» LEKARZE, FIZJOTERAPEUCI, SZPITALE, KLINIKI REHABILITACJI - OPINIE, NAMIARY, KONTAKT » Lekarze » dr Bogdan Kłapeć

Zaloguj | Zarejestruj

29 sie 2008, o 07:30

domownik

Też trzymam kciuki za wszystkich.
Trzymajcie się dzielnie :)

Góra Góra

Twoje reklama na forum
naszaklinika.com.pl
Szczegóły postu

4 wrz 2008, o 09:20

domownik

juz po operacji! drug dzien w domu :)
operacje miałem w Poniatowej (50 km od Lublina) robioną przez Dr Kłapcia (skolioze III stopnia prowstronna 61 stopni)

PIATEK:
przed poludniem stawiłem sie w szpitalu w poniatowej ze skierowaniem (szpital wygląda tragicznie ale jezeli chodzi o sam oddział ortopedi jest calkiem spoko spoko. zjadłem jeden jeden lekki posiłem na obiad i została pobrana mi krew. o gdzo 16-stej otrzymałem tableki na przeczyszczanie
SOBOTA:
9.00 Dr Kłapeć zawołał mnie zachecajaco na sale operacyjna, poszedłem na nia z usmiechem na twarzy. operacja sama trawała z tego co wiem to 5,40h m.in ze wzgledu na moj wiek (21l) wysokosc: 182 i dosc duze skrzywienie. po operacji prraie całe czas spałem az do nastepnego dnia
NIEDZIELA:
w niedziele podawana miałem srodki przeciwbólowe i cos tam jeszcze. po poluniu został wyciagnięty mi mały dren (nibolało samo wyciagnięcie) i na jego miejsce załozona jedna niteczka zeby załatac dziure. cała rane mam szyta jakos spcejalnie czyli nie mam wyciagnaych szwow. pozniej po wyciaganieciu drenu była pionizacji. jak dal mnie rzecz niemozliwa do wykanania a jednak sie udało. podniesli mnie z wielkim bolem i 'deska' w plecach i stanełem chwile i dałem dwa kroki do przodu i dwa do tyłu. placy zaczeł mnie juz dosc mocno bolec tego dnia.. kazde przekrecenie na lozku bolało. ogolnie cały czas lezałem na plecach.
PONIEDZIAŁEK:
srodki przeciwbolowe i spacery najpierw krotki pozniej dluzsze na korytazu ze spacjalnym wozeczkiem
WTOREK:
wypis i do domu

ogolnie moja operacja miała na celu wyprostowanie kregosłupa w odcinku piersiowym. lekaz zakładał ze bedzie to polowa tego co mam czyli ok 30 stopni. po operacji powiedział ze kregosłup ma mniej teraz niz 10 stopni i udało sie nawet zrobic korekte odstajacej ostro prawej lopatki. teraz tez odstaje ale jest to minimalne w porownaniu do tego co było przedtem :)
jestem w domu i wypoczywam. plecy bola mnie troche mocniej troche mniej biore jakies srodki przeciwbolowe. ale oczywiscie co do bolu jest to sprawa indywidualna kazdego oragnizmu. troszke chyba po operacji urosłem.

pozdrawiam

Góra Góra

4 wrz 2008, o 14:10

:)
domownik

Dobrze, za masz juz to za sobą. Niesamowite jest to, ze wyprostowali cie z 60 na 10 stopni. Zycze szybkiego powrotu do normalności :)
i koniecznie pisz do nas jak sie czujesz :)

Góra Góra

4 wrz 2008, o 14:45

domownik

p.s jezeli chodzi o dr kłapcia to jest naprawde nieprzecietny w tym co robi.

Góra Góra

6 wrz 2008, o 11:15

domownik

Ciesze się, że jesteś juz po operacji. Teraz zycze szybkiego powrotu do zdrowia i jak najmniej bolu.

powiadasz , że jeszcze jestes wiekszy;) rany ja mam 150 i zadnych szans na wiecej;) bo bede miała tylko korekte zeber;)
coz małe podobno jest piękne;)
Jak tylko bedziesz miał chwilke czasu i siły to pisz jak sie czujesz.
Aha powiedz mi jedna rzecz, czy w szpitalu dostałes srodki przeciwbolowe? czy musiałes sie sam o nie starac? i jak z tym jest w domu? dostałes recepte do realizacji? czy dostałes leki ze szpitala?
kolejne moje pytanie, czy był ktos przy Tobie po operacji z Rodziny?
i jeszcze jak wracałes do domu? Autem? na siedzaco?

mam cała mase pytan:) ale nie bede cie teraz wiecej zameczała, podziele pytania na etapy:)
jeszcze raz zycze zdrówka

Góra Góra

6 wrz 2008, o 21:48

domownik

Bardzo chetnie tez poslucham :) tez ide do dr.Kłapecia na dwie operacje.
5 dni pobytu w szpitali to bardzo mało. Interesuje mnie jak sie czułes zaraz po powrocie i teraz. Co juz mozesz robic ? Czy leki przeciwbólowe sa wystarczajace? Jakie masz ogólnie odczucia? Czy było bardzo cięzko? I czy miales bardzo elastyczny kregosłup - wyprostowanie z 60 na 10 to duzy wyczyn.
No to teraz Cie zamęczymy pytaniami :)
Jak bedziesz mial troche czasu, siły i chęci to napisz proszę.

Góra Góra

7 wrz 2008, o 07:17

domownik

najgorsze co jest po powrocie jak i podczas pobytu w szpitalu to bol ktory u mnie byłi jest nadal. srodki przeciwbolowe pomagaja ale nie do konca. moje plecy to teraz jadna praktycznie wielka decha na dodatek boląca. czuje ze z kazdym dniem nabieram sił i potrafie coraz wiecej np wstawanie z lozka prawie mi wychodzi bez niczyjej pomocy. hehehe
oglnie przed operacja to czułem sie wysmeinicie ze tak powiem. tylko najgorszy był moj wyglad bo miałem odstajaca łopatke prawa i to dosc sporo :/ mogłem robic co chce i nigdy nic mnie nie bolało przy kregosłupie czy cos w tym stylu. jak teraz bedzie to sie okaze. doktor mowił ze mam bc tak sprawny jak i rzed operacja. okaze ise n`nie ?!

pozdrawiam :) w razie pytan prosze pytac he he

Góra Góra

7 wrz 2008, o 09:53

domownik

Może jak Cię mocno boli, to trzeba poprosić np. lekarze pierwszego kontaktu o leki typu Ketonal. A próbowałeś np. Apapu Ekstra czy Ibupromu max? A krótko byłeś w szpitalu, ja po pierwszej operacji w szpitalu byłam 7 dni, po drugiej 10 dni, a po trzeciej 8 dni (bo poprosiłam lekarza, żeby troszkę szybciej wyjść)

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

7 wrz 2008, o 10:36

domownik

Puenta napisał(a):
Może jak Cię mocno boli, to trzeba poprosić np. lekarze pierwszego kontaktu o leki typu Ketonal. A próbowałeś np. Apapu Ekstra czy Ibupromu max? A krótko byłeś w szpitalu, ja po pierwszej operacji w szpitalu byłam 7 dni, po drugiej 10 dni, a po trzeciej 8 dni (bo poprosiłam lekarza, żeby troszkę szybciej wyjść)

przeczytaj poczatek tego watku;) zobaczysz ze to normalne-bol tydzien po operacji. Nie wydaje mi sie zeby odtopeda nie wiedział o tym ze ma przepisac odpowiedni srodek dla czlowieka wychodzacego ze spitala po operacji kregosłupa. Trzeba uwaznie czytac i osteoznie dobietac komentarze.

Góra Góra

7 wrz 2008, o 10:42

domownik

Ja wiem dobrze, że ból po operacji jest normalny (sama miałam 3 operacje). I niektórzy ortopedzi mi wypisywali receptę na Tramal przy wyjściu ze szpitala (1 operacja), inni mówili, żebym wzięła Apap Ekstra (2 operacja), a jeszcze inni kazali mi wziąć receptę na Ketonal forte od lekarza pierwszego kontaktu (3 operacja), więc mówię, że jak ktoś ma ból nie do wytrzymania, a od lekarza nie dostał recepty na leki, to żeby poszedł do lekarza pierwszego kontaktu po leki, bo nie zawsze ortopeda wypisuje leki przeciwbólowe

A propo-nie segreguj ludzi na zasadzie, że jak ktoś był operowany przez takiego lekarza, to może się w danym miejscu wypoiwedzieć, a jak przez kogo innego, to nie może już napisać czegoś w danym miejscu, bo wiele osób na forum miało operację i może napisać jak np. przetrwać pierwsze dni po operacji czy coś

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

7 wrz 2008, o 14:06

domownik

No więc witaj wśród operowanych przez dr Kłapecia:). Miałam dokładnie taki sam przebieg pobytu w Poniatowej jak Ty. Ciekawa jestem kto Cię usypiał? O ile oczywiście pamiętasz. Jeśli chodzi o zapewnienia doktora że wrócisz do całkowitej formy, to chyba ma rację. Od mojej operacji minęło 6 miesięcy i już czuję że jest dobrze:). Co prawda chodzę na rutynowe kontrole, mam w zapasie tabletki przeciwbólowe ale to tylko zapas:).

Góra Góra

7 wrz 2008, o 18:16

domownik

Madziu:) Ty smigałas juz po 3 miesiacach, aż miło było patrzeć na efekty pracy Pana Dr.:)

Góra Góra

8 wrz 2008, o 04:48

domownik

Dzięki Madzia:):) No ale cóż, ja faktycznie nie potrafię z natury siedzieć w miejscu więc coś w tym jest...ciężko mi było leżeć i marudzić, o wiele łatwiej psychicznie było walczyć z bólem i cieszyć się życiem:):)

Góra Góra

8 wrz 2008, o 07:55

domownik

bez napinki co do srodkow przeciwbolowych. otrzymałem tabletki rpzeciwbolwe przeciwzapalne i biore od czasu do czasu ale raczej nie ma za bardzo sensu. od lekarza rodzinnego dostałem ketonal ale oczywiscie to troche szalenstwo wpieprzac ketonal.
teraz mam tylko bol spowodowany bolem miesni raczej no i troche altego ze pelcy nadal sa sztywne ale juz powolutku coraz lepiej sie poruszam$.

p.s usypiał mnie jakis taki koles z brodką ? he he he

mam pytanie: po jakim czasie zdejmowaliscie opatrunek po szwie u DR KŁAPCIA (pytam tylko u klpacia bo inni lekarze sotsuja inne techniki szycia z wyciaganymi nitkami czy jakos tak)

Góra Góra

8 wrz 2008, o 07:59

domownik

jA bralam tramal, ketonal, pyralgine, kalipoz i cos tam jeszzcze ale sporo tego bylo.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]