» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

1 paź 2015, o 17:51

domownik

A na czym takowe badanie komputerowe polegało? I nie martw się, z tego co tu piszą, skoliozy takie jak Twoje można operacyjnie, prawie naprostowac do 0 :) a powiedz jak wizualnie to wygląda? W sensie skrzywienie?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

1 paź 2015, o 22:51

domownik

Dzięki za wsparcie :blush: Jeśli mnie zakwalifikują na operację w ogóle. Sama nie wiem jakie są wymogi :wtf:

Badanie komputerowe, to coś w ten deseń: http://cq.com.pl/n_pl_wydruki_pliki/i1_wszystko2.gif

Niestety nie mam zdjęcia. Te które robiłam sobie w lustrze to wstyd wrzucać...wiadomo, że niewiele wniosą. że zależy od tego jak się ustawię itd. :/
Na 1 od lewej - cały tył, na 2 stoję lekko bokiem, Te zdjęcia..cóż, każde inaczej, więc nie ocenisz zbytnio. Ale nie chciałam żeby ktoś mi je robił. ;(

Załączniki:
aaaaa.jpg

Góra Góra

5 paź 2015, o 20:58

domownik

Nie chcę tutaj specjalnie robić up dlatego, że nikt nie odpisuje, ale dodać 1 pytanie w związku z pewną nową wątpliwością. Tak, wiem oceni to fachowo profesor Kotwicki, wiem, ale zrozumcie niecierpliwość, proszę!

Na innym forum dostałam wiad., że to wygląda na skoli idiopatyczną, a nie po upadku :O Ktoś to ogarnia?!(Mój orto mówił, że to pewnie po upadku..ale wracając do przeszłości.. rodzice mówili, że miałam badania w szkole i plecy były prościutkie. Mama zauważyła garb dopiero w okolicach 5klasy, a wypadek był w 2).

Góra Góra

6 paź 2015, o 05:57

domownik

Idiopatyczna czyli nie wiadomego pochodzenia - taką można stwierdzić po wywiadziei badaniach przeróżnych. Z samego obejrzenia fotek nie da się. Rozumiem, że się denerwujesz ale nakręcanie się wypowiedziami z forum wątpie by Ciebie uspokoiło. Sama widzisz, że kręgosłup jest skrzywiony, reszta należy do lekarza ocena i plan działania.

Góra Góra

6 paź 2015, o 21:14

domownik

masz ~70* w odcinku piersiowym i ~65* w odcinku lędźwiowym

Góra Góra

6 paź 2015, o 21:19

domownik

gogosia napisał(a):
Nie chcę tutaj specjalnie robić up dlatego, że nikt nie odpisuje, ale dodać 1 pytanie w związku z pewną nową wątpliwością. Tak, wiem oceni to fachowo profesor Kotwicki, wiem, ale zrozumcie niecierpliwość, proszę!

Na innym forum dostałam wiad., że to wygląda na skoli idiopatyczną, a nie po upadku :O Ktoś to ogarnia?!(Mój orto mówił, że to pewnie po upadku..ale wracając do przeszłości.. rodzice mówili, że miałam badania w szkole i plecy były prościutkie. Mama zauważyła garb dopiero w okolicach 5klasy, a wypadek był w 2).

Deformacje po upadku - złamanie kręgu i sklinowacenie kręgu - mogą występować, ale dotyczą w większości płaszczyzny strzałkowej, a nie czołowej.

Góra Góra

8 paź 2015, o 19:22

domownik

Nie pozostaje mi nic innego jak dziękować Wam za odpowiedzi! :)) No i czekać na wizytę 3.11 u prof. Kotwickiego. Życzcie szczęścia;)

Góra Góra

10 paź 2015, o 15:02

domownik

Jasne, daj znać po wizycie :)

Góra Góra

10 paź 2015, o 20:59

domownik

Powodzenia. Ale daj znać jak poszło, też jestem ciekaw.

Góra Góra

11 paź 2015, o 13:21

domownik

Asllan to Ty jesteś po operacji???

Góra Góra

11 paź 2015, o 18:22

domownik

Nie lubię się chwalić, bo nic nie widać.
Swoje przeszedłem, a przynajmniej poznałem temat skolioz dogłębnie...

Góra Góra

13 paź 2015, o 20:31

świeżak

Hej :) też jestem nowa i się udzielę :) dziwne że lekarz nie kazał Ci robić rtg i nie wyliczył stopni skrzywienia :/ ja odkąd miałam 6 lat i kręgosłup zaczął się krzywić non stop były rtg i wyliczania w końcu ćwiczenia baseny itd nie dały rezultatów i poszłam pod nóż do Poznania do dr Głowackiego (niestety on teraz z jakiś powodów przyjmuje prywatnie i nie pracuje w tej klinice wad postawy na ul. 28 czerwca). Miałam 12 lat kiedy mnie operowano, a moja ciocia która poszła pod nóż także w tej klinice w tym samym czasie ze skoliozą miała ok 25/26 lat więc dziwię się czemu lekarz Ci powiedział, że jesteś za stara..

Góra Góra

15 paź 2015, o 12:38

domownik

no cóż...dałam się zrobić w konia.. Co może tutaj dziecko doszukiwać się błędów lekarza, taki polecany i w ogóle....Powiem Ci, że widok rtg mnie lekko przeraził. Ale fakt, RTG mi nie kazał robić, tylko te komputerowe.
Mając około 11lat powiedział mi, że nadaję się na operację, ale nie powinnam, bo nie uzyskam efektu i jest ryzyko duże itd.
"Za stara jesteś" - ogółem, że już się nie rozwijam w tym wieku, wszystko jest ukształtowane i dlatego już za późno..
Zobaczę 3 listopada, wizytę mam u Tomaszewskiego, aczkolwiek w obecności Kotwickiego :) Już nie mogę się doczekać tej wizyty, chociaż stres jest

Góra Góra

15 paź 2015, o 18:11

świeżak

Jestem po operacji skoliozy 6 lat- jeśli Ty jesteś za stara to co ja mam powiedzieć, byłam po 40 tce kiedy zdecydowałam się na operację, bo niestety ciągle się krzywił. Obecnie jest 3 miejsca gdzie wykonują operacje nowoczesnymi metodami Wrocław -dr Urbański, Olsztyn dr Nosarzewski, Lublin choć bardziej te dwa wcześniejsze. Warto pojechać zapytać to Twoje życie, po operacji nic już nie zmienisz. Jesteś jeszcze bardzo młodziutka i to jest Twój atut bo dużo można poprawić i mieć inny komfort życia. Powodzenia - trzymam kciuki.

Góra Góra

15 paź 2015, o 20:46

domownik

Z takiej skoliozy można jeszcze w Twoim wieku zrobić dużo dobrego. :) Oczywiście, czym więcej wiosen, tym kręgosłup jest mniej sprężysty. Ale powiedzmy, że do 28-30 można sobie pozwolić na wiele podczas korekcji... Później już jest inaczej. Problem w operacjach stanowi NFZ i finansowanie zabiegów, jak również wyposarzenie szpitala. O ile w szpitalach dziecięcych operujących skoliozy jest full wypas sprzęt - nawigacja, neuromonitoring, O-arm, CT, MRI, to już nie w każdym oddziale dorosłym tak jest. O ile dyski potrafią wycinać bądź z lepszym, bądź z gorszym efektem, prawie wszyscy ortopedzi i neurochirurdzy, to korekcje deformacji potrafi już obsłużyć niewielka, wąska grupa osób, a dobrze, na poziomie - jeszcze mniej i są to w większości ortopedzi, którzy operują skoliozy u dzieci. Najczęściej pracują w Oddziałach dziecięcych, a tam niestety dorosłych nie obsługują...

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]