» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

4 lis 2015, o 14:51

świeżak

Cześć

Mam skoliozę odkąd pamiętam, jednak w ciągu ostatnich dwóch lat pogorszyło mi się. W tym roku robiłem operację na lejkowatą klatkę piersiową. Mam 34 lata. Zerknijcie. Ile st wg Was ma ta skolioza? ~20? Z tego co się orientuję to mam jedną nogę krótszą i pewnie dlatego wystąpiła ta skolioza. Czy ktoś z Was miał podobnie? I jak w ogóle zacząć radzić sobie z tym świństwem? Jestem załamany stanem mojego kręgosłupa. Dzięki za pomoc.

https://drive.google.com/open?id=0Bx2Nn ... W9tenRHU2s

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

5 lis 2015, o 15:21

domownik

neopunk, piszesz, że masz skoliozę odkąd pamiętasz, czyli ktoś Cię musiał zdiagnozować, badać - powinieś mieć wypisany kąt. Na oko (oglądając zdjęcie na telefonie) to jest >20 st. Czy masz faktycznie krótsza nogę czy tylko pozornie to musi to określić lekarz/dobrze ogarnięty fizjoterapeuta. Wtedy można dorobić lub nie specjalne składki. Stan kręgosłupa raczej się nie zmieni (chodzi mi o kąt skrzywienia), ale możesz walczyć o postawę i brak bólu. Kwestia ćwiczeń i twojego samozaparcia. Swoją drogę zacznij tak jak pisałem od lekarza lub dobrego fizjo

Góra Góra

5 lis 2015, o 17:56

świeżak

Zucho pamiętam, że zawsze siadałem jak pokrzywiony. Rodzice mieli to w dupie i tak się obudziłem po kilkunastu latach. Dzisiaj byłem na RTG i okazuje się, że nogi mam równe wiec nie wiem skąd się to kur*** wzięło. Byłem u kilkunastu ortopedów i nie wiem czy ja tak trafiłem, ale wg mnie Ci ludzie są totalnie niekompetentni i mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Stary nie wiem co z tym dalej robić czy w ogóle jest sens czy może zacząć trenować jak Lamar Gant (który defacto ma już prawie 60 lat i nadal lata ze skoliozą około 50 st.) Czuję się bezsilny, nie wiem kto mógłby mi pomóc. Może jakiś gorset by pomógł? Czytam i widzę, że większość pisze, że w tym wieku to raczej tego nie naprostuję już. To samo miałem z klatką piersiową lejkowatą - w sensie niekompetencji chirurgów. Macie jakieś sugestie?

Góra Góra

5 lis 2015, o 20:47

domownik

A co Ci mówili ortopedzi?

Góra Góra

5 lis 2015, o 22:17

domownik

neopunk to kur***, jak to określiłeś, w wielu przypadkach nie wiadomo skąd się bierze.
Jeśli chodzi o twoją skoliozę (tylko wg zdjęcia) to nie jest ona dużą i jak najbardziej można z tym żyć i się nią nie przejmować. Gorset nic nie pomoże - wiele osób zapomina, że gorset ma przede wszystkim zatrzymać progresujące skrzywienie - u Ciebie jest to zmiana stała.

Napisz mi jaki jest twój problem? Czy masz ból? Czy problem jest w kwestii wizualnej? Ograniczenia ruchomości? Sam kąt skrzywienia raczej się nie zmieni, ale już z bólem lub posturą można powalczyć.

Góra Góra

6 lis 2015, o 16:24

świeżak

Cześć
Najbardziej mnie denerwuje to, że jeden bark mam wyżej a drugi niżej. Brzydko to wygląda, jak miałem trochę mięśni to nie było tego tak widać. Po operacji dużo schudłem i jest widoczna dysproporcja. Mam często bóle w odcinku lędźwiowym. I widzę, że mój syn zaczyna tak samo siadać na jeden bok jak ja. Robiłem mu RTG, ale na razie nic nie widać. Zucho a Ty masz skoliozę?

Cynamonek
Ortopedzi powiedzieli żebym nic nie dźwigał itd, że siłownia odpada, że basen odpada. W ogóle to najlepiej jakbym siedział i nic nie robił. Jeszcze inny powiedział żebym nic z tym nie robił tylko jadł avocado (poważnie).

Góra Góra

7 lis 2015, o 22:10

domownik

Nie, ja nie mam skoliozy. Jestem fizjoterapeutą i od paru lat pracuję ze skoliozami oraz z pacjentami ortopedycznymi.

Co do bólu to trzeba by dokładnie zbadać z czego wynika. Ale jeśli to ból miejscowy, to bardzo możliwe, że z przeciążeń i napięć mięśniowych. Zgaduje, że pracę masz siedzącą??

Kiedy była operacja? Po operacji z powodu cięcia klatki faktycznie wiele ćwiczeń odpada. Ale to nie tak, że ćwiczenia Ci zaszkodzą. Nie możesz używać dużych obciążeń, a raczej pracować własnym ciężarem ciała. Przy dobrym treningu, rozciąganiu pleców dysproporcje powinny się zamaskować (oczywiści nigdy nie będzie idealnie, ale kto jest idealny :-). Tak samo przy dobrych ćwiczeniach powinny Ci ustąpić bóle odc. lędźwiowego - tylko kwestia zbadania przez lekarza, a wg mnie lepiej przez dobrego fizjo by powiedział skąd jest ból i jak z nim ćwiczyć.

O dziecko się nie martw. Zapewnij mu ruch, kontroluj, a jeśli będzie się coś złego działo to przecież już wiesz, że nie można tego bagatelizować i rozpoczniesz wcześnie leczenie.

Góra Góra

8 lis 2015, o 14:41

świeżak

Zucho
Dobrze powiedziane. Unikam w ogóle ćwiczeń obciążających pion kręgosłupa. Skupiam się raczej na tych w leżeniu. W ogóle zastanawiałem się czy po rozprężeniu płuc to ma szanse się polepszyć. Zawsze miałem zapadnięte lewe płuco przez tę lejkowata klatkę (asymetryczna była). Co do syna to faktycznie wiem co robić i nigdy go nie zaniedbam. Pracę mam siedzącą oczywiście 8h przed kompem :)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]