Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Zero efektów po operacji??

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

20 maja 2015, o 17:38

domownik

Witam!

Pierwsze pytanie - ile tu jest stopni przed operacją a ile po? Jak dobrze pamiętam, lekarz mówił mi że coś koło 50 na górze, na dole nie pamiętam

Drugie, czy to normalne że kręgosłup tak bardzo wraca do stanu sprzed operacji?? Czy można jakoś temu zaradzić?

Operacja w Piekarach Śląskich, dr. Besler

Zastanawiam się też nad resekcją, ale boję się bólu "na starość" i z tego co tu czytam to po paru latach ludzie robią ponowne resekcje... jakieś opinie?

Będę wdzięczna za pomoc.

Załączniki:
Komentarz: Zdjęcie po operacji, 2011 rok
007.jpg
Zdjęcie po operacji, 2011 rok

Komentarz: Zdjęcie przed operacją, 2009/10 rok
006.jpg
Zdjęcie przed operacją, 2009/10 rok

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

20 maja 2015, o 18:52

domownik

Normalne to to nie jest. W końcu operacja miała temu zapobiec. Nie wiem czy dobrze widzę ale czy Twój implant się wygiął?

Góra Góra

20 maja 2015, o 21:00

domownik

Powiem tak - ja nie wiem :D W zasadzie za tydzień idę do lekarza, nie było mnie trzy lata u niego. One ponoć takie mają być, w sensie współpracować z kręgosłupem O.o chciałam żeby mocniej je "dokręcili" to mi powiedział że nie mogą bo bym zupełnie sztywna była. Ogólnie czuję się genialnie, lekkie bóle przy zmianie pogody, poza tym kompletnie nic... tylko że efektów operacji brak, jedynie zahamowanie skrzywienia, ale zero poprawy...

We wtorek idę, najwyżej pojadę gdzieś indziej - zastanawiałam się nad Kłapeciem, ale cena wizyty mnie przeraża + dojazd ze śląska...

Góra Góra

20 maja 2015, o 21:08

domownik

Warto poświęcić czas i pieniądze na tego lekarza :)

Góra Góra

20 maja 2015, o 21:17

domownik

Możesz jechać do innego gdzieś bliżej Twojego miasta. Skąd jesteś dokładnie?
a jakie były założenia lekarza Twojego, chodzi mi o to bo piszesz, że zero efektów. To jakie efekty miały być? W Twoim przypadku.

Góra Góra

21 maja 2015, o 13:43

domownik

no na moje oko, to skrzywienie przed operka to tak ok 50st, ja miałam podobne :) ale po operacji już chyba zostało mniej niż 20?
No kregoslup nie powinien raczej wracac do stanu sprzed operacji, bo przecież po to była operacja, żeby zahamować proces skrzywienia...
a czemu myślisz, ze się tak dzieje? wizualnie widzisz pogorszenie? Najlepiej będzie skontaktować to z dobrym ortopeda...
co do resekcji, rozne opinie kraza, jedni mowia, ze wraca się szybciej niż po stabilizacji, drudzy wręcz odwrotnie... No i u niektórych zebra po resekcji odrastają w taki sam sposób, jak przed resekcja, wiec zależy to tez od metody (chyba jak sa czyms spinane, to wtedy odrastają prawidlowo??)

Góra Góra

21 maja 2015, o 14:51

domownik

Wycięte żebra nie odrastają.

Góra Góra

21 maja 2015, o 15:01

domownik

cynamonek napisał(a):
Wycięte żebra nie odrastają.

Hmm, nie wiem, nie znam się dobrze , ale na stronie dr Bakalarka, jest napisane:
" Operacja usunięcia garbu polega na resekcji najbardziej wystających odcinków żeber.
Usunięte żebra odrastają w przeciągu kilku tygodni w nowej, bardziej płaskiej pozycji... "

Dlatego myślałam ze te zebra po prostu sobie odrastają.... ale być może jest tak jak mówisz. Nie chce nikogo wprowadzić w blad, swoja niewiedza :)

Góra Góra

21 maja 2015, o 15:53

domownik

Wg mnie nie chodzi o same żebra tylko coś innego co składa się na żebra....jakieś inne chrząstki. Ah nie ma sensu wnikać. Grunt by było dobrze.

Góra Góra

21 maja 2015, o 23:24

domownik

po pierwsze, dopiero po 4 latach zastanawiasz się czy coś jest nie tak ?
po drugie, po operacji wygląda że zmniejszyło ci się w piersiowym a za to zwiększyło w lędźwiowym, kiepsko to wygląda ja bym zażądał odszkodowania, ale to zależy jaki był cel tej operacji
po trzecie resekcja żeber to zamaskowanie problemu i pogorszenie sprawy
po czwarte nie ufaj lekarzom i podchodź do ich opinii z pewną rezerwą bo im nie zależy na naszym zdrowiu

Góra Góra

22 maja 2015, o 04:44

domownik

Mat12,
W większości punktów, zgadzam się z Tobą.
Nie stawiałbym jednak tezy, że lekarzom nie zależy na naszym zdrowiu. Myślę, że zależy jednak z racji posiadanych narzędzi (w tym przypadku skalpel) starają się pomóc w dość wąski sposób. Do tego dochodzi spojrzenie na funkcjonowanie naszego organizmu tak jakbyśmy składali się tylko z kręgosłupa. Cóż .......

Oczywiście nie można generalizować. Znam przecież wspaniałych lekarzy, dla których zdrowie pacjenta jest najważniejsze. Przyznać muszę jednak, że takich lekarzy spotykam coraz rzadziej.

Fizkom

Góra Góra

22 maja 2015, o 13:41

domownik

Ostatnio usłyszałam od lekarza ortopedy, że kilka lat po operacji efekt operacji może się zmienić nawet o 30% w stosunku do stanu zaraz po operacji, oczywiście na niekorzyść

Góra Góra

22 maja 2015, o 14:53

domownik

Zgadza się. Bo mało, który doktor po operacji zleca fizjoterapię w celu utrzymania efektu operacji. No a pacjenci myślą, że operacja to koniec pracy nad sobą.

Góra Góra

22 maja 2015, o 15:11

domownik

cynamonek napisał(a):
Zgadza się. Bo mało, który doktor po operacji zleca fizjoterapię w celu utrzymania efektu operacji. No a pacjenci myślą, że operacja to koniec pracy nad sobą.

A jaki bylby optymalny czas na rozpoczęcie fizjoterapii po operacji? Wiem, wiem najlepiej zapytać lekarza, ale skoro nie zalecają ;/

Góra Góra

22 maja 2015, o 15:52

domownik

Pogadać trzeba z fizjoterapeutą, ake skoro na basen można po kilku miesiącach to i fizjoterapię pewnie też.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]