Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - pilnie proszę o ocenę rtg

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

15 paź 2015, o 20:21

domownik

część lędzwiowa
http://zapodaj.net/e5359c04ec9b3.jpg.html

część piersiowa
http://zapodaj.net/c98f50cece2d3.jpg.html

bok
http://zapodaj.net/311dd4d3613b6.jpg.html

Sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów. Pogłębienie kyfozy piersiowej i lordozy lędźwiowej.
Łagodna skolioza lędźwiowa prawostronna. Poza tym kr th i l-s w normie.

Wiek 31 lat.
Ogólnie mam okrągłe plecy i lewe żebro i lewa część klatki piersiowej jest wysunięta nieco do przodu.
Czy po zdjęciu prawa nogą jest dużo krótsza? o ile mniej więcej
Za nastolatka miałem diagnoze choroba scheurmana

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

16 maja 2016, o 18:40

domownik

czy ktoś mógłby ocenić? co z tym biodrem? dużo są nierówne?
fizkom mógłbyś spojrzeć swoim okiem?

Góra Góra

17 maja 2016, o 22:42

domownik

Rafii25,
Przykro mi ale nie mogę Ci pomóc .........
Ze zdjęć celowanych na ograniczony rejon kośca, nie można wyciągnąć absolutnie żadnych sensownych wniosków. Zdjęcia RTG, pisałem juz o tym, są tylko uzupełnieniem badania w gabinecie i nie mogą być podstawą do oceny problemu, o którym piszesz.

Poszukaj dobrego specjalisty (fizjoterapeuta / osteopata) pracującego w koncepcji Integracji Strukturalnej i Terapii Łańcuchów Mieśniowo-Stawowych GDS. Prawidłowy wywiad i szczegółowe badanie w Jego gabinecie, będą więcej warte niż wszystkie te zdjęcia razem wzięte ........

Powodzenia,
Fizkom

Góra Góra

19 maja 2016, o 10:35

domownik

Dziękuje za odpowiedź.
A czy twoim zdaniem odpowiednio dobrane przez takiego specjalistę ćwiczenia , rozciąganie odpowiednich mięśni może poprawić wygląd sylwetki u osoby dorosłej?
i zanim wybiorę sie do takiego gabinetu mógłbyś napisać które mięśnie któej strony trzeba rozciągać w moim przypadku gdy prawe biodro jest niżej i lewe żebro i lewa strona klatki piersiowej delikatnie wysunięte są do przodu?

lewą stronę pleców rozciągać?

Góra Góra

19 maja 2016, o 16:36

domownik

Rafi najpierw musisz być zdiagnozowany a potem odpowiednio będzie dobrana terapia. Bez diagnozy czyli zbadania porządnego nie można mówić o jakichkolwiek ćwiczeniach. Diagnoza czyli specjalista stwierdzi gdzie jest problem i dlaczego ty piszesz o skutku a nie leczy się skutków tylko przyczynę tych problemów.

Góra Góra

19 maja 2016, o 17:01

domownik

Ok. Znalazłem w swojej miejscowości rehabilitanta osteopatę. Na pewno go odwiedzę.
Swego czasu gdy miałem jakieś 17 lat zakończyłem swoje jakiekolwiek leczenie gdyż jakiś specjalista wtedy ze Świebodzina powiedział, że u mnie proces kostnienia się zakończył i nie widział większych szans na jakąś poprawę sylwetki i sensu rehabilitacji.
Jednak cały czas nurtuje mnie ta sprawa i chciałym cokowliek podziałać w tym kierunku bo teraz na pewno są jakieś możliwości rehabilitacji nie mówię o całkowitym wyprostowaniu.

Góra Góra

19 maja 2016, o 22:30

domownik

rafii25 napisał(a):
A czy twoim zdaniem odpowiednio dobrane przez takiego specjalistę ćwiczenia , rozciąganie odpowiednich mięśni może poprawić wygląd sylwetki u osoby dorosłej?
Rehabilitacja nie opiera się tylko na ćwiczeniach. Często również oparta jest na manualnej regulacji napięcia na strukturach powięziowo-mięsniowych oraz regulacji ciśnienia w jamach ciała, kontroli postawy, odtwarzania wzorców ruchowych, poprawie świadomości ciała itp. itd. Jak widzisz więc, nowoczesna fizjoterapia nie opiera się na wzmacnianiu lub rozciąganiu czegokolwiek. Takie działania świadczą raczej o niskim poziomie wiedzy z zakresu biomechaniki narządu ruchu ...............

rafii25 napisał(a):
zanim wybiorę sie do takiego gabinetu mógłbyś napisać które mięśnie któej strony trzeba rozciągać w moim przypadku gdy prawe biodro jest niżej i lewe żebro i lewa strona klatki piersiowej delikatnie wysunięte są do przodu? lewą stronę pleców rozciągać?
Tak jak napisał Cynamonek, aby rozpocząć działania terapeutyczne, należy najpierw odpowiedzieć na pytanie dlaczego ......"prawe biodro jest niżej i lewe żebro i lewa strona klatki piersiowej delikatnie wysunięte są do przodu ....." Jednym słowem potrzebna jest diagnoza takiego stanu rzeczy.

Przy okazji wspomnę o tym, co dla większości z Was jest rzeczą nieznaną.
Rozciąganie mięśni osłabia tzw. odruch miotatyczny. Jest on niezbędny do prawidłowego działania narządu ruchu podczas każdej czynności. Osłabienie odruchu miotatycznego to pogorszenie kontroli nad ciałem podczas ruch, to słabsze mięśnie (świadomie używam tutaj uproszczenia). To kolejny dowód na to, jak błędna i szkodliwa może być terapia oparta na rozciąganiu mięśni. Ci którzy rozciągali skrócony tułów po stronie wklęsłej skrzywienia odczuli to na "własnej skórze".

rafii25 napisał(a):
Ok. Znalazłem w swojej miejscowości rehabilitanta osteopatę. Na pewno go odwiedzę.
Zróć uwagę na mój wpis z poprzedniego postu:

fizkom napisał(a):
Poszukaj dobrego specjalisty (fizjoterapeuta / osteopata) pracującego w koncepcji Integracji Strukturalnej i Terapii Łańcuchów Mieśniowo-Stawowych GDS.

Góra Góra

21 maja 2016, o 09:25

świeżak

Czy ktos z was orientuje się czy w Olsztynie operują tez dorosłych, chodzi mi o nowa metodą.

Góra Góra

21 maja 2016, o 09:28

świeżak

Czy ktos z was orientuje się czy w Olsztynie operują tez dorosłych, chodzi mi o nowa metodą.

Góra Góra

21 maja 2016, o 21:21

domownik

agnieszka.80 napisał(a):

Niestety nie operują :(

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]