Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Ocena mojej skoliozy ?

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

25 lut 2014, o 23:13

domownik

Dizajner,

Plan działania podałem.
Gdzie masz się z tym zwrócić? Przypomnij mi z jakiego rejonu Polski jesteś?

Fizkom

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

26 lut 2014, o 07:36

domownik

Kujawsko-pomorskie, Grudziądz

Góra Góra

26 lut 2014, o 21:26

domownik

Może być stolica?

Góra Góra

26 lut 2014, o 21:56

domownik

może

Góra Góra

25 gru 2014, o 19:10

świeżak

Witam.Mam jeszcze gorszy problem maiałem złamane kregi l5 s1 c5 c6.Kregi l5 s1 to kregi krzyżowe.Natto bardzo dostała miednica ale lekarz mówi ze człowiek ma tylko jedna miednice a kosć krzyżowa jest na wierzchu na miednicy.To bzdura są dwie miednice duza i mała nawet o tym nie wpomniał.Oni mnie zmarnowali no niestety dla mnie nie ma juz ratunku staw kosci łudowej o góru nie wiem dla czego wykreca szyje do tyłu nie mam już sił kazdy oddech to trzask w kregach ano tacy są nasi polscy lekarze

Góra Góra

22 sty 2016, o 21:44

świeżak

do fizkom

Góra Góra

22 sty 2016, o 22:00

świeżak

Fizkom może mi pomożesz. Mam tyłozgryz i zgryz głęboki. Skoliozę w odcinku lędżwiowym ( nie wiem dokładnie - tak w dzieciństwie lekarz powiedział ). Nigdy tą skoliozą się nie zajmowałam. Jeżeli chodzi o wady postawy to mam pewnie pochylenie - bo tyłozgryz , raczej nie wychylenie , brak przechylenia. Od pewnego czasu mam jakby kluchę w gardle i lekką dysfagię . Napiętą szyję po bokach i powiększoną jej część wzdłuż krtani. Ogólnie krtań jest jakby wysunięta do przodu. Ponadto mam obolałe lewe ramię i ograniczone w ruchach. W prawej ręce mrowienie w kciuku i wskazującym-może to cieśń nadgarstka.Nie mam szumów usznych , choć przeskakuje mi w lewym SSŻ , rozbudowane żwacze .Mocno się zagryzam , ale staram się relaksować. Nie boli mnie głowa , chyba że pracuję pod presją czasu i w koncentracji. Nieraz mam bóle po lewej stronie klatki piersiowej. Ogólnie mało się ruszam , nie ćwiczę. Może mnie " zdiagnozujesz "?

Góra Góra

1 lut 2016, o 00:19

domownik

Ela 111,
Nie postawię diagnozy na odległość. Przez internet mogę co najwyżej przedstawić swoje przemyślenia na temat Twojego problemu i zasugerować odpowiedni tryb diagnostyczny.

Z tego co piszesz wynika, że Twoja szyja jest mocno wyprostowana i przesunięta do przodu w stosunku do klatki piersiowej. Nie będę rozpisywał sie dlaczego tak sie dzieje ale moim zdaniem ma to związk z tym o czym piszesz: ......" mam pewnie pochylenie - bo tyłozgryz , raczej nie wychylenie , brak przechylenia ......."
Właśnie z tym ustawieniem tułowia i szyi, związane są Twoje problemy podczas aktu przełykania. Wynikają one z nadmiernego napięcia mięśni Nad- i Podgnykowych, Powięzi Gardłowej i właśnie z Tyłozgryzu. To w te struktury "zaplątane są": krtań, tchawica oraz przełyk. Twoje problemy z przełykaniem są prawdopodobnie wynikiem utraty odpowiedniej amplitudy ruchu, przez te struktury, potrzebnej właśnie do przesunięcia pokarmu.

Być może faktycznie, występuje u Ciebie Cieśń Nadgarstka. Przemawia za tym rejon mrowienia: ....."W prawej ręce mrowienie w kciuku i wskazującym....." Musisz też wiedzieć, że Cieśń Nadgarstka powstaje na skutek nieprawidłowego napięcia tkanek na poziomie klatki piersiowej. Tam w takiej sytuacji należy rozpocząć leczenie
Zastanawiając się nad Twoimi dolegliwościami w obrębie lewego barku i prawej dłoni, zadam pytanie: Czy przypadkiem Twój prawy i lewy bark nie są ustawione w asymetrii i na różnych wysokościach? Spójrz w lustro. Łatwiej Ci będzie na nie odpowiedzieć. Wtedy też można będzie pokusić się o kierunek w poszukiwaniu przyczyn odgłosów akustycznych w lewym SSŻ ..........

W celu postawienia diagnozy powinnaś zgłosić się ze swoim problem do osteopaty lub fizjoterapeuty biegłych w Metodzie GDS (to minimum ich umiejętności). Najlepiej gdyby współpracowali z ortodontą. Ten ostani może być tutaj potrzebny.

Precyzjnie chcąc odnieść się do kwestii II klasowej wady zgryzu (takiej jak Twoja) sugeruję w Twoim przypadku odpowiednie badanie odnoszące się do kwestii zwarcia zębowego i kąta nachylenia toru przesuwu żuchwy w stawach skroniowo-żuchwowych. Moim zdaniem jest duża szansa, że występuje u Ciebie tzw. Wymuszony Zgryz Otwarty. Potwierdzi to albo wykluczyć konkretne badanie przesiewowe: badanie Gerbera. Badanie to będzie również pomocne do postawieniu kompletnej diagnozy .....

Fizkom

PS. "Presja czasu" czyli stres zawsze buduje nadmierne napięcie w naszym ciele. To punkt wyjścia dla Twoich bólów głowy.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]