Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Zdjęcie moich pleców (Kifoza)

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

11 lip 2015, o 22:00

świeżak

Na moje oko kwalifikujesz się bez problemu do operacji.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

12 lip 2015, o 09:05

domownik

@ulteo w którym dziale? Bo szukam, szukam i znaleźć nie moge :)

Góra Góra

12 lip 2015, o 11:12

domownik

pitbull10009 napisał(a):
@ulteo w którym dziale? Bo szukam, szukam i znaleźć nie moge :)

viewtopic.php?f=71&t=2715 tutaj były moje fotki, już zostały usunięte z serwera. Podaj maila na priv to Ci wyślę.

Góra Góra

2 lis 2015, o 21:52

świeżak

rowniez mam kifoze (postawa cos w stylu twojej)garbie sie od ok 5 klasy sp,z tymze ja mam lat 30 obecnie. chodzilem na korekcyjne swego czasu, baseny i tp, od ok 10 lat cwicze rekreacyjnie kilka lat silownia teraz kilka cwiczen hantelkami a reszta wlasnym ciezarem tzn drazek, pompki(raz na dwa tygodnie w stosunku 3do1 do plecow) i tp. przy tej wadzie trzeba robic trening ogolnorozwojowy, klatke trzeba rozciagac do tego rozciaganie i tp. przy czym pracuje dosc ciezko na emigracji, niewiem jak u ciebie z bolem ale jak mnie czasami boli to najlepsze sa cwiczenia np kilka podciagniec na drazku i bolu nima. daze do tego zebys sie powaznie zastanowil czy w wieku 18 lat poddalbys sie operacji bo jak to zrobisz to juz niebedzie odwrotu... ja bym ci radzil zajac sie poki co cwiczeniami (ale nie plackiem na kocu na podlodze) tylko trening ogolno rozwojowy. bylem ostatnio u dr klapcia i kazal przyjsc za rok przy czym polecil spac spokojnie chcial mi dac leki ale niechcialem chociaz czasami mnie j*bie ostro albo w odcinku srodkowym przy okazji mam leciutka skolioze albo w odcinku ledzwiowym tu czasami czuje jakbym mial sie zlamac ale jak wyzej wspomnialem cwiczenia naprawde mi pomagaja w w walce z bolem.tez nie raz mam chwile zwatpienia i niekiedy naprawde juz tak depresje odczuwam(ograniczylem przez to palenie ziola praktycznie do zera bo zaduzo rozmyslalem nad tym) przy okazji okazalo sie ze mam niski poziom wit d w sumie sie niedziwie bo pracuje na dalekiej polnocy gdzie pol roku ciemno. kulturysta nigdy niezostane niemozna miec wszystkiego naprawde duzo ludzi ma gorzej od nas. operacja kifozy to jest powazna ingerencja nosisz druty w plecach masz 18 lat skad wiesz co bedzie z tymi drutami za lat 20 ? tutaj wazne jest pozytywne myslenie. ja bym ci radzil znalesc dobrego fizjoterapete/lekarza sportowego/ trenera na silowni i pod jego okiem badz to na silowni badz w domu cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc, rzecz jasna kregoslupa juz se nie wyprostujesz raczej ale niebedzie progresji wady badz bedzie duzo wolniejsza po dobrym treningu to i w glowie niema sajgonu. troche te moje wypociny haotyczne ale moze w czym ci pomoga jak cos to pisz to ci bede moze w stanie w czyms pomoc. pozdro i glowa do gory

Góra Góra

3 lis 2015, o 17:28

świeżak

strepsils napisał(a):
rowniez mam kifoze bylem ostatnio u dr klapcia i kazal przyjsc za rok przy czym polecil spac spokojnie chcial mi dac leki ale niechcialem chociaz czasami mnie j*bie ostro albo w odcinku srodkowym przy okazji mam leciutka skolioze albo w odcinku ledzwiowym tu czasami czuje jakbym mial sie zlamac ale jak wyzej wspomnialem cwiczenia naprawde mi pomagaja w w walce z bolem. tez nie raz mam chwile zwatpienia i niekiedy naprawde juz tak depresje odczuwam

Fajnie wiedzieć że innych to też doprowadza do granic wytrzymałości psychicznej, ja obecnie nie rdzę sobie z moją przypadłością... A w zasadzie to już z niczym sobie nie radzę.
A jak u Ciebie STREPSLIS z ewentualną operacją?

Góra Góra

4 lis 2015, o 19:22

świeżak

fajnie i nie fajnie. u mnie jest tak ze mam okresy ze wogole o tym nie mysle i nie zaprzatam sobie glowy, a sa dni kiedy mysle , ale ogolnie staram nie ryc sobie tym bani bo to niczego niezmieni, jak bedziesz siedzial w domu sie dolowal i sie nakrecal to ci sie niestety od tego plecy nie wyprostuja.jak jestem w Polsce to malo o tym mysle bo poprostu niemam czasu na to.a co do operacji... dr Klapec mi powiedzial zebym narazie nawet o tym niemyslal, ale czasami mysle ze moze kiedys jakby mi sie postawa mocno pogorszyla albo cos bo na dzien dzisiejszy jakos sobie tego niewyobrazam , jestem jaki jestem, bol az tak mocno mi nie dokucza, no nieraz po ciezkim dni wpracy, sprawny fizycznie jestem jak najbardziej, bardziej sprawny od duzej czesci ludzi bez zadnych wad postawy, tylko wyglad...

Góra Góra

5 lis 2015, o 14:27

świeżak

Witam. Jestem studentka medycyny. Ze zdjęcia tego - można powiedzieć, ale na 50%, że jest wada.

NOE WOLNO nigdy lekceważyć bólu pleców- bólu kręgosłupa

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]