Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - wrodzone wady kręgosłupa

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

19 mar 2017, o 20:10

świeżak

Szukam rodziców dzieci z wrodzonymi wadami kręgosłupa. Jestem mamą dwóch córek, obydwie urodziły się z wadami kręgów. Starsza 10 lat wady te ma w całym kręgosłupie. Wszystkie kręgi są zdeformowane, przez co ma skrócone całe plecy, pozrastane wszystkie żebra, krótką szyję. Oczywiście jest skolioza. Najbardziej widoczna w odcinku szyjnym - przechylona głowa. Prof. Kotwicki, do którego jeździmy od lat nie widzi żadnej możliwości poprawy jej wady. Ostatnio byliśmy też u prof. Zarzyckiego on również nie widzi możliwości żadnego zabiegu.
Druga córka 2 lata 8 miesięcy zaczęła się krzywić w wieku 2 lat. Po zrobieniu rtg u prof. Kotwickiego wyszła podobna wada ale mniej więcej od połowy kręgosłupa w dół. Jestem przerażona bo mała bardzo mocno się krzywi a lekarze mówią żeby tylko obserwować. Straszne jest przechodzić to samo po raz drugi.....
Czytam wasze posty ale nigdzie nie znalazłam podobnego przypadku. Czy może ktoś ma podobne doświadczenie. Może znacie jeszcze innych lekarzy, którzy podejmują się bardzo trudnych przypadków. A może jakieś zagraniczne ośrodki?
Bardzo proszę o pomoc.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

21 mar 2017, o 19:42

domownik

elzbietka111 napisał(a):
Szukam rodziców dzieci z wrodzonymi wadami kręgosłupa. Jestem mamą dwóch córek, obydwie urodziły się z wadami kręgów. Starsza 10 lat wady te ma w całym kręgosłupie. Wszystkie kręgi są zdeformowane, przez co ma skrócone całe plecy, pozrastane wszystkie żebra, krótką szyję. Oczywiście jest skolioza. Najbardziej widoczna w odcinku szyjnym - przechylona głowa. Prof. Kotwicki, do którego jeździmy od lat nie widzi żadnej możliwości poprawy jej wady. Ostatnio byliśmy też u prof. Zarzyckiego on również nie widzi możliwości żadnego zabiegu.
Druga córka 2 lata 8 miesięcy zaczęła się krzywić w wieku 2 lat. Po zrobieniu rtg u prof. Kotwickiego wyszła podobna wada ale mniej więcej od połowy kręgosłupa w dół. Jestem przerażona bo mała bardzo mocno się krzywi a lekarze mówią żeby tylko obserwować. Straszne jest przechodzić to samo po raz drugi.....
Czytam wasze posty ale nigdzie nie znalazłam podobnego przypadku. Czy może ktoś ma podobne doświadczenie. Może znacie jeszcze innych lekarzy, którzy podejmują się bardzo trudnych przypadków. A może jakieś zagraniczne ośrodki?
Bardzo proszę o pomoc.

Proszę udać się do szpitala w Olsztynie. Najlepiej jak dołączy Pani do grupy na fb: skolioza polska, tam jest dużo rodziców z chorymi dziećmi. W razie gdyby Pani nie dołączyła, to polecam dr Pawła Grabale, przyjmuje w Olsztynie. Na Fb może Pani zobaczyć fanpage z efektami jego i innych chirurgów pracy. Nazywa się bodajże chirurgia dzieci i młodzieży Olsztyn

Góra Góra

21 mar 2017, o 21:45

świeżak

Bardzo dziękuje za informacje. Już przeglądałam ich stronę i na pewno się z nimi skontaktuje.
Pozdrawiam serdecznie.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]