» PROBLEMY » Szkoła, Studia, Praca, Przyszłość...

Zaloguj | Zarejestruj

15 sty 2018, o 13:53

domownik

Zniszczony dziękuję Ci za twoją poradę.

Byłoby świetnie gdyby można było zarobić pieniądze w ten sposób. Oczywiście części osób to się udaje, ale tak ogólnie to chyba tylko nielicznym się to opłaca.

Osobiście niestety słyszałam o takich przypadkach kiedy osoby niepełnosprawne zapraszano do "współpracy" jedynie dla samej frajdy tzn. inni dostawali pieniądze a on nie bo miał się zadowolić tym że mu pozwolono robić to czy tamto.

Nie czytasz może jak piszą pracodawcy i te organizacje pozarządowe jak to praca pozwala niepełnosprawnemu czuć się potrzebnym? Dają mu wtedy najniższą krajową i nikogo nie obchodzi czy ma z tego możliwość zapłacić za leki, przystosować sobie dom czy mieszkanie do niepełnosprawności itp.

Ja obecnie mam np. sytuację w której nie stać mnie nawet na zakup pieca gazowego i jego wymianę oraz za podłączenie gazu do domu (kopanie w ziemi i wstawianie rur) a w przyszłości zrobienie tych rzeczy będzie wymagane przez prawo. Mam też starą instalację elektryczną której wymiana w całym domu też niemało kosztuje. Nie mam samochodu i nie mam podjazdu pod dom.

Mieszkam w domu który ma wygląd z czasów PRL.

Może zaproponuję Telewizji że będą mogli u mnie nakręcić jakiś serial z epoki ( epoki PRL), wtedy najprędzej zarobię.

Po co to piszę? Po to że większość ludzi myśli że jak ktoś jest niepełnosprawny to nie musi płacić za takie rzeczy. Pytanie skąd tacy ludzie mają mieć takie pieniądze? Zarobić. Dobrze. Tylko gdzie i za ile? Za najniższą krajową jaką oferuje się niepełnosprawnym nie da się sfinansować takich rzeczy.

Jak dla mnie są to poważne problemy i nie mogę tego olać sobie.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]