Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Bardzo dużo skolioza. 25 lat. POMOCY!

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

30 sty 2017, o 20:16

świeżak

Cześć Kochani!
Zdecydowałam się w końcu na wejście na forum, bo jestem już załamana...
Moja przygoda ze skoliozą zaczęła się gdy miałam 12 lat. Szybka reakcja, wyjazdy do Poznania, gorsety... Byli tacy, którzy mówili, że da się skorygować co nie co bez operacji, byli tacy od których słyszałam - Tylko operacja! Byłam nastolatką... Więc przysłowiowo 'oewałam' gorsety, ćwiczenia... Czego teraz żałuję najbardziej na świecie. W każdym razie... wtedy skolioza miała jakieś 47 stopni o ile dobrze pamiętam... Dostałam się na operacje... I.... nie pojechałam.
Teraz jestem po ciąży, synek ma dwa latka. Generalnie w ciąży nie było źle... Ale po.. kręgosłup dostał nieźle w kość. Skrzywienie bardzo się pogłębiło... Nie mogę patrzeć już na te plecy, jestem w okropnym stanie psychicznym przez to... Muszę coś zrobić...
Tylko, powiedzcie mi... Jak mam się za to zabrać? Co mam zrobić najpierw?
Czuję i widzę, że skolioza się pogłębia praktycznie z dnia na dzień...
Proszę o pomoc!
Z góry wielkie dzięki.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

30 sty 2017, o 20:23

domownik

Na początek poszukaj lekarza ze swojej okolicy, tutaj na forum są namiary na ortopedów i lekarz powie co robić. Tylko weź pod uwagę co będzie z opieką nad dzieckiem, bo po operacji nie podniesiesz dziecka itp., tylko ktoś inny będzie musiał robić coś takiego przy dziecku. A jak świeżo po operacji podniesiesz dziecko czy coś w ten deseń, to możesz mieć problemy i trafisz na kolejną operację

Góra Góra

30 sty 2017, o 20:34

domownik

iintimacy napisał(a):
Cześć Kochani!
Moja przygoda ze skoliozą zaczęła się gdy miałam 12 lat. Szybka reakcja, wyjazdy do Poznania, gorsety... Byli tacy, którzy mówili, że da się skorygować co nie co bez operacji, byli tacy od których słyszałam - Tylko operacja! Byłam nastolatką... Więc przysłowiowo 'oewałam' gorsety, ćwiczenia... Czego teraz żałuję najbardziej na świecie. W każdym razie... wtedy skolioza miała jakieś 47 stopni o ile dobrze pamiętam... Dostałam się na operacje... I.... nie pojechałam.
Teraz jestem po ciąży, synek ma dwa latka. Generalnie w ciąży nie było źle... Ale po.. kręgosłup dostał nieźle w kość. Skrzywienie bardzo się pogłębiło... Nie mogę patrzeć już na te plecy, jestem w okropnym stanie psychicznym przez to... Muszę coś zrobić...
Proszę o pomoc!
Z góry wielkie dzięki.

Skąd jesteś?
Czy pisząc to, zdecydowana jesteś na operację? Czy oczekujesz jakiejś innej formy pomocy sobie?

Góra Góra

30 sty 2017, o 20:57

świeżak

Powinnaś przede wszystkim skontaktować się z lekarzem rodzinnym, żeby wypisał Ci skierowanie do ortopedy, następnie zapisać się do ortopedy i wtedy powinnaś mieć wyznaczony termin zabiegu. Zwlekanie z operacją jest najgłupszym pomysłem, operacja nie jest niczym przyjemnym, ale na duże skoliozy innej rady nie ma. Jeśli jakiś lekarz wmawia Ci, że ćwiczeniami i gorsetem wyprostuje Ci plecy to nie zna się na swoim fachu, to pomaga tylko przy małych skoliozach.

Góra Góra

30 sty 2017, o 21:03

świeżak

Aha i jeszcze jedno, skoro widzisz, że skolioza tak szybko się pogłębia, to przede wszystkim jak najmniej podnoś swoje dziecko, nie noś niczego cięższego niż 3 kg i jak najwięcej leż, wiem, że to może być trudne, ale ważne żebyś w tym stanie jakim jesteś się oszczędzała.

Góra Góra

31 sty 2017, o 19:04

domownik

iintimacy napisał(a):
Cześć Kochani!
Proszę o pomoc!
Z góry wielkie dzięki.

Coś mi się "nie zapisuje" :O , więc powtarzam, ważne jest, aby nie załamywać się. Ja jestem po 50+tce i w sierpniu miałam II etap operki w Lublinie. Polecam szczerze. to recepta na szczęście. To bardzo ważne. Życie jest baaardzo krótkie, więc dbajmy, aby przeżyc je na maksa.
Przed ok 70 po ok 20 stopni. :hyhy:

c

Góra Góra

10 lut 2017, o 12:40

świeżak

Kochani!
Dzięki za odpowiedzi!
Wczoraj byłam u ortopedy w Gdańsku (tu mieszkam). Zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Poszłam na wizytę prywatną. Wiecie co... Jestem zdecydowana. Powiedział, że mam przyjść do niego ZDECYDOWANA i jestem. Chcę zacząć żyć normalnie.... Założyć sukienkę z odkrytymi plecami!!!
Mam zrobić aktualne zdjęcie kręgosłupa, przyjść ponownie na wizytę i najprawdopodobniej operacja odbyć się może jeszcze w tym roku!
Jestem pełna nadziei...

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]