Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - operacja Zakopane

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

25 lut 2017, o 07:11

świeżak

Witam, jestem mamą 17 letniej dziewczyny, która już 20.03 ma termin
Boję się, ale poczytałem Was i trochę mi to mija.Córka ma w Szczecinie Zdroje operację

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

26 lut 2017, o 13:53

domownik

aga_1010 doskonale Cię rozumiem, też przez to przechodziłam i byłam praktycznie pewna, że zdecyduję się na leczenie etapowe. Z różnych względów wybrałam jednak Zakopane. Czy to dobra decyzja? Nie wiem i nigdy się nie dowiem. Im bliżej terminu tym więcej pojawia się wątpliwości, to chyba normalne, ale jeśli nie jesteś pewna decyzji to może daj sobie parę dni na przemyślenie. Albo wręcz przeciwnie wyjedź gdzieś na weekend, zrelaksuj się i postaraj się nie myśleć, czasem to pomaga i rozwiązania same przychodzą do głowy. A może to tylko chwilowy atak paniki? :) jak się czujesz teraz?

Góra Góra

26 lut 2017, o 22:46

świeżak

Hej :) ja przepraszam ze sie wtrącam bo w sumie Zakopane dla mnie to daleko ... ale wydaje mi sie ze wszystkie szpitale w PL chodza wg jednego systemu.. padlo pytanie czy operuje lekarz prowadzacy osobe czy ekipa ktora w danym dniu jest w szpitalu... mysle ze operuje lekarz prowadzacy ta osobe bo zna ja najlepiej... no i z tym pobytem.. z tego co mi kiedys tlumaczyl moj lekarz wszystko sie pozmienialo.. ja np po drugiej operacji lezalam 4 dni.. nastepnego dnia po przyjeciu operacja a po 4 dniach wypis do domu ( co dla mnie bylo szokiem bo pod czas 1wszej ktora sie odbyla jakies 6 lat wczesniej lezalam w sumie miesiac) , ale widze ze co szpital to inaczej :O

Góra Góra

26 lut 2017, o 22:52

świeżak

gosia35 napisał(a):
Witam, jestem mamą 17 letniej dziewczyny, która już 20.03 ma termin
Boję się, ale poczytałem Was i trochę mi to mija.Córka ma w Szczecinie Zdroje operację

Gosia wiem ze sie boisz ale musisz wierzyc ze wszystko bedzie dobrze bo na pewno tak bedzie :) nie wiem jak to jest z perspektywy kogos bliskiego ale pamietam jak moj tata wpadl w panike w dzien mojej operacji.. wiec chyba dla Was to wiekszy strach niz dla nas operowanych... rozumiem ale powiem Ci to co mowilam moim rodzicom.. ze wszystko bedzie dobrze, zeby sie nie martwili i trzymali kciuki :) takze Ty tez trzymaj mocno kciuki i nie martw sie na zapas... z córą bedzie wszystko dobrze zobaczysz :) pozdrawiam Ciebie i córke.. bedzie ok drogie panie, wystarczy w to wierzyc ;)

Góra Góra

26 lut 2017, o 23:02

świeżak

aga_1010 napisał(a):
23.03. nowy termin o ile dojdzie do skutku bo ja już wariuje i nie wiem czy nie stchórzę w ostatniej chwili. Ciągle o tym myślę, nie wiem czy dobrze że wybrałam Lublin, rozmawiałam z osobami które zrezygnowały z Lublina ze względu na etapowe leczenie.

Hej Aga.. jesli chodzi o te etapowe leczenie to znam ból... tez chcialam miec jedna ( mialam podobny stopien skrzywienia 70 st ) ale dr mi wytlumaczyl ze jedna operacja to naprostowanie kregoslupa, wstawienie pretow i ze to bardzo inwazyjna sprawa jesli chodzi o organizm wiec lepiej kosmetyke zostawic na pare lat pozniej ( chodzilo o resekcje garbiku). nie wiem jak jest w twoim przypadku ale mysle ze jesli chodzi o kregoslup to nie wolno ryzykowac wiec lekarze sa ostrozni :) a jeszcze chcialam zapytac kto bedzie przeprowadzal operacje ?? i jeszcze jedna mala rzecz i to nie dlatego ze w LBN mialam operacje... czytalam ze w Lublinie sa jedni z najlepszych w polsce specjalisci wiec raczej nie masz sie czego bac ;) pzdr

Góra Góra

27 lut 2017, o 06:47

domownik

Niektóre wpisy są dawnych lat tutaj.. polecam wam naprawdę dołączyć do zamknietej grupy SKOLIOZA-POLSKA, ja wchodząc tam dowiedziałam się bardzo dużo od osób po etapach jak i w trakcie itp.
Zrezygnowałam z etapowego i zdeccydowałam się na jeden etap.
Dodatkowo dowiedziałam się, że ten dr nie robi zbyt dużej rotacji jeśli chodzi o garba..

Góra Góra

27 lut 2017, o 20:29

domownik

Nie wiadomo czy lepsza jedna operacja czy leczenie etapowe. Trzeba po prostu zaufać lekarzowi albo nie zaufać i się nie operować. Jestem na grupie na fb i właśnie przez to zaczęłam mieć wątpliwości co do Lublina. Z drugiej strony ani Wrocław ani Lublin nie dadzą 100% gwarancji że wszystko się uda.

Góra Góra

27 lut 2017, o 20:37

domownik

niestety, która lepsza nigdy się nie dowiemy.
Podobno efekty mają lepsze osoby po tej jedno etapowce niz w Lb po etapach, przynajmniej takie sa zdania osób tam operowanych;/

Taki nasz już zakręcony żywot;/
A z daleka jedziesz do Lublina?

Góra Góra

27 lut 2017, o 22:06

domownik

Zależy też co dla kogo oznaczają "lepsze efekty". Najważniejsze żeby było bezpiecznie, żeby można było żyć normalnie, bez bólu i większych ograniczeń no ale wiadomo że dla każdej wygląd pleców też jest bardzo ważny. Jeśli coś nie do końca będzie w porządku to zawsze będziemy się zastanawiać czy inny lekarz nie zrobiłby operacji lepiej. Najlepiej skonsultować się z kilkoma lekarzami i mam taki zamiar właśnie. Szkoda tylko że tak późno dowiedziałam się o tym Wrocławiu :/
Pisały tutaj niedawno dziewczyny po operacji w Zakopanem, bardzo zadowolone a gdzieś kiedyś słyszałam że w Zakopanem nie warto bo mają przestarzałe metody, tak samo teraz zaczynają mówić o Lublinie. Więc jak tu nie wariować?
Do Lublina mam znacznie bliżej niż Wrocławia ale to w sumie nieważne. Ludzie często całą Polskę przejeżdżają w poszukiwaniu odpowiedniego lekarza.

Góra Góra

28 lut 2017, o 16:05

domownik

Aga_1010 decyzję musisz podjąć sama i opinie innych ludzi raczej Ci w tym nie pomogą, bo jak sama napisałaś, każdy ma swój punkt widzenia i swoją definicję "efektów", a raczej celu takiej operacji. Ja mogę tylko dodać, że konsultowałam się we Wrocławiu, Lublinie i Zakopanem. We Wrocławiu dr przedstawił mi opcję najmniej optymistyczną i dobrze, bo zdałam sobie sprawę z tego na czym stoję, jednak nasza rozmowa zakończyła się na tym, że pan dr polecił mi Zakopane i lekarza u którego się konsultowałam, zapewniając, że to dobry specjalista. Porozmawiałam też z nim o leczeniu etapowym i dosyć mocno mi odradził, argumentując to większym ryzykiem powikłań pooperacyjnych jak infekcje, zakażenia. Wiadomo, każdy przypadek jest inny i myślę, że to dobra decyzja, żeby skonsultować się z kilkoma lekarzami. Jak chcesz żebym podzieliła się moją opinią pisz najlepiej na priv, ale chyba i tak masz już wystarczający mętlik w głowie :)

Góra Góra

1 mar 2017, o 18:32

świeżak

aga_1010 napisał(a):
Zależy też co dla kogo oznaczają "lepsze efekty". Najważniejsze żeby było bezpiecznie, żeby można było żyć normalnie, bez bólu i większych ograniczeń no ale wiadomo że dla każdej wygląd pleców też jest bardzo ważny. Jeśli coś nie do końca będzie w porządku to zawsze będziemy się zastanawiać czy inny lekarz nie zrobiłby operacji lepiej. Najlepiej skonsultować się z kilkoma lekarzami i mam taki zamiar właśnie. Szkoda tylko że tak późno dowiedziałam się o tym Wrocławiu :/
Pisały tutaj niedawno dziewczyny po operacji w Zakopanem, bardzo zadowolone a gdzieś kiedyś słyszałam że w Zakopanem nie warto bo mają przestarzałe metody, tak samo teraz zaczynają mówić o Lublinie. Więc jak tu nie wariować?
Do Lublina mam znacznie bliżej niż Wrocławia ale to w sumie nieważne. Ludzie często całą Polskę przejeżdżają w poszukiwaniu odpowiedniego lekarza.

Góra Góra

6 mar 2017, o 10:26

domownik

Nie wiem czy jeszcze tu zaglądacie, ale mam pytanie do Guguni i Nati. Czy w dniu przyjęcia do szpitala trzeba być na czczo? Pobierają krew do badań od razu czy następnego dnia? I jeszcze jedno - z jaką datą miałyście zaświadczenie od lekarza rodzinnego? Tzn. na ile dni/tygodni przed terminem przyjęcia?

Góra Góra

6 mar 2017, o 15:25

domownik

Nie, nie trzeba być na czczo! Jedziesz do Zakopanem? Jeśli tak to przyszykuj sobie coś do zjedzenia, ewentualnie można kupić w kafejce na dole ciepły posiłek, bo w dniu przyjęcia dostaniesz dopiero kolację. Z tym pobieraniem krwi do badania to chyba już tego samego dnia pobierają, ale nie na czczo, tak że się nie przejmuj:) Co do zaświadczenia od lekarza rodzinnego to ja wzięłam w poniedziałek a we środę miałam termin zgłoszenia, więc w sumie 2 dni przed, ale to rodzinny powiedział żeby było świeże żebym tak przyszła.

Góra Góra

6 mar 2017, o 15:30

domownik

Gugunia2 ja czekam na wieści od Ciebie jak będziesz już po kontroli! :) I ogólnie jak się teraz czujesz? Ciekawa też jestem co tam u Koala11? Dziewczyny jeśli zaglądacie to napiszcie co tam u Was!

Góra Góra

6 mar 2017, o 21:11

domownik

Dzięki za odpowiedź! O kurcze to rzeczywiście bardzo "na świeżo", ja myślałam, że tak dwa tyg przed to aż za późno, ale zobaczę co mój rodzinny powie. A Ty Nati jak się czujesz? Funkcjonujesz już w miarę normalnie? Masz jakieś dolegliwości?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]