» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

25 mar 2016, o 14:13

domownik

Basen nie pomaga :) Pomaga: prawidłowo postawiona diagnoza, opracowanie pod diagnozę pod Ciebie indywidualnej terapii fizjoterapeuty i/lub osteopaty z Tobą, jeśli będziesz miał zadane ćwiczenia do domu wykonywać je zgodnie z zaleceniami.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

25 mar 2016, o 14:58

domownik

Basen nie pomaga? Nie pomaga przy skrzywie nich kręgosłupa? Nie pomaga w prostowanie, zmniejszaniu ich?

Góra Góra

25 mar 2016, o 15:46

domownik

Większość z Nas na forum pływała od dzieciaka... a i tak wylądowała na stole operacyjnym :) No nie pomaga. Pomaga raczej ogólnie na hmm lepszą kondycję ale nie spowoduje wyprostowania kręgosłupa hehe

Góra Góra

25 mar 2016, o 16:36

domownik

Ja właśnie nie pływaLem nigdy.
Jestem w szoku e basen nic nie pomaga na skrzywnie kręgosłupa (tzn nie działa na ni pozytywnie zmniejszając wade)

Góra Góra

25 mar 2016, o 20:10

domownik

Samo rekreacyjne pływanie nie naprostuje kręgosłupa. Basen może być dodatkiem do leczenia u rehabilitanta, ale sam basen nic nie zdziała. Możesz leczyć się u rehabilitanta i dodatkowo możesz się zapisać na tzw. pływanie korekcyjne (na to możesz wziąć skierowanie od lekarza np. od lekarza rehabilitacji medycznej), ale samo pływanie nie wyleczy kręgosłupa. Basen może być dodatkiem do leczenia, są zajęcia z pływania korekcyjnego.

Fizkom ma rację, trzeba pójść do specjalisty, specjalista Ciebie obejrzy, zbada, powie czy trzeba zrobić dodatkowe badanie. Fizkom sam powiedział, że u Ciebie nie widać skoliozy, więc nie ma sensu mówienie o prostowaniu kręgosłupa itp. Lepiej zająć się przyczyną bólów, trzeba sprawdzić co złego się dzieje. Nie upieraj się przy skoliozie, bo przecież Fizkom powiedział, że nie widzi u Ciebie skoliozy, tylko zajmij się sprawdzaniem czemu Ciebie boli i później weź sie za leczenie przyczyny bólu. Ty za bardzo zafiksowałeś sie na punkcie skoliozy i nawet jak specjalista mówi, że nie widzi skoliozy, to Ty sie upierasz przy skoliozie. Jak specjalista nie widzi skoliozy, to powinieneś się cieszyć i lepiej zająć się szukaniem przyczyny bólu. Nie wiem czemu tak sie upierasz przy skoliozie, to wygląda tak jakbyś chciał mieć tą skoliozę. Nawet jak specjalista nie widzi tej skoliozy na rentgenie, to Ty sie upierasz przy skoliozie, prostowaniu kręgosłupa itp. Powinieneś zainteresować sie tym czemu Ciebie boli, jak leczyć przyczynę bólu itp. zamiast wmawiać sobie skoliozę

Góra Góra

26 mar 2016, o 11:29

domownik

Wiem. Jest w tym trochę racji panicznie się jej boje (skoliozy). Boje się ze jednak ja mam bo boje się ze to iż z ulgi ucieczki przed bólem podniosłem to prawe ramię w gore i ono ukryło skolioze.
Dlatego chciałbym wiedzieć na zapas czy gdyby na wizycie u fizjoterapeuty okazało się ze jednak jest to wolabym wiedzieć czy da się wyprostować lub ja zmniejszyć. Fizjoterapeuta tez fizjoterapeucie nie równy. ... na pewno znajdą się tacy którzy to skrzywienie widoczne na zdjęciu uznają za skrzywienie i będą chcieli leczyć. ...
Zalezalo by mi iść do kogoś kto jet specjalista a nie przyłożyć linijkę do kręgosłupa i skolioza! !!!

Góra Góra

26 mar 2016, o 11:42

domownik

Mati masz prosty kręgosłup.... my ze skoliozą po operacji możemy mieć taki jak Twój kręgosłup a czasami nawet i tak nie udaje się uzyskać efektu takiego jak Ty masz kręgosłup. Więc nie przesadzaj, osoby ze skoliozami Ci mówią, że nie masz skoliozy, fizkom Ci mówi a Ty upierasz się, że ją masz. Zamiast utwierdzać się, że jej nie masz to Ty na odwrót.

Góra Góra

26 mar 2016, o 11:56

domownik

Chciałbym jednak jeszcze się skonsultować na żywo z jakimś specjalista.
Tak jak pisałem barxzo się boję skoliozy i gdyby było podejrzenie ro chciałbym ją wyleczyć usunąć.
A najbardziej boje się słów ze juz jest za późno juz nic nie da się zrobić do 18 lat można było prostować a teraz już tylko stabilizacja

Góra Góra

26 mar 2016, o 13:16

domownik

:facepalm: operują od 40st wzwyż, a Ty nawet 10 stopni nie masz. Pisałeś, że dysk Ci wypadł - tym się nie martwisz?

Góra Góra

26 mar 2016, o 13:23

domownik

Ja mam poważne wątpliwości czy to był wypadniety dysk. Miałem tylko masaże. A co do tego co widać na zdjęciach lekarz powiedział skolioza piersiową wiec co do tego dysku mam poważne wątpliwości.

Poza Tym wiem ze skrzywnie nie jest duże j nawet jakby teraz było inne to nie zrobi się nagle 40°. Miałem na myśli czy ćwiczenia w tym wieku coś dadzą na poprawę stanu kręgosłupa. To mam teraz na mysli. Wole ten okres poczekać q spokoju zmając odpowiedz od ludzi typu fiz kom który się znają i ma dobrą opinię. I np jego zdanie iż ćwiczenia pomogą w moim wieku.(wiadomo ze nikt nie powie iż np calowaliscie usuną ale np pomagają zmniejszyć itp) są ważniejsze niż od kogoś kto na wstępie powie "nie da się za późno. Do 18 lat można bylo

Góra Góra

26 mar 2016, o 15:53

domownik

Mam niewielkie pytanie: czy ten ból kręgosłupa był w odcinku piersiowym? I jak długo trwał?

Góra Góra

26 mar 2016, o 16:01

domownik

Tak. Tzn od końca łopatki mniej-wiecej w zwyż na około 8cm

Góra Góra

26 mar 2016, o 17:47

domownik

Więc słuchaj mądrych ludzi na forum. Prawdopodobnie miałeś tzw. miejscowa dysfunkcję, której efektem było czasowe lekkie skrzywienie, mięśniowego pochodzenia (przykurcz). Przypuszcza, że gdyby zrobiono teraz rtg to prawie nic by nie było widać (nie znaczy to absolutnie, że trzeba je robić). Podejrzewam, że obecnie nic ci nie jest, ale oczywiście dla spokoju ducha możesz iść do fizjoterapeuty, to ci też to powie :)

Góra Góra

26 mar 2016, o 18:00

domownik

Dlatego chcę iść. Chodź boje się tej wizyty.
Wiem ze jedna łopatka nie przylega tak ładnie jak druga.
Będąc w marcu u.lekarza z przeziębieniem powiedział o "o jakieś skrzywnie jest" wiec to tez mnie martwi.
Nie mam zbytnie aktywności fizycznej tryb życia zdecydowanie siedzący. Zmuszana mnie tego plany życiowe. Nie jestem umięśniony. Nw jak stojąc za mną określiła to ze mam jakieś skrzywnie....
Dlatego tak zbezpieczam się przed złym myśleniem pytaniami czy gdyby było to.czy można to wyleczyć zmniejszyć.
W sumie to ta wizyta przypomniała mi o tym problemie.
Bardzo się boję ze np kręgosłup nie będzie tworzył lini prostej ale nadpobudliwie ktoś powie ze skrzywnie i nie mozna.juz tego wyleczyć źr wg na wiek

Góra Góra

26 mar 2016, o 19:50

domownik

Chodziłeś kiedyś do szkoły ? Pamiętasz lekcje biologii? o człowieku... szkielet człowieka itd? Pamiętasz by ten szkielet miał jak kij prosty kręgosłup? Kto Ci powiedział, że masz skoliozę piersiową? Wygooglałeś ją sobie teraz? Skolioza zaczyna się od 10st a Ty masz prosty kręgosłup, wszystko poniżej to są te niewielkie skrzywienia ale nie skoliozy. Poczyta forum... może natrafisz na zdjęcia rtg dziewczyn jak wsadzały.... porównasz swoje skrzywienie do ich... :facepalm:

Skolioza to zniekształcenie całego tułowia (klatki piersiowej i miednicy również) a kręgosłup MUSI być skrzywiony w 3 płaszczyznach, często z torsją kręgów. Tymczasem na Twoim zdjęciu widać tylko kręgosłup w 1 płaszczyźnie i w dodatku, który jest prosty.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]