Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Przygotowania do operacji, przebieg tego zabiegu.

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

5 lis 2009, o 16:55

świeżak

Chciałabym sie dowiedzieć po jakim czasie wychodzi się ze szpitala? ile trwa rehabilitacja? Czy do wyciągnięcia śrub jest potrzebny drugi zabieg czy zostają one do końca życia?[/b]

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

5 lis 2009, o 19:01

domownik

wyszłam w 9tym dniu od operacji. Na rehabilitacji byłam 3tygodnie a bezpośrednio po operacji nie ma rehabilitacji ale dochodzi się do siebie a ile to zależy indywidualnie od osoby.
Implanty można wyjąść albo zostawić jak się z nimi nic nie dzieje:)

Góra Góra

5 lis 2009, o 19:29

domownik

4 dni po operacji wyszedlem
rehabilitacji nie mialem
implaty moga zostac a moge je rowniez wyjac po jakims tam czasie
operujacy Dr Kłapec - Lublin

polecam i pozdrawiam

Góra Góra

6 lis 2009, o 16:04

domownik

Wyjście ze szpitala zależy od tego jak się ogólnie czujesz, i czy blizna ładnie się goi, a implanty można mieć przez całe życie jak się nic nie dzieje.

Góra Góra

6 lis 2009, o 18:15

świeżak

jestem zaszokowana. jestem na tym forum po raz pierwszy. nie sądziłam, że to trwa tak krótko. mi lekarz mówił, że nie będzie mnie w szkole miesiąc do dwóch, ale większość czasu spędzę w domu. więc jak to jest? a przed operacją długo się lezy?

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

6 lis 2009, o 18:29

domownik

zależy to wszystko czy ma się operacje od razu czy też ma się np wyciąg.Ja najpierw byłam tydzień a potem 3 tygodnie czyli w sumie miesiąc i potem po operacji 9dni.Do szkoły można wrócić po 2m-cach...jeśli jest wszystko oki.

Góra Góra

6 lis 2009, o 18:33

świeżak

Naprawdę do szkoły wraca się po 2 miesiącach? Czemu tak długo?
Operacje mam mieć za kilka tygodni, ale już się boję - zabieg ten będe miała w innym mieście, 2 godziny jazdy od mojego domu. Na nauczanie indywidualne nie mam szans bo mieszkam na wsi a do szkoły chodzę w mieście.

Góra Góra

6 lis 2009, o 20:22

domownik

hmm ja wyszlam po 4-5 dniach, a na operacjęprzyszłam o 7.00 do szpitala (8.00 zabieg). żadnej rehabilitacji. do szkoły poszłam jakoś po 2 tygodniach, ale to był ostatni dzień szkoły (dzień przed zakończeniem roku szkolnego) i na serio nieźle się męczyłam. potem normalnie do szkoły od września.

Góra Góra

6 lis 2009, o 23:14

domownik

Pelczar14 2m-ce to długo...???Ja byłam w szoku jak doktorek mi powiedział że mogę już iść .... Ja zaś mieszkam w mieście a jeździłam do szkoły na wieś:) Trzeba trochę dojść do siebie...

Góra Góra

7 lis 2009, o 00:22

świeżak

Ja wyszlam w 6-tej dopie po operacji i czulam sie bardzo dobrze, ale pierwsze 1-1.5 miesiaca po bylo ciezkie glownie ze wzgledu na bol i niemoc pochylenia sie nawet zeby skarpetki ubrac. Najgorsze chyba sa noce kiedy niesiadome dluzsze utrzymywanie danej pozycji nagle budzi bolem... mam nadzieje nigdy juz tego nie doswiadczyc.
Gdybym jednak miala podjac decyzje jeszcze raz o operacji nigdy bym sie nie zawachala! to jest jak nowe zycie.

Góra Góra

7 lis 2009, o 02:22

domownik

olazasada19 napisał(a):
Implanty można wyjąść albo zostawić jak się z nimi nic nie dzieje:)

Jasne. Tylko, że jak się w końcu zaczyna coś złego dziać, zazwyczaj po plus/minus 10 - 15 latach, to żaden ortopeda nie chce się podjąć operacji wymontowania tego całego instrumentarium, bo tam już wszystko obrośnięte, ukostnione i co więc?.. Ano nic! Cierp człowieku. Posty niektórych dziewczyn (np. Era, lili79) mówią o tym wiele i niestety nie pozostawiają złudzeń. Toteż luzik w kwestii wyjmowania/nie wyjmowania implantów raczej nie wskazany.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

7 lis 2009, o 13:14

domownik

a co myślicie o wyjmowaniu implantów, kiedy ma się usztywnionych 5 kręgów? (dostęp przedni)

Góra Góra

7 lis 2009, o 17:30

domownik

ja myślę, że nie ma sensu. nie wyjmuje się ich bez powodu, tylko jak się coś dzieje, no bo w czym one ci przeszkadzają? a i po co znowu się ciąć i zadawać sobie znów tyle bólu bez powodu..wiem, ze w Zakopanem są na pewno za zostawieniem implantów jeśli wszystko jest ok.

Góra Góra

7 lis 2009, o 23:52

domownik

Nie wiem, dlaczego ale implanty np w nodze czy ręce zostają do końca życia nie znam nikogo, co by mu wyciągali po jakimś czasie.

Góra Góra

8 lis 2009, o 09:50

świeżak

olazasada19 napisał(a):
Pelczar14 2m-ce to długo...???Ja byłam w szoku jak doktorek mi powiedział że mogę już iść .... Ja zaś mieszkam w mieście a jeździłam do szkoły na wieś:) Trzeba trochę dojść do siebie...

Jestem w 3 gimnazjum. Jeżeli opuszczę choćby i tydzień później mam okropne zaległości - chodzę do najlepszej szkoły w mieście a nauczyciele nieźle wymagają. Dlatego się boję...

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]