u ortopedy. Ja na 2 ostatnie operacje jechałam ok. 400 kilometrów w jedną stronę, czyli ok. 800 kilometrów w dwie strony. Musze robić takie trasy na wizyty kontrolne. Niektóre osoby dojeżdżały na leczenie ze Słupska-sprawdzałam sobie w mapach Google, że te osoby musiały jechać w jedną stronę ok. 820 kilometrów, czyli dojazd do szpitala i powrót do domu to ponad 1600 kilometrów.

Góra Góra

29 mar 2016, o 08:38

domownik

Jestem juz spokojniejszy bi przecież nawet jeśli się zmieniło to niewiele. I można z tego co piszą tu na forum zawalczyć o prostszy kręgosłup.
A jak ta lekarka na oko z tyłu stwierdziła skrzywienie? Rentgen w oczach?

Góra Góra

2 kwi 2016, o 16:17

domownik

Czy w wyniku działań, zabiegow osteopatów i pracy technika miesniowo-powięziowa mogę liczyć na efekty w postaci korekty wady? Znów przy umawianie się na wizytę (z pewnych wg musialalem zmniec fizjoterapute )słyszę ze nie nie da się żadnej korekty się nie uzyska.
Fizkom, oraz inni użytkownicy forum, powiedzcie czy można czy mogę liczyć na efekty?

Góra Góra

2 kwi 2016, o 16:35

domownik

Jak byłam mała chodziłam do pewnej kobiety, która mnie masowała i nie musiała oglądać zdjęć rtg aby dokładnie wiedzieć gdzie i ile mogę mieć skrzywienia... Niektórzy specjaliści "widzą" palpacyjnie jak bardzo jest skrzywiony kręgosłup :) Jednak mało jest takowych.

Góra Góra

9 kwi 2016, o 21:27

domownik

Zbliża się wizyta u osteopaty wiec i stres powoli rośnie. Mimo iz mam bardzo silne wskazania iż nie mam skoliozy to stres i nerwy znów się pojawiły.
Chciałbym zapytać czy tryb życia i wyjątkowo słabe miesnie plecow moga być przyczyną skrzywnia ale takiego zmiennego chwilowego?. Tzn takiego które powstaje w wniku obciążenia, jakiegoś napięcia ale jest chwilowe i jednego dnia jest a np drugiego nie ma? Istnieje coś takiego? Jest taka sytuacja możliwa?

Góra Góra

11 kwi 2016, o 19:39

domownik

Taka sytuacja jest możliwa ale jej przyczyny nie należy upatrywać w układzie mięśniowym ("słabe mięśnie"). W hipotetycznej sytuacji jaką opisujesz, o wiele większe znaczenie mają emocje, kwestie samooceny ale i elementy środowiskowe. Zebrane razem, mogą w znacznym stopniu wpływać na postawę (kształt) naszego ciała.

Dla zainteresowanych polecam "Duchowość ciała" Alexandra Lowena.

F.

Góra Góra

11 kwi 2016, o 20:50

domownik

Człowieku, idź do psychologa, a nie wymyślasz sobie choroby. Co tak się nad sobą roztkliwiasz, weź się do roboty, zajmij się czymś, wyjdź do ludzi. Jest wiosna, idealny czas do wszelkich aktywności. Jak bedziesz sobie wmawiał, że masz skoliozę to jesteś w stanie w to uwierzyć. Sorry, ale straszny z ciebie maruda.

Góra Góra

13 kwi 2016, o 10:09

domownik

Jestem juz po wizycie. Jak sie okazalo kręgosłup jest zdrowy, prosty :)
Jedyna wada jaka posiaam są napięcia mięśniowe w kilku miejscach (podczas wizyty miałem różne zabiegi mące mi pomóc i szczerze mówiąc poczułem się lepiej)
Jako zalecenia otrzymaLem basen, siłownię ale ogólnorozwojowo i ćwiczenia symetryczne.
Najbardziej ucieszył mnie komentarz
Z takim kręgosłupem to na pilota!
Dziękuję wszystkim za pomoc i informacje jakie uzyskałem na forum :)

Góra Góra

13 kwi 2016, o 10:54

domownik

Fajnie, że dostałeś potwierdzenie od specjalisty. Widzisz My na forum też mówiliśmy, że jesteś prosty - mimo, że specjalistami nie jesteśmy, fizkom jest specjalistą i też powiedział, że jesteś prosty. Widocznie czasami potrzeba aby ktoś prosto w twarz powiedział to. Wnioski sam myślę wyciągniesz z tej konwersacji... nie ma sensu doszukiwać się na siłę chorób :)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]