» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

26 cze 2015, o 23:58

świeżak

Bardzo chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda waszym okiem? W następnym tyg lecę po skierowanie na zdjęcie i będę dzwonić do lekarza, ale póki co, może wy mi powiecie na ile stopni to wygląda, jak bardzo jest źle i czy coś da się z tym zrobić :( tak bardzo się boję, proszę o pomoc.. :(

Załączniki:
received_886085998152935.jpeg

received_886085851486283.jpeg

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

27 cze 2015, o 12:30

świeżak

???

Góra Góra

15 lip 2015, o 07:01

domownik

Bez RTG trudno cokolwiek powiedzieć, ale w skłonie garb żebrowy jest już widoczny, więc ja szacuję jakieś 20 stopni? Trochę czasu minęło od Twojego wpisu. Masz już może zdjęcie i opis?
Co do tego czy da się coś zrobić, to w głównej mierze zależy od Twojego wieku i od tego czy proces kostnienia już się u Ciebie zakończył. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że nawet w wieku około 30 lat i starszym jest szansa na poprawę. Są ośrodki w Polsce, które zajmują się również rehabilitacją ludzi z, u których proces kostnienia się zakończył.
Daj znać co wyszło na zdjęciu i uszy do góry :)

Góra Góra

30 wrz 2015, o 02:00

mgr. fizjoterapii

No i jak udało się zrobić zdjęcie rtg? tragedii nie ma ale też dobrze nie jest, zrobić możesz dużo,podstawą są chęci i wytrwałość przy skoliozie nie ma czegoś takiego jak chwilowa rehabilitacja, kuracja... Potrzeba ciągłej pracy nad sobą często żmudnej powielania pewnych wzorców ale gdy przejdą w nawyk będzie już coraz lepiej.

Góra Góra

30 wrz 2015, o 11:24

domownik

Poziomka,
Myślę, że przydałby się jakiś konkret ........

Fizkom

Góra Góra

30 wrz 2015, o 16:28

mgr. fizjoterapii

Fizkom jeśli udzielasz konkretów na podstawie zdjęcia z aparatu to dziękuje...

Bez konsultacji i zdjęć obrazowych konkretów nie da się radzić a jeśli ktoś leczy ze zdjęcia z telefonu no to współczuję.

Góra Góra

18 paź 2015, o 23:30

świeżak

Dziękuję za odpowiedzi. Przepraszam, że odpisuje po takim czasie, ale ze względu na brak zainteresowania postem, nie zaglądałam tu. Jestem po wizycie u lekarza. Jest 50° w odcinku lędźwiowym. Zostałam zakwalifikowana na operację, jednak jestem zmuszona termin przełożyć..
Mam jednak jeszcze pytanie do was. Czy po ciąży zmiana może być duża? Obawiam się, że skrzywienie bardzo się pogłębi.. Myślicie, że to możliwe by z 50° zrobiło się np. 80? Proszę o jakąś podpowiedź.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]