» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

26 maja 2015, o 21:33

domownik

Universe1x2x3x5 napisał(a):
Powiem tak - ja nie wiem :D W zasadzie za tydzień idę do lekarza, nie było mnie trzy lata u niego. One ponoć takie mają być, w sensie współpracować z kręgosłupem O.o chciałam żeby mocniej je "dokręcili" to mi powiedział że nie mogą bo bym zupełnie sztywna była. Ogólnie czuję się genialnie, lekkie bóle przy zmianie pogody, poza tym kompletnie nic... tylko że efektów operacji brak, jedynie zahamowanie skrzywienia, ale zero poprawy...

We wtorek idę, najwyżej pojadę gdzieś indziej - zastanawiałam się nad Kłapeciem, ale cena wizyty mnie przeraża + dojazd ze śląska...

Ja z Katowic, a jechałem :)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

30 sie 2015, o 13:46

domownik

Witam witam, wybaczcie moje olewajstwo, dużo się dzieje.

Mam takie pytanie, ewentualnie na priv, czy byłby ktoś tak dobry i wysłał mi swoje zdjęcia przed operacją i po? Tylko w odstępie kilku lat, bym miała jakieś porównanie :) Bo wiadomo, ja po operacji to też byłam prosta jak drut, no a teraz...

Góra Góra

30 sie 2015, o 22:24

domownik

no cóż, tak to już jest z hakami. skoro się pogarsza dezy brak. przy 50 stopniach, hmm... szkoda gadać.
nie ma co mówić o resekcjach garbu, bo po co. dobra korekcja z derotacją wystarczy przy skrzywieniu do 80-90 stopni, by nie resekować niczego.

https://m.facebook.com/profile.php?id=5 ... =bookmarks

Góra Góra

30 sie 2015, o 22:43

świeżak

wg mnie popelina na całego.
a ile miałaś lat jak szłaś na operację?

cieszę się, że ja tam nie trafiłam na operację, a w inne miejsce.

Góra Góra

31 sie 2015, o 12:02

domownik

amanda napisał(a):
wg mnie popelina na całego.
a ile miałaś lat jak szłaś na operację?

cieszę się, że ja tam nie trafiłam na operację, a w inne miejsce.

coz za wyczucie taktu...
Trafilas w to miejsce, a nie w inne, bo operacje mialas tez pare lat później. Skad możesz wiedzieć, jak Twój kregoslup będzie wygladal za kilka lat???. to, ze bylas operowana "najnowsza metoda", niestety nie daje Ci gwarancji...

Góra Góra

31 sie 2015, o 16:49

świeżak

moż źle się wyraziłam, nikogo nie chcę urazić, ale zrozumiałam, że operacja była w 2011 roku i te zdjęcie jest zaraz po operacji.
a co będzie ze mna tego nie wiem. a jak mi się nie zrośnie kręgosłup, albo pękną pręty...

Góra Góra

14 wrz 2015, o 16:18

domownik

Spokojnie, akurat tutaj wszyscy jesteśmy po tym samym, nie lubię tylko jak ktoś zdrowy coś powie ;)

Operacja była w 2011, czyli miałam... 14 lat jak dobrze pamiętam :D No cóż, teraz 19 na głowie, nie ukrywam, za dwa lata być może wesele... a tu lipton, jak tu wyjść z odkrytymi plecami. Czyli podsumowując, trzeba iść do jakiegoś innego lekarza skonfrontować diagnozę. Wybrałam Kłapecia, zbieram na wizytę i dojazd aktualnie. Boję się tylko, że jeśli wyśle mnie na stół, może się to źle skończyć (bo aktualnie ruszam się jak całkowicie zdrowa osoba, nie wiem jak by było po mocniejszym naprostowaniu kręgosłupa).

No i rozumiem że resekcja przy moim skrzywieniu (niby te 50 stopni) jest bezsensowna?

Góra Góra

14 wrz 2015, o 16:22

domownik

asllan 80 - co do tego linku z Olsztyna, mój kręgosłup świeżo po operacji wyglądał równie pięknie jak te w galerii :) szkoda tylko, że tak nie zostało

Góra Góra

14 wrz 2015, o 18:24

domownik

asllan 80 - co do tego linku z Olsztyna, mój kręgosłup świeżo po operacji wyglądał równie pięknie jak te w galerii :) szkoda tylko, że tak nie zostało

korekcja na hakach ma to do diebie, że jest "narażona" na utratę. Jeśli nie dojdzie w odpowiednim czasie do zrostu, konstrukcja nie wytrzyma.
śruby transpedikularne nie mają tych wad, choć utrata korekcji też może wystąpić, z innych przyczyn.

pierwsze założenie operacji skolioz miało na celu powstrzymanie progresji, to najważniejsza sprawa. w miarę upływu lat i doskonalenia technik, na pierwszy plan wysuwają się względy estetyczne...

Góra Góra

15 wrz 2015, o 14:01

domownik

Mam rozumieć że w ciągu dwóch trzech lat od mojej operacji tak zmieniła się medycyna w tym temacie? Lub też szpital w którym byłam jest przestarzały :/

Góra Góra

15 wrz 2015, o 19:53

domownik

Korekcja na śrubach transpedikularnych została wynaleziona we Francji w 1986 roku.

W USA FDA zezwoliło na "masowe" używanie w 1996 roku.

W Polsce. wprowadzono tą technikę po raz pierwszy jakoś w 1990 lub 1991 roku w Zakopanem, w Olsztynie 1992.

Więc nie nastąpiła diametralna zmiana w latach 2009-2011.

Systemy derotacji to lata 1999/2000. Kolejne ulepszenia 2004, 2009, itd.

System hakowy jest więc w zasadzie historyczny. Ja go na żywo nigdy nie widziałem. Ani w Polsce, ani za granicą. Używałem tylko na ćwiczeniach w laboratorium, bardziej że y wiedzieć, jak to działało...

Góra Góra

18 wrz 2015, o 07:24

domownik

To dzisiaj jakiej metody się używa??

Góra Góra

18 wrz 2015, o 08:21

domownik

To dzisiaj jakiej metody się używa??

na świecie ? czy w konkretnych placówkach w Polsce?

W Polsce panuje wolna amerykanka. Każdy robi to, co potrafi i jak potrafi. Efektem są jak widać na forum. A obraz całej sytuacji opisuje artykuł-relacja z pobytu Amerykanów w najlepszej (podobno) klinice w Polsce.

http://news.uic.edu/fixing-spinal-probl ... -the-world

Uganda, Meksyk, Kolumbia...

Góra Góra

12 lis 2015, o 21:57

domownik

JEST DECYZJA <3

7.12 - mój Dzień Sądu :) jadę do Lublina i liczę na zielone światło Pana Doktora Kłapecia na operację. Wierzę całym serduchem na taką decyzję, a i tak już jestem przeszczęśliwa, że tam jadę. Pytania jednak.. :)

1. Jak wygląda proces od pierwszej wizyty do operacji - w sensie ile wizyt, co trzeba zrobić w międzyczasie etc..
2. Dostałam polecenie wykonania świeżych rentgenów "na odcinku blizny". Czy wystarczą tylko od przodu i od boku czy jeszcze jakieś specjały?
3. Jaki jest okres oczekiwania na termin operacji?

:) liczę na ciekawe odpowiedzi i dziękuję

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]