Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Zdjęcie moich pleców (Kifoza)

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

6 lip 2015, o 18:11

domownik

Na ile stopni oceniacie tą kifozę? Wada jest duża? :) Pozdrawiam.

Załączniki:
plecy.png
plecy.png [ 94.33 KiB | Przeglądane 3501 razy ]

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

9 lip 2015, o 14:42

domownik

Aha, widze jak zawsze wszyscy pomocni. Dyskusja jak na prawdziwym forum, nie ma co.

Góra Góra

9 lip 2015, o 15:21

domownik

A czego się spodziewasz po takim byle jakim zdjęciu? Diagnozy?

Góra Góra

9 lip 2015, o 15:59

domownik

Byle jakim ? Widać linie kregosłupa, ułożenie ramion, nawet szyje. Mam wstawić zdjecie całego pokoju? Po co? Ja nie wiem jak ludzie tu mają sobie pomagać, doradzać, dzielić sie informacjami, rozmawiać na poważne tematy związane ze zdrowiem jak nikomu nie chce sie kliknąć i ocenić sprawy, na oko, nie wymagam tu wielkiej diagnozy. Ale wiem w czym problem. Każdy chce tu tylko brać, a nikt dawać. I taka sytuacja jest już któryś raz... Może gdzieś jest porządniejsze forum... Pozdrawiam.

Góra Góra

9 lip 2015, o 18:17

domownik

nie jest źle. ale ocenia się rtg całego kręgosłupa AP i LAT, a nie selfie.

Góra Góra

9 lip 2015, o 19:43

domownik

lichą budowe masz siłownia powinna trochę pomóc a źle nie jest

Góra Góra

10 lip 2015, o 10:33

domownik

No i takie odpowiedzi mi sie podobają :) Wiem. U lekarza już byłem, chciałem sprawdzić jak to na oko wygląda bo nikt bliski nie powie mi prawdy. Co do budowy ciała to chodziłem na siłke, ale tak mnie kregosłup napieprzał że zrezygnowałem. Pozdrawiam.

Góra Góra

10 lip 2015, o 14:01

domownik

pitbull10009 napisał(a):
No i takie odpowiedzi mi sie podobają

Rozumiem, że jesteś usatysfakcjonowany odpowiedziami.

Gdybyś jednak chciał znać choćby w zarysie odpowiedź na pytanie, DLACZEGO Twoje ciało jest tak a nie inaczej ustawione, musiałbyś zastosować się do uwagi Zbyszka dot zdjęcia.
Musisz wiedzieć, że nie wiedząc dlaczego masz taką sylwetkę, nie można ustalić planu leczenia chocby w przyblizeniu, a wszelkie próby aktywności fizycznej będą kończyły się tak jak w Twoim przypadku - bólem a często również pogłębieniem wady.

Pisze o tym bo to podstawowy i kardynalny błąd w postrzeganiu wad postawy. To on powoduje, że rodzaj terapii nie zostaje odpowiednio dobrany do problemu pacjenta, leczenie zachowawcze nie przynosi efektów a jedynym rozwiązaniem wydaje się być - operacja.

Fizkom

Góra Góra

10 lip 2015, o 17:41

domownik

@fizkom

Już byłem u kilku lekarzy i diagnozy były różne. Pierwszy raz w wieku 14 lat (teraz mam 18). Kazali ćwiczyć i spokojnie z tego wyjde. Ćwiczyłem dzień w dzień przez te lata i nie widze poprawy. Może gdybym nie ćwiczył to wada byłaby wieksza. Po ostatniej wizycie na podstawie jakiegoś drogiego badania stwierdzili że mój kregosłup już nie urośnie, w dodatku prawie zakończył kostnienie. Moim zdaniem nie bedzie już ani lepiej ani gorzej. I teraz pytanie na które sam sobie nie odpowiem. Czy to wizualnie kwalifikuje sie na operacja czy wada jest niewielka?

Góra Góra

10 lip 2015, o 20:20

domownik

pitbull10009 napisał(a):
Już byłem u kilku lekarzy i diagnozy były różne. Pierwszy raz w wieku 14 lat (teraz mam 18). Kazali ćwiczyć i spokojnie z tego wyjde.
fizkom napisał(a):
Musisz wiedzieć, że nie wiedząc dlaczego masz taką sylwetkę, nie można ustalić planu leczenia chocby w przyblizeniu, a wszelkie próby aktywności fizycznej będą kończyły się tak jak w Twoim przypadku - bólem a często również pogłębieniem wady.

pitbull10009 napisał(a):
Moim zdaniem nie bedzie już ani lepiej ani gorzej. I teraz pytanie na które sam sobie nie odpowiem. Czy to wizualnie kwalifikuje sie na operacja czy wada jest niewielka?
fizkom napisał(a):
Pisze o tym bo to podstawowy i kardynalny błąd w postrzeganiu wad postawy. To on powoduje, że rodzaj terapii nie zostaje odpowiednio dobrany do problemu pacjenta, leczenie zachowawcze nie przynosi efektów a jedynym rozwiązaniem wydaje się być - operacja.

Góra Góra

10 lip 2015, o 22:33

domownik

Dobra... Interesuje mnie jak to wygląda. Diagnozy szukam u lekarza, a nie tutaj. I czytaj ze zrozumieniem, bo cytujesz fragment w którym nie ma odpowiedzi na moje pytanie.

Góra Góra

10 lip 2015, o 22:59

domownik

Pitbull,
Rozmowa przez internet, na odległość być może dodaje Ci odwagi ale nie zwalnia Ciebie z zachowania kultury rozmowy. W ten sam sposób rozmawiasz w szkole i gabinecie lekarskim?

F.

Góra Góra

11 lip 2015, o 09:53

domownik

pitbull10009 napisał(a):
@fizkom

Już byłem u kilku lekarzy i diagnozy były różne. Pierwszy raz w wieku 14 lat (teraz mam 18). Kazali ćwiczyć i spokojnie z tego wyjde. Ćwiczyłem dzień w dzień przez te lata i nie widze poprawy. Może gdybym nie ćwiczył to wada byłaby wieksza. Po ostatniej wizycie na podstawie jakiegoś drogiego badania stwierdzili że mój kregosłup już nie urośnie, w dodatku prawie zakończył kostnienie. Moim zdaniem nie bedzie już ani lepiej ani gorzej. I teraz pytanie na które sam sobie nie odpowiem. Czy to wizualnie kwalifikuje sie na operacja czy wada jest niewielka?

Wizualnie trudno ocenić. Kwalifikacja odbywa się na podstawie stopni skrzywienia. Jeżeli masz 60 i więcej to się kwalifikuje do operacji.

Góra Góra

11 lip 2015, o 19:43

domownik

ulteo napisał(a):
Wizualnie trudno ocenić. Kwalifikacja odbywa się na podstawie stopni skrzywienia. Jeżeli masz 60 i więcej to się kwalifikuje do operacji.

Zgadza się. Problem w tym, że lekarz nie podał mi tych stopni, a sam jeszcze wtedy nie wiedziałem o czymś takim. Jestem szczupły, więc chyba dałoby sie ocenić na oko z tolerancją do 10 stopni :) Pozdrawiam.

Góra Góra

11 lip 2015, o 21:25

domownik

pitbull10009 napisał(a):
ulteo napisał(a):

Zgadza się. Problem w tym, że lekarz nie podał mi tych stopni, a sam jeszcze wtedy nie wiedziałem o czymś takim. Jestem szczupły, więc chyba dałoby sie ocenić na oko z tolerancją do 10 stopni :) Pozdrawiam.

Na oko możesz mieć ok. 60. Mnie wyprostowali do ok. 50. W innym wątku są moje foty po operacji.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]