» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

28 wrz 2015, o 15:48

domownik

Hej, jestem tu nowa, aczkolwiek forum czytam od jakiegoś czasu, jako że mnie ten temat też dotyczy. W wieku ok. 10 lat miałam poważny upadek w górach, biegłam, sturlałam się z wysokości (potknęłam się..). Chodziłam na rehabilitację. Było to 46stopni, w wieku 16lat już 37, aczkolwiek teraz w wieku 20lat czuję się z tym dużo gorzej. Pomijając stan psychiczny...to ponownie mam silne bóle, pieczenie pleców, lewego boku - czasem nawet po 10minutowym spacerze. Oprócz tego mam problemy z krążeniem, ucisk na jakieś narządy z lewej strony<?>(miałam robione USG ze względu na bóle, ale pani stwierdziła, że to wina kręgosłupa). Do tego ostatnimi czasy doszły problemy z oddychaniem, pulmonolog również stwierdziła co jest tego przyczyną(kręgosłup). Proszę o szczerą opinię zdjęcia. Obecnie nie wiem ile stopni ma to skrzywienie, aczkolwiek widzę, że wada się zwiększyła. Oczywiście wiem - są tutaj ludzie z dużo większymi skrzywieniami, ale moje chyba też już się zalicza do tych poważniejszych :( ;(

Załączniki:
12048498_1196220037071904_1908272852_n.jpg

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

28 wrz 2015, o 18:57

domownik

Hej, oczywiście powinien to ocenić i wyliczyć lekarz ortopeda, tak na oko laika to skrzywienie jest wyrównane w górnym i dolnym odcinku, jak dla mnie to około 70-80 stopni. Nie wiem czy jesteś pod opieką jakiegoś lekarza ortopedy, jeśli nie to poszukaj jakiegoś dobrego w swojej okolicy, na tym forum też jest sporo informacji. Tak jak wspominałem powinien o tym zdecydować lekarz, ale chyba w Twoim przypadku najlepszym wyjściem będzie operacja.
Masz 20 lat, to jeszcze dobry wiek aby się na to zdecydować. Teraz jest dużo nowych metod leczenia, które nie tylko mogą zahamować dalsze krzywienie się kręgosłupa, jak i pewnie sporo go wyprostować.

Góra Góra

28 wrz 2015, o 19:44

domownik

Dziękuję za odp :) Ciężko trafić na dobrego ortopedę.. ostatnio dowiedziałam się, że już za późno na operację "jestem za stara", i że moja wada raczej by się nie kwalifikowała nawet do operacji.
Jestem zapisana na listopad na wizytę do dr Tomaszewskiego w Poznaniu - wizycie ma towarzyszyć również prof.Kotwicki

Góra Góra

28 wrz 2015, o 20:04

domownik

Sprawdź różnych lekarzy, na tym forum znajdziesz dużo informacji na ten temat.
Ja byłem operowany w roku 1994, wtedy faktycznie osób w Twoim wieku już się nie operowało. Ale teraz jest zupełnie inaczej, na tym forum znajdziesz osoby które były operowane w dużo starszym wieku niż Ty jesteś.

Góra Góra

28 wrz 2015, o 22:16

domownik

W sam raz do operacji. :hyhy: Można uzyskać bardzo dobry efekt korekcyjny, skolioza dwułukowa :DD Wiek bardzo dobry na operację. Tylko nie daj się w Poznaniu "zahakować", bo będziesz tego żałować... :hyhy:

Góra Góra

28 wrz 2015, o 23:04

domownik

Hmmm asllan czy te haki, które tak wyśmiewasz są stosowane w metodzie CD ?

Góra Góra

28 wrz 2015, o 23:41

domownik

W tym momencie jestem trochę zielona i nie wiem w sumie o co chodzi :(
A tak swoją drogą to polecano mi Poznań i prof Kotwickiego

Góra Góra

28 wrz 2015, o 23:55

domownik

cynamonek napisał(a):
Hmmm asllan czy te haki, które tak wyśmiewasz są stosowane w metodzie CD ?

Tak jest, haki to też CD. Jednak haki to era sprzed śrub transpedikularnych. Uważam więc, że nie należy leczyć metodami już historycznymi, przynajmniej na sobie bym tego nie chciał.

Góra Góra

29 wrz 2015, o 06:53

domownik

Wiesz asllan bo ja byłam operowana tą metodą właśnie i nie mam jej nic do zarzucenia. Rozumiem, że są nowsze metody i dające lepszy efekt wizualny ale to, że coś jest stare nie znaczy że do bani. U mnie efekt się utrzymuje od ponad 17 lat a to też jest wyznacznikiem czy metoda jest zła czy nie. Pisząc ostro i negatywnie o starych metodach możesz doprowadzić, że osoby które były nimi operowane wpadną w popłoch, a na koniec w depresję.
Poza tym Ty wypowiadasz się z punktu widzenia lekarza a ja użytkownika starej metody i pewnie haków (nie wnikam jak poszczególne części implantu się nazywają bo ta wiedza jest zbędna liczy się efekt). Uważam też, że mówiąc o metodzie czy jest dobra czy zła trzeba brać pod uwagę jak użytkownik na przestrzeni kilka kilkanaście lat się czuje, czy efekt się utrzymuje itd. Bo efekty po operacji są super ale jestem ciekawa efektów i zachowania po 5, 10,15 latach.
gogosia ja byłam operowana przez też poznańskiego lekarza dr Kaczmarczyka. Współpracuje z Kotwickim wg mnie bardzo dobrze trafiłaś.

Góra Góra

29 wrz 2015, o 15:13

domownik

cynamonek napisał(a):
Wiesz asllan bo ja byłam operowana tą metodą właśnie i nie mam jej nic do zarzucenia. Rozumiem, że są nowsze metody i dające lepszy efekt wizualny ale to, że coś jest stare nie znaczy że do bani. U mnie efekt się utrzymuje od ponad 17 lat a to też jest wyznacznikiem czy metoda jest zła czy nie. Pisząc ostro i negatywnie o starych metodach możesz doprowadzić, że osoby które były nimi operowane wpadną w popłoch, a na koniec w depresję.
Poza tym Ty wypowiadasz się z punktu widzenia lekarza a ja użytkownika starej metody i pewnie haków (nie wnikam jak poszczególne części implantu się nazywają bo ta wiedza jest zbędna liczy się efekt). Uważam też, że mówiąc o metodzie czy jest dobra czy zła trzeba brać pod uwagę jak użytkownik na przestrzeni kilka kilkanaście lat się czuje, czy efekt się utrzymuje itd. Bo efekty po operacji są super ale jestem ciekawa efektów i zachowania po 5, 10,15 latach.
gogosia ja byłam operowana przez też poznańskiego lekarza dr Kaczmarczyka. Współpracuje z Kotwickim wg mnie bardzo dobrze trafiłaś.

Właśnie właśnie. Jak nie krytyka i uwielbienie Lenke, to wyśmiewanie starych metod. Niskie poczucie wlasnej wartości wyczuwam...

Góra Góra

29 wrz 2015, o 22:58

domownik

Błędna interpretacja, gdyż nie chodzi o wyśmiewanie.
Stwierdzam jedynie, że metoda hakowa była dobra, gdy nie było lepszej, ale gdy są lepsze techniku (dla pacjenta), nfz refunduje, to należy z tego korzystac. Uważam, że obecnie nie należy och stosować. Nie uważam, że należy repperować wszystkich pacjentów po hakach i wymieniać na śruby. Jeśli zdały egz to bardzo dobrze, bo o to chodziło. Stabilizacja ma dotrwać do dezy, a później można ją nawet usunąć.

Góra Góra

29 wrz 2015, o 23:00

domownik

Ale w zasadzie, to nie mi powinno na tym zależeć... Nie mój kręgosłup, tylko wasz.

Góra Góra

30 wrz 2015, o 12:08

domownik

Kurczę, pomijając, że jeszcze nie jestem na tyle obeznana w temacie operowania, to nie chciałam tutaj powodować żadnych sporów :( :shy:

Swoją drogą, jest jest tu jeszcze jakaś osoba, która potrafiłaby mniej więcej (wiem, że to zrobi lekarz fachowo) określić ile ta krzywizna może mieć stopni? Wiem, że orientujecie się w tym temacie tutaj bardzo dobrze.
Myślałam, że to jakieś 30 tak jak powiedział (na oko) ostatni dr z jakim miałam styczność (oraz ze sie nie kwalifikuje na operacje) (choć wydaje mi sie ze wiecej niz mowil...)

Góra Góra

1 paź 2015, o 13:16

domownik

na moje oko , skolioza powyżej 50st, strzelam, ze jakies 65st w odc ledzwiowym i 55 w piersiowym.
A kiedy ostatni raz bylas u lekarza, wyliczal Ci katy skrzywienia ze zdjęcia rtg? czy popatrzyl na plecy bez zdjęcia rtg i na tej podstawie stwierdził? (uwierzcie sa tacy lekarze !!!!!)

Góra Góra

1 paź 2015, o 16:50

domownik

Ostatnio u lekarza byłam w zeszłe wakacje -> ponownie rehabilitacja. Nie wykonał wtedy badania komputerowego (robił co rok). Ostatnie było w 2012. Może stwierdził, że jestem za stara<?>. :/

NIGDY NIE KAZAŁ MI ROBIĆ RTG, zawsze robił badanie komputerowe z tymi wszystkimi wyliczeniami.
Chwalony, polecany, kompetentny.Wiele osób mówiło, że im pomógł, więc nawet przez myśl mi nie przeszło, że jest inaczej. Uwierzyłam w jego słowa - jako dziecko, nastolatka nie za wiele wiedziałam na ten temat. Jak dorosłam to na wizycie powiedział, że jestem za stara, mam za małe skrzywienie na operację i ogółem już nic nie zrobię.
Zainteresowałam się tematem. Kiedy bardziej zagłębiłam się w to wszystko..zwątpiłam w jego wszystkie słowa. :/
Głupota. Moja (i wtedy rodziców) wina, że nie zasięgnęłam porad innych.
Liczę na to, że póki jeszcze jestem młoda jakoś to zmienię. Zwłaszcza, że z roku na rok coraz gorzej się czuję.. ;(

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]