Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Zastosowanie bloku silikonowego

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

26 sty 2017, o 01:39

świeżak

Ostatnio dowiedziałam się o możliwości zastosowania bloku silikonowego po wklęsłej stronie. Czy ktoś wie gdzie w Polsce podejmują się takich operacji i ile taki zabieg kosztuje? Po kilku operacjach w tym i resekcjach pozostał mi dość widoczny garb, dlatego będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

27 sty 2017, o 16:54

domownik

Kiedyś taka operację przeprowadzał dr Bakalarek. Przyjmuje i operuje w Jędrzejowie.

Góra Góra

27 sty 2017, o 17:16

świeżak

HDMI napisał(a):
Kiedyś taka operację przeprowadzał dr Bakalarek. Przyjmuje i operuje w Jędrzejowie.

A jakie są opinie o tym lekarzu? Czy orientujesz się może ile mniej więcej to może u niego kosztować? Aha i czy ten lekarz przyjmuje prywatnie czy publicznie?

Góra Góra

27 sty 2017, o 17:41

świeżak

Aha i skąd wiesz, że ten lekarz przeprowadza takie operacje? Widziałaś może efekty jednej z nich?

Góra Góra

27 sty 2017, o 20:43

domownik

Efektów niestety nie widziałam :( wiem o tym właśnie z tego forum, w starszych wątkach jest o tym mowa. Jak mówię tak było kiedyś, czy ten lekarz do dziś stosuje plastykę strony wklęsłej to nie wiem. Bodajże ostatni taki wątek czytałam jakieś dwa lata temu. Lekarz na pewno operuje na NFZ , A czy wizyty są prywatnie czy na NFZ to niestety nie wiem ;)

Góra Góra

27 sty 2017, o 20:59

świeżak

HDMI napisał(a):
Efektów niestety nie widziałam :( wiem o tym właśnie z tego forum, w starszych wątkach jest o tym mowa. Jak mówię tak było kiedyś, czy ten lekarz do dziś stosuje plastykę strony wklęsłej to nie wiem. Bodajże ostatni taki wątek czytałam jakieś dwa lata temu. Lekarz na pewno operuje na NFZ , A czy wizyty są prywatnie czy na NFZ to niestety nie wiem ;)

Czyli tę operacje przeprowadza się na NFZ? Dzięki wielkie za odpowiedź, jest nadzieja. :) Czy Ty też może myślałaś o przeprowadzeniu takiej peracji?
PS: Czy ma ktoś z was doświadczenie z tym lekarzem, długo czeka się na operacje? Ma ktoś może namiary na tego lekarza?

Góra Góra

27 sty 2017, o 21:13

domownik

Alunpotas napisał(a):
HDMI napisał(a):

Czyli tę operacje przeprowadza się na NFZ? Dzięki wielkie za odpowiedź, jest nadzieja. :) Czy Ty też może myślałaś o przeprowadzeniu takiej peracji?
PS: Czy ma ktoś z was doświadczenie z tym lekarzem, długo czeka się na operacje? Ma ktoś może namiary na tego lekarza?

Ja strony wkleslej nie mam :) jak coś zastanawiałam się tylko nad resekcja żeber od strony garbu , ale obecnie jestem w ciąży, więc myśli o operacji odłożyłam na później :) może dołącz do grupy na fb skolioza, tam jest więcej osób, i z tego co kojarzę jest dziewczyna która miała u niego robiona resekcje ;)

Góra Góra

27 sty 2017, o 22:16

domownik

zobacz sobie ten watek: viewtopic.php?f=140&t=496&start=45

Góra Góra

28 sty 2017, o 01:03

świeżak

HDMI napisał(a):

Przeczytałam, ale nie mogę się w tym wątku dopatrzeć tego co mnie głównie interesuje czyli implantacji silikonu (takiego jak przy operacjach plastycznych piersi), jest tam jedynie mowa o podniesieniu strony wklęsłej poprzez podniesienie po tej stronie żeber.

http://www.skolioza.org/edukacja/leczen ... ikonowego/

tutaj przedstawione są obie operacje w jednym czyli zarówno podniesienie żeber jak i wszczepienie implantu. Efekt jest powalający, a z tego co się dowiedziałam z poleconego przez Ciebie wątku, to samo podniesienie żeber daje marny efekt

Góra Góra

30 sty 2017, o 22:09

domownik

hmm, myslałam , ze wlasnie o to pytasz :( wydawalo mi sie ze wlasnie w Jedrzejowie doktor Bakalarek tak wykonuje torakoplastykę, poprzez zastosowanie bloku silikonowego..
Link strony, który wkleiłas zdaje sie ze jest to efekt operacyjny dr Michalskiego?

Góra Góra

31 sty 2017, o 00:31

świeżak

HDMI napisał(a):
hmm, myslałam , ze wlasnie o to pytasz :( wydawalo mi sie ze wlasnie w Jedrzejowie doktor Bakalarek tak wykonuje torakoplastykę, poprzez zastosowanie bloku silikonowego..
Link strony, który wkleiłas zdaje sie ze jest to efekt operacyjny dr Michalskiego?

A nie wiesz może jakie dr Michalski proponuje ceny za zabiegi. W sensie niekoniecznie chodzi mi o to ile konkretnie ta operacja u niego kosztuje, ale np. zwykła resekcja itp.

Góra Góra

31 sty 2017, o 11:15

domownik

Ktoś ostatnio pisał na grupie na fb, że doktor za stabilizację i resekcje zazyczyl sobie 95 tyś....

Góra Góra

31 sty 2017, o 18:12

świeżak

HDMI napisał(a):
Ktoś ostatnio pisał na grupie na fb, że doktor za stabilizację i resekcje zazyczyl sobie 95 tyś....

:dontgetit: cena z kosmosu, tym bardziej, że te operacje są refundowane, nie wiem ma jakieś magiczne zdolności, że tyle sobie życzy? Z tym, że u mnie resekcja już nie wchodzi w grę, chodzi tylko o ten silikon. Sprawdzałam tak dla porównania jakie są ceny implantów piersi i ceny wahają się pomiędzy 15 a 20 tyś. Zastanawiam się czy jest sens wybrać się na wizytę do tego lekarza skoro ceny ma u siebie jak z kosmosu, a z tego co wiem to i wizyta nie jest tania.

Góra Góra

1 lut 2017, o 12:31

domownik

Moim zdaniem nie warto... lata świetności tego lekarza to już dawno historia, A znam przynajmniej dwa przypadki, gdzie inne ośrodki poprawialy po nim nieudana operację... Może zadzwoń do Dr Bakalarka i zapytaj o ten blok silikonowy? Na pewno podnosi wklęsła stronę, pytanie tylko jak to robi

Góra Góra

17 lut 2017, o 12:48

świeżak

HDMI napisał(a):
Moim zdaniem nie warto... lata świetności tego lekarza to już dawno historia, A znam przynajmniej dwa przypadki, gdzie inne ośrodki poprawialy po nim nieudana operację... Może zadzwoń do Dr Bakalarka i zapytaj o ten blok silikonowy? Na pewno podnosi wklęsła stronę, pytanie tylko jak to robi

Materiały Dr Bakalarka na temat plastyki garbu:
http://ortopeda.biz.pl/leksykon/plastyka_garbu_w_skoliozie.pdf

Rozmawiałam z doktorem o operacji strony wklęsłej, ale nic nie wspominał o bloku silikonowym, jedynie o torakoplastyce (opisanej w załączniku)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]