Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Ocena mojej skoliozy ?

» SKOLIOZA FORUM WAD POSTAWY » Zdjęcia naszych pleców

Zaloguj | Zarejestruj

19 lut 2014, o 15:44

domownik

Dizajner,
Mówisz, Fastum żel ? To faktycznie niewiele ……….

Dizajner napisał(a):
Masz swój gabinet?
Mam ale to nie w tym rzecz.
Jestem na tym Forum już od kilku miesięcy. Długo nie pisałem i nie udzielałem się ale z uwagą czytałem Wasze posty. Przebija w nich brak precyzyjnych informacji jakie powinniście otrzymać w gabinetach (lekarskich i fizjoterapeutycznych ale najczęściej tych pierwszych), brak jakiejkolwiek spójnej koncepcji dot. kierunków leczenia wady postawy i wszechobecne poczucie, że tylko operacja jest jedyną udokumentowaną naukowo metodą leczenia. Nie wytrzymałem i napisałem parę zdań a potem znów kilka. Moim celem było dostarczenie Wam informacji o możliwościach leczenia wad postawy w sposób nieinwazyjny, zgodnych ze światowym trendem, będących alternatywą dla podejścia ortopedycznego lub współgrających z nim. Nie szukam kolejnego zajęcia, kolejnych pacjentów i sposobu na dodatkowe pieniądze. Nie podam adresów gabinetów, w których pracuję ale chętnie posłużę radą i pomocą. Liczę tez w tym względzie na innych fizjoterapeutów/ osteopatów/ rolferów/ ortodontów/ ortoptystów etc. Tak widzę tutaj swoją rolę i chciałbym aby tak właśnie pozostało …...

Jeśli chcesz, napisz mi krótko swoją historię, dotychczasowe kierunki leczenia i ich efekty.

Fizkom

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

19 lut 2014, o 23:35

domownik

Teraz mam tylko 47 lat ;-). Skoliozę wykryłem w wieku 19 lat 35 st.. Byłem w klinice w Poznaniu. Po obejrzeniu lekarz stwierdził, że nie muszę się przejmować ,mam unikać dźwigania i wykonywać kilka ćwiczeń . W domu zrobiłem sobie drążek gimnastyczny i w przypadku nasilenia bólu robiłem ćwiczenia z kliniki i korzystałem z drążka. W zasadzie ból utrzymywał się ciągle. Raz na dwa miesiące dopadały mnie "nerwobóle" (tak to nazywałem i myślałem , że to mają wszyscy) takie, że trudno było oddychać. Jakieś 9 lat temu lekarz skierował mnie do laryngologa z powodu bólu z prawej strony szyi. Mimo tego, ze mówiłem mu o skoliozie stwierdził, że usuniecie przegrody załatwi sprawę. Teraz wiem, że to była skolioza. Jakieś 8 lat temu wpadłem na pomysł wkładki 0,5 cm. (Znam Twoją opinię) Tak jak pisałem ból ustąpił całkowicie po 3 dniach, od tamtej pory NIGDY nie miałem "nerwobólu" a ból szyi ustąpił bez interwencji laryngologa. Zapomniałem o skoliozie do tego stopnia , że zaniedbałem swoje dystanse i dźwigałem spore ciężary. Ból powrócił. Byłem u lekarza. Ten, że ćwiczyć, ćwiczyć...Skierowania do specjalisty nie dostałem jedynie wyżebrałem RTG po to aby luknąć czy skolioza się nie pogłębia. Dał skierowanie do gabinetu fizjoterapeutycznego, gdzie dostałem ulotkę Fastum żel :-) i wziąłem 10 sesji jakiś prądów. Ta ulotka to nieporozumienie a prądy nie wiem co to w ogóle. Teraz sam szukam sposobu na moje bóle metodą prób na sobie. W odróżnieniu od wielu lekarzy, fizjoterapeutów i Bóg wie kogo jeszcze wiem, że skolioza to nie pojedynczy wątek i trzeba głowy żeby sobie krzywdy nie zrobić. Po Twoich postach widzę, że ogarniasz temat wielowarstwowo:-) Dlatego pytam o Twój gabinet bo ulotkę Fastum żel już mam.

Załączniki:
2.jpg

Góra Góra

19 lut 2014, o 23:46

domownik

OK. Dizajner.
Jutro odpiszę na Twój post. Dzisiaj juz muszę iść spać. To ostatni dzień mojego 4 dniowego urlopu, który poświęciłem na siedzeniu przy PC. Tymczasem sam powtarzam moim pacjentom, że każda długotrwała pozycja ciała to przeciążenie (na bank !!). Szewc bez butów chodzi ………

Fizkom

Góra Góra

20 lut 2014, o 22:29

domownik

Dizajner,
Po pierwsze zamieść zdjęcie RTG pod swoim postem w taki sposób aby literka “L” była po lewej stronie zdjęcia. Tak będzie prawidłowo …….

Tak jak pisałem wcześniej zdjęcie RTG jest tylko uzupełnieniem badania w gabinecie. Na jego podstawie nie można stawiać diagnozy. Nie wolno leczyć zdjęć RTG ….. !!!

W innym moim poscie pisałem o tym więc teraz tylko powtórzę:
Wyślij zdjęcia tułowia z uchwyconymi talerzami biodrowymi i głową: z przodu, z tyłu i boku. Twarz zasłoń. W programie Paint, zakreśl miejsce/obszar bólów (na każdym zdjęciu jeśli jest widoczny), na które skarżyłeś się w przeszłości i obecnie.

Napisz:
1. jakiego typu jest to ból: powierzchowny/głęboki, kłujący/tępy,
chwilowy/ciągły?
2. co przynosi ulgę a co zwiększa ból ?
3. praca siedząca/stojąca/różna ?
4. urazy (złamania, skręcenia, zwichnięcia) w Twoim życiu ?
5. operacje jakie przeszedłeś ?
5. z jakimi problemami chodzisz do lekarzy najczęściej? (choroby, dolegliwości etc.)
6. czy masz problémy na poziomie kl.piersiowej (kłucia, uczucie zatykania !!,
kołatanie serca !!, słyszysz bicie serca !!, uczucie kluski w gardle, szumy w uchu/uszach ?
7. czy masz problémy na poziomie jamy brzusznej (wzdęcia, zaparcia, z. jelita
drażliwego, hemoroidy) ?
8. czy masz drętwienie/obrzęki palców dłoni ?
9. czy skarżysz sie na bóle głowy, czy masz „problemy z zębami“

Jeśli uda mi się przeanalizować podane przez Ciebie informacje, postaram się nakreślić plan postępowania.

Fizkom

Ostatnio edytowano 21 lut 2014, o 15:19 przez fizkom, łącznie edytowano 1 raz

Góra Góra

20 lut 2014, o 22:51

domownik

na priva ?!?

Góra Góra

20 lut 2014, o 23:01

domownik

Daj adres, wszystko wyślę na Twojego maila :-)

Góra Góra

20 lut 2014, o 23:08

domownik

Jeśli z jakiś przyczyn nie chcesz tych informacji umieszczać na Forum, może być PRV.

Góra Góra

20 lut 2014, o 23:42

domownik

Daj adres bo nie wiem gdzie pisać. Może źle szukam.

Góra Góra

21 lut 2014, o 09:39

domownik

Po zalogowaniu wejdź w zakładkę PW pod moim postem

Góra Góra

21 lut 2014, o 11:15

domownik

Wylogowałem i zalogowałem ponownie a zakładki pw pod Twoim postem nie widzę. Swoje pw i innych ludków widzę.

Góra Góra

21 lut 2014, o 12:58

domownik

Prawda, ja tez nie widze ani zakładki PW ani e-mail

Góra Góra

21 lut 2014, o 15:21

domownik

holistyczna.medycyna.manualna@gmail.com

Góra Góra

22 lut 2014, o 14:25

domownik

Do Fizkoma - odpowiadam na Twój zestaw pytań z poprzedniego postu:

1. jakiego typu jest to ból: powierzchowny/głęboki, kłujący/tępy,
chwilowy/ciągły?

Ból strony wypukłej przewlekły trwający kilka dni, czasami mam wrażenie, że pogoda
ma na niego wpływ!! Po dźwignięciu czuję miejsce wklęsłości i wypukłość a za jakiś
czas przewlekły tępy ból.

2. co przynosi ulgę a co zwiększa ból ?

Zauważyłem, że trzymanie rąk w górze ma następstwo bólowe następnego dnia ( zwykłe
malowanie wałkiem jest uciążliwe)
Na tą chwilę ulge przynosi mi zwis na drążku z nachwytem z lekkim podciągnięciem
Efekt jest odczuwalny natychmiastowo i dość długo nie boli.
Cudowną ulgę przynosi leżenie na plecach, na twardej podłodze ale aby spać w tej pozycji muszę
mieć wyżej głowę i najlepiej lekko odchyloną do tyłu.
Najlepsza pozycja to lewy bok, prawa ręka na wysokości głowy , prawa noga zgięta.

3. praca siedząca/stojąca/różna ?

Praca stojąca , ruchliwa , wlaściwie mam sporo możliwości ruchu i jestem sam sobie
"żeglarzem" :-)

4. urazy (złamania, skręcenia, zwichnięcia) w Twoim życiu ?

Zadnych złamań, za młodych lat miałem kilka zwichnięć.
Czasem dopadają mnie bóle - staw w kciuku - przeswietliłem-nic nie było, staw kolanowy, bolesny ale
ustąpił, zrobiłem badanie krwi i moczu , nic poza jakimś podwyższonym reumatyzmem nie było ( z reumatyzmem walczyłem
całe dzieciństwo)

5. operacje jakie przeszedłeś ?

Żadnych operacji nie było.

5. z jakimi problemami chodzisz do lekarzy najczęściej? (choroby, dolegliwości etc.)

Do lekarzy nie chodzę, sprawdziłem tylko serce bo rodzinnie sercowi - było OK.

6. czy masz problémy na poziomie kl.piersiowej (kłucia, uczucie zatykania !!,

Klatka piersiowa , wraz z tępym bólem często kłuje w okolicy serca, przed "wkładką dystansową"
miałem czasem jakby mocniejsze uderzenia serca ale to mineło i nie wiem czy to miało związek ze skoliozą
Szum w uszach jest ale nie wiem czy wiązać to ze skoliozą ponieważ muzykuję dość głośno.

7. czy masz problémy na poziomie jamy brzusznej (wzdęcia, zaparcia, z. jelita

Rok temu wizyta w gabinecie lekarskim była z powodu kłucia w jamie brzusznej, myślałem ze kamyczki
czy coś. Lekarz wyjaśnił, że skolio ućiska.

8. czy masz drętwienie/obrzęki palców dłoni ?

Tak! mam drętwienie, ból palców (faczków) często lewej ręki i czasem prawej . Tzn teraz - drążek i basen - przestało i rzadziej
lewa ręka się odzywa.

9. czy skarżysz sie na bóle głowy, czy masz „problemy z zębami“

Bóle głowy hm... raczej nie a do dentysty nie muszę chodzić bynajmniej w ostanich kilkunastu latach.
Aha hemoroidy od 18 roku życia :-)
Jak posiedzę na miękkiej kanapie to czuję lekka kluche w gardle.

Kilka innych informacji, które może będą przydatne.
Ta blizna to po oparzeniu kiedy mialem 2 latka. Niestety podobno goiło się długo ponieważ lekarz lokalny upierał się
przy "tradycyjnym" leczeniu bandażem (lata 60-te). Po jakimś czasie zrobiono mi przeszczep skóry z prawej nogi. W szpitalu byłem pół roku!!!

Narazie wszystko i dziękuję za zainteresowanie

Góra Góra

24 lut 2014, o 18:33

domownik

Dizajner,
Raz jeszcze podkreślam, że udzielanie rad na podstwie foto i na odległość (przez internet) to niekoniecznie dobry wzorzec w procesie diagnozowania i leczenia……..

Odpowiadając na moje 4. i 5. pytanie “skłamałeś”. Ty miałeś w swoim zyciu, w wieku 2 lat potężny uraz tkanek - OPARZENIE i z tego zdarzenia otrzymałeś to co jest konsekwencją operacji – BLIZNĘ !!! Tylko ok.1/5 tej blizny jest widoczna a ok.4/5 sięgają daleko w głąb ………

Wystarczy spojrzeć na Twoje mięśnie pomocnicze wdechowe po lewej stronie (te nad lewym obojczykiem). Ich stan napięcia swiadczy o sytuacji w obrebie klatki piersiowej, na poziomie opłucnej i śródpiersia po stronie lewej. Spójrz teraz na obszar blizny na klatce i miejsce skrzywienia kręgosłupa (RTG) w odc. piersiowym. Te miejsca sie pokrywają. Skrzywienie kręgosłupa jest jak “łuk”, którego cięciwa jest napięta ale niewidoczna. Tą cięciwą są zbliznowacenia łącznotkankowe wew klatki piersiowej jak również na jej powierzchni. Dodatkowo skrzywienie kręgosłupa pogłębiane jest przez zbliznowacenie (czyli tkanka o zwiększonym napięciu i utracie śłizgu międzywarstwowego) na lewym ramieniu.
Bóle które rozrysowałeś są jedynie wyrazem (efektem) tych napięć i wynikają z konieczności utrzymania w równowadze obręczy barkowej (ból w ok. kciuka również z tego wynika – Front Arm Lines Deep and Superficial). Nimi najmniej bym się zajmował. Zacząłbym na Twoim miejscu od przyczyn – uwolnienie opłucnej po lewej stronie śródpiersia, uwolnienie tkanki pod blizną w obrębie lewej k. górnej.

Spójrz teraz oraz oba mięsnie mostkowo-obojczykow-sutkowe (foto na wprost) oraz foto w pozycji bocznej. Ich napięcie świadczy o wysunięciu głowy do przodu (protrakcja) na skutek wydechowego ustawienia całej klatki piesiowej (uczucie kluski w gardle). Wniosek: potrzebujesz zmiany wzorca oddechowego i aktywizacji tych struktur, które warunkują prawidłowy rozkład ciśnień (tym samym prawidłową pracę/reg. napięc na poziomie m.in. śródpiersia – optymalne ustawienie kl.piersiowej).
Zły wzorzec oddechowy to jednoczesna restrykcja (ograniczenie ruchomości) tkanki tuż nad obojczykami (mm.pochyłe Trigger Points) natomiast pod obydwoma obojczykami szukałbym przyczyn drętwień palców dłoni (splot barkowy, Zespół Górnego Otworu Kl.Piersiowej )
Nieprawidłowy rozkład ciśnień w jamach ciała to również kompresja na poziomie odc. lędźwiowego, a Ty właśnie masz poziome ustawienie k.krzyżowej (Sacrum Acutum) – skutki tego są szczególnie widoczne na poziomie L5-S1. Jest to jednak jedynie kompensacja tego o czym napisałem powyżej.

I tyle ………

Fizkom

Góra Góra

25 lut 2014, o 19:06

domownik

Wielkie dzięki za poradę.
Chciałbym jeszcze dorzucić co nie co w temacie oparzenia.
pewnie domyślasz się , ze blizna kiedyś była większa w proporcji do mojego ciała.
Pamiętam obraz (w wieku 5-6 lat), że ciągnęła się od wewnętrznej strony dłoni przez całe ramię i łączyła się z blizną na piersi. Jej szerokość opasała prawie całe ramię a pierś w całości pokryta była blizną.
Jeszcze jedna kwestia według mnie dość istotna
Jak pisałem lokalny lekarz uparł się przy leczeniu bandażowym. Po miesiącu ojciec zawiózł mnie
do szpitala ponieważ ręka była w bardzo złym stanie. W szpitalu spędziłem 6 miesięcy.
Chcę powiedzieć że 7 miesięcy (plus nawyk po takiej traumie) lewa ręka prawie w ogóle nie funkcjonowała a wszystko przejęła prawa.
Wiele razy zastanawiałem się czy oparzenie nie miało wpływu na mój kręgosłup ale przecież byłem w klinice w Poznaniu gdzie sędziwy lekarz oglądał mnie całego i pytał "od czego masz tę skoliozę"?
Mam tutaj ochotę nawstawiać inteligentnie wyglądającym lekarzom w białych kitlach ale może na innym forum....
Moje objawy "płucne" też potwierdzają Twoją diagnozę.
Powiedz mi jeszcze jeżeli możesz dokąd teraz pójść i jaki powinienem podjąć plan działania.
Nie liczę na cuda, wystarczy żeby ból ustąpił :-)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]