Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Czy wiek ma jakieś znaczenie? Operacja.

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

6 sie 2009, o 01:41

domownik

Witam, mam na imię Kasia, lat mam 15 oraz ok. 50 stopni skoliozy.
Jak dotąd mam za sobą rehabilitacje, pobyt w Trzebnicy oraz różne zabiegi, ale skolioza wciąż mi się pogarsza.
Straciłam już wszelką nadzieję, ponieważ nie widziałam efektów noszenia gorsetu, ćwiczeń, więc postanowiłam zrezygnować z leczenia, co chyba było głupotą, a raczej na pewno. Nie robię już nic ze skrzywieniem od jakiś dwóch lat, ale widzę i czuję, że jest gorzej.
W moim przypadku myślę, że nie mam już szans na jakąkolwiek poprawę, więc jedyne wyjście to operacja.
Kiedyś, przysięgłam sobie że nigdy na taką operację się nie zgodzę, jednak teraz uważam ją za swoją ostatnią deskę ratunku.
Bardzo źle to znoszę psychicznie, ale wygląda to też fatalnie. Mam garba, który bardzo mi przeszkadza, jak chyba każdemu.
Szczerze mówiąc, chętnie poddałabym się takiej operacji, ale jeszcze nie teraz, i tu pojawia się problem.
Jestem niestety takim człowiekiem i nie potrafię brać pod uwagę jedynie mojego zdrowia, chodzi mi mianowicie o to, że chciałabym z nią poczekać aż skończę szkołę. To może brzmieć absurdalnie, ale zależy mi aby skończyć liceum [teraz idę do 3 gimnazjum] ponieważ nie chcę stracić tego czasu, który powinien być poświęcony na szkołę, być nieobecną przez kilka miesięcy, a potem mieć w niej problemy.
Tu zwracam się z pytaniem do Was, czy jest różnica w tym, czy zoperuję się w wieku 15 lat czy 18/19 ?
Czy lepiej zrobić ją teraz? Tzn. wiem, że lepiej nie czekać ale bardzo zależy mi na skończeniu szkoły, czy wiele może się zmienić z moim kręgosłupem przez te kilka lat?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

6 sie 2009, o 09:56

domownik

możesz mieć operację na początku wakacji, więc od razu po wakacjach idziesz do szkoły i nic nie tracisz (tak jak ja) : ). Myślę, że skolioza będzie ci się pogłębiać i będę mniejsze efekty. Im szybciej tym lepiej.

Góra Góra

6 sie 2009, o 10:09

domownik

też jestem takiego zdania..ja miałam operacje w Twoim wieku, a właśnie teraz się najgorzej pogarsza..za te 3-4 lata możesz mieć już 80*, uważam że nie ma na co czekać..z nauką nie ma zbyt dużych problemów..ja miałam nauczanie indywidualne przez cały semestr 2gim. i wyniki miałam o wiele lepsze niż gdybym chodziła do szkoły ;p

Góra Góra

6 sie 2009, o 10:37

domownik

jezeli wykonasz operacje w pierwszej polowie wakacji to napewno mysle ze wrocisz normalnie do szkoły na zajecia. mysle ze raczej czekac z operacja nie ma sensu. lepsze beda efekty jezeli wykonasz ja teraz.

pozdrawiam :)

Góra Góra

6 sie 2009, o 11:35

domownik

dziękuję Wam bardzo, na pewno wezmę pod uwagę to co napisaliście ;]
jeżeli faktycznie, takie mogą być efekty zbyt długiego zwlekania chyba warto coś zrobić.
Dziękuję jeszcze raz. Pozdrawiam ;]

Góra Góra

7 sie 2009, o 06:34

świeżak

to prawda lepiej idz na operacje teraz.czym dluzej zwlekasz tym jest gizej wiem to po sobie bo mam juz 90*.

Góra Góra

7 sie 2009, o 21:24

domownik

Joanna ale ty nie miałaś jeszcze operacji?

Kochani mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie operacji.
Na moje nieszczęście dawno nie miałam robionego prześwietlenia i nie wiem jak to teraz wygląda, ale chodzi mi o samo usztywnienie [?] bo w zasadzie nie wiem jak to nazwać, chodzi mi o te szyny. Mam skrzywienie piersiowe ale i troszkę na dole [czyli chyba lędźwiowe, wybaczcie, nie bardzo się znam] więc w razie operacji, będę miała szyny na cały kręgosłup? tak żeby sprostował się i ten dół?
bo on jest dużo mniejszy, ale jest. czy tylko na część piersiową, tak się da w ogóle? powiedzcie mi coś na ten temat, proszę ;]

Góra Góra

7 sie 2009, o 23:19

domownik

implanty ; P. z tego co mi sie wydaje, można mieć tylko na piersiowy. ale jesli masz duże skrzywienie w lędźwiowym to lepiej mieć z dostępu tylnego.

Góra Góra

7 sie 2009, o 23:23

domownik

ale moment, moment, tzn. że ja będę miała dostęp przedni? tzn. skąd konkretnie?

Góra Góra

7 sie 2009, o 23:27

domownik

dostep przedni - tną z boku. tylny - z tyłu. nie jestem pewna czy sa operacje z przedniego na odcinek piersiowy. i nie wiem jakie masz skrzywienie = nie wiem co ci zrobią .

Góra Góra

7 sie 2009, o 23:31

domownik

a ty jaki miałaś? a co konkretnie masz na myśli mówiąc jakie mam skrzywienie? ;]

Góra Góra

8 sie 2009, o 01:55

domownik

miałam z dostępu przedniego. chodzi mi o to, czy masz skrzywienie : dwułukowe, duże, no i jak ocenia je lekarz ; >

Góra Góra

8 sie 2009, o 10:14

domownik

robią z dostępu przedniego odcinki piersiowe, jeżeli skrzywienie w piersiowym masz sporo większe od tego w lędzwiowym no to raczej będziesz mieć ten dostęp przedni

Góra Góra

8 sie 2009, o 11:13

domownik

Tak, sporo większe w piersiowym. A jak Waszym zdaniem jest lepiej?
Dostęp przedni czy tylni?

Inka napisał(a):
chodzi mi o to, czy masz skrzywienie : dwułukowe, duże, no i jak ocenia je lekarz ; >

no faktycznie, nie wiem jakie dokładnie ;] muszę się dowiedzieć.

Góra Góra

8 sie 2009, o 16:30

domownik

według mnie to lepiej jest z tylnego, bo wtedy ma się prawie 100% pewności, że skolioza nie będzie się pogarszała, a z przednim różnie to bywa no i po tylnym szybciej dochodzi się do siebie bo nie było naruszane płuco, ale to tylko moje zdanie, Ci którzy mieli przedni tez go sobie chwalą ;)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]