Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Operacja a antykoncepcja oraz chora tarczyca

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

12 lis 2016, o 11:02

domownik

Witam. Mam do was dwa pytanka, bo nie wiem czy kontaktować się z moim lekarzem.
1) Jak to jest z antykoncepcją? Mam odstawić? Jeśli tak, to kiedy?
2) Czy był ktoś operowany z chorobą Hashimoto/ nedoczynością? Jak to znieśliście, jaka była reakcja organizmu po operacji

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

12 lis 2016, o 11:24

domownik

Zazwyczaj lekarze każą odstawić tabletki antykoncepcyjne 3 miesiące przed operacją. Ale jak chcesz, to zadzwoń do szpitala i zapytaj czy w Twoim szpitalu jest inaczej

Ja mam Hashimoto, miałam 10 operacji i było normalnie

Góra Góra

12 lis 2016, o 11:26

domownik

kurcze odstawić;/ jak bz antykoncepcji mam okropnie bolesne miesiączki, tragicznie

Góra Góra

12 lis 2016, o 13:53

domownik

Ja kiedyś przed operacją chciałam trochę wyregulować okres i ginekolog powiedział, że na wyregulowanie okresu musiałaby dać tabletki antykoncepcyjne, a 3 miesiące przed operacją trzeba odstawić tabletki, więc nie dostałam recepty od lekarza. Ale tak na codzień nie potrzebuje antykoncepcji, wiec nie musiałam sie martwić. Ale wiesz, na upartego możesz łykać tabletki antykoncepcyjne i najwyżej w szpitalu możesz rżnąć głupa, że niby nie wiedziałaś, że przed operacją odstawia się tabletki. A anestezjolog najwyżej zacznie kombinować co zrobić, w y nie było kłopotów

Góra Góra

12 lis 2016, o 14:19

domownik

Mi ginekolog powiedzial ze wg niego nie ma przeciwskazan, ponieważ ja nie bede llezala po operacji 2 mies. jak warzywo, wiec nie bedzie zakrzepow.

Góra Góra

13 lis 2016, o 11:20

domownik

Mam też radę-w przypadku problemów z tarczycą może zrób badanie-próby tężyczkowe (jak wyjdzie tężyczka, to jeszcze dorabia sie badanie krwi: magnez i wapń)

Góra Góra

13 lis 2016, o 18:54

domownik

Powinnaś powiedzieć o tym swojemu ortopedzie oraz mieć ze sobą oświadczenia od lekarzy dotyczące tego jakie bierzesz leki i w jakich dawkach oraz czy nie ma żadnych przeciwwskazań.
Ja biorę leki na epilepsję, depresję oraz wywoływanie okresu i po prostu nie mogą mieć one takiego działania, które powodowałoby zakrzepy. Mam te oświadczenia i anestezjolog będzie o wszystkim wiedział. Mam też zaświadczenie, że leczę się na anoreksję o czym także wie ortopeda.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]