Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Ocena zdjęcie pleców

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

24 lut 2016, o 21:31

świeżak

Witam

Mam 16 lat i od jakiegoś czasu bolą mnie plecy. Nie jest to ból stały pojawia się po długim wysiłku fizycznym lub gdy siedzę długo na krześle. Chciałbym się zapytać czy ten ból może być związany z jakąś wadą postawy. Kiedyś miałem tzw "okrągłe plecy". Zdaje sobie sprawę, że nikt nie postawi mi konkretnej diagnozy przez internet. W najbliższym czasie zapiszę się do lekarza jednak do tego czasu chciałbym wiedzieć czy mam się czym martwić na zapas :) .

Obrazek

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

24 lut 2016, o 21:40

świeżak

musisz iść do lekarza poprostu

Góra Góra

24 lut 2016, o 22:13

domownik

Do lekarza? Raczej do specjalisty, który postawi dobrą diagnozę, nakreśli plan terapii i skutecznie ją przeprowadzi ...........

F.

Góra Góra

24 lut 2016, o 22:28

świeżak

fizkom napisał(a):
Do lekarza? Raczej do specjalisty, który postawi dobrą diagnozę, nakreśli plan terapii i skutecznie ją przeprowadzi ...........

F.

Dlaczego do specjalisty i terapia? Widzisz tu jakąś wadę?

Pozdrawiam

Góra Góra

24 lut 2016, o 22:52

domownik

Czy ja widzę wadę postawy? To tylko efekt napięcia i pracy tkanek, jedna z możliwości ..........
To Ty czujesz ból. Trzeba ocenić przyczyny jego powstania i "narzędzia" do jego likwidacji a potem skutecznie je zastosować. Z Twojego punktu widzenia, powinna zrobić to jedna i ta sama osoba. Dlaczego? Odpowiedzialność za efekty leczenia zmniejszają do minimum tendencje do "radosnej twórczości", zmusza do szerokiej analizy przypadku. Zwiększa to prawdopodobieństwo trafnej diagnozy. Większość z Was, otrzymuje diagnozę od jednego specjalisty a leczy się u innego. Czy widzisz w tym postępowaniu pewną wadę ....... ?

F.

Góra Góra

29 lut 2016, o 23:34

domownik

masz zaburzone napięcia tkankowe, co się przejawia bólem i asymetrią wyglądu, przez te napięcie lewy bark jest pociągany do góry, a prawy się obniża, co się przekłada na zwiększenie trójkąta talii prawej i pociągnięcia miednicy do góry (z lewej strony), powodując asymetryczne ustawienie. jest to obwód zamknięty, podobnie jak obwód elektryczny. na zdjęciu widać, że lewa kończyna górna ma zwiększone napięcie a prawa jest bardziej zrelaksowana. powinieneś dążyć do poznania genezy niewyrównanego obiegu i naprawić defekt u podstawy. trzeba będzie popracować, ale nie ma rzeczy niemożliwych. musisz trafić tylko do dobrego specjalisty, który pozna problem i pomoże ci go rozwiązać.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]