Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - ponowna operacja

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

8 paź 2016, o 12:35

świeżak

Witam wszystkich,
Na forum jestem nowa. 16 lat temu miałam operacje w Zakopanym.Miałam skrzywienie w odcinku piersiowym 68* po 18*. Z czasem jednak skrzywienie zaczęło wracać,rok temu 35 *.Niedługo wybieram się na wizytę kontrolną do ortopedy w swoim rodzinnym mieście, bo do Zakopanego to kawał drogi z Olsztyna, a niestety praca jestem uwiązana, o urlopie na prośbę nie ma szans,( a najchętniej tam bym się udala po poradę.) Idąc do meritum sprawy. Czy ktoś z was przechodził, nie wiem czy to poprawne sformułowanie reoperacje skoliozy. Obawiam się że mnie to czeka, z roku na rok jest coraz gorzej. Nie odczuwam dolegliwości bólowych. Jestem aktywna fizycznie- pływam, fitness itp., ale kręgoslup mi się krzywi. Znajomi twierdzą że nie widza róznicy, ale ja ją dostrzegam. Póki co nie nastawiam się negatywnie, czekam co powie specjalista, jednak myśl o ponownej operacji mnie trochę przeraża.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

8 paź 2016, o 22:00

domownik

Ariesiu podjęłaś ciekawą tematykę. Mało jest wypowiedzi w tej kwestii a podejrzewam, że temat bardzo zainteresuje osoby, które są już po ostatecznej operacji skoliozy lub też oczekują na nią. Ja jestem po ostatnim etapie operacji skoliozy 70 stopniowej. Ostatni drugi etap miałam w sierpniu br./obecnie ok 20 stopni/ Faktycznie mam nadzieję, że problematyka skoliozy zniknie, jeżeli nastąpi zrost w odcinku operowanym/czytaj : usztywnionym/.
Fakt, że aktywność typu fitness wyrzucam ze swego życia. Cieszę się tym co w tej chwili osiągnęłam /proste plecy i super wydolność fizjologiczną, np. obniżenie ciśnienia do książkowego/.
Ciekawe co powoduje nawrót skoliozy? Może zbyt duża aktywność fizyczna? A, może standardem jest nawrót tego "badziewia"? :O

Góra Góra

9 paź 2016, o 01:26

świeżak

Dziękuję za wypowiedz. Ja tez jestem ciekawa. Zobaczę co powie lekarz na wizycie. Jeśli nie wypowie się konkretnie to cóż wtedy udam sie do Zakopanego na prywatna wizytę. Nie nastawiam sie negatywie. Grunt ze nic nie boli bo wtedy bym sie pewnie bardziej denerwowało, a tak nie martwię sie na zapas, co ma być to będzie. I tak nie jest zle i cieszę sie ze nie jest gorzej.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]