Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Przeniesienie operacji (?!) Problem, pomocy.

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

8 maja 2016, o 23:57

domownik

Witam,
teoretycznie mój termin operacji na obecną chwilę to "w wakacje" (tak wpisał dr w listopadzie na tym skierowaniu). Chociaż wiadomo, bywają obsuwy z tego co czytam :P ale raczej bez szaleństw z tymi odstępstwami.

Jednak..hmm...
Mam problem. Z pewnych względów termin w wakacje niekoniecznie mi 'odpowiada' (nie - to mój kaprys - kto by chciał przekładać tak wyczekiwane wydarzenie..) chodzi tu o względy zdrowotne, z którymi muszę sobie poradzić u kilku specjalistów, a ponadto wiem też, że prawdopodobnie anestezjolog pewnie nie wyraziłby zgody na operację na ten moment, a wolałabym tego uniknąć i przyjść już w lepszym stanie np. na jesień/zimę.

Stąd moje pytania...czy:
* możliwe jest w ogóle, bym powiedziała w szpitalu, że ze względów zdrowotnych operacja na ten moment nie jest możliwa? Będę się kontaktować - wiem doskonale, że Wy tutaj nie jesteście informacją szpitalną, ale może ktoś zdąży jeszcze mi odpowiedzieć zanim to zrobię.
* czy jeśli tak jest, to czy nie okaże się, że skoro nie w wakacje, to oni teraz mnie wcisną za 5 lat..? Dodam, że dr faktycznie chciał, by odbyła się w miarę szybko, aby skolioza nie postępowała (pewnie czekałabym nawet krócej, ale wpisał wakacje ze względu na studia - tak jak poprosiłam, tak też zapisał).

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

9 maja 2016, o 06:28

domownik

Jak sama wybrałaś termin to nie powinno być problemu z przesunięciem o kilka miesięcy. Tylko dzwoń już teraz bo czasu mało do wakacji zostało.

Góra Góra

9 maja 2016, o 10:23

domownik

A gdzie miałabyś mieć tą operacje?

Góra Góra

9 maja 2016, o 12:20

domownik

Moim zdaniem najlepiej zadzwoń do szpitala jak najszybciej. Zapytaj lekarza czy lekarz może przesunąć Twój termin np. na grudzień, a osobę z grudnia wcisnąć na Twoje miejsce. W niektórych szpitalach jest taka możliwość, żeby zamienić się miejscami. Ale nie rób czegoś w stylu, że przyjeżdżasz do szpitala i dopiero w szpitalu mówisz, że nie możesz mieć operacji, bo to będzie problem. Jeżeli zadzwonisz z wyprzedzeniem, to szpital ma wtedy możliwość, żeby wcisnąć kogoś na Twoje miejsce. Najlepiej zadzwoń i zapytaj lekarza czy można zamienić sie miejscem z innym pacjentem, bo masz problemy zdrowotne. Lekarz na pewno zrozumie, że masz jakieś kłopoty ze zdrowiem, które należy wyleczyć. A jak zadzwonisz z wyprzedzeniem, to lekarz nie będzie miał pretensji, bo będzie czas, żeby wcisnąć innego pacjenta na to miejsce. Nie wiem czy każdy szpital tak robi, ale na pewno w niektórych szpitalach da się zamienić miejscami

Góra Góra

9 maja 2016, o 16:00

domownik

Tak tak tak, wiem! ;) Nie chcę przecież tego robić w dniu przyjazdu, na 2-3 dni przed operacją ;)
W sumie dokładnego terminu nawet nie mam, kazali mi dzwonić w czerwcu i pytać, aczkolwiek właśnie w tym tygodniu planuje dzwonić, a jeśli nie to jechać jak najszybciej to możliwe, by ich poinformować o zaistniałej sytuacji.
Jeśli nie - pójść na prywatna wizyte do dr Tyrakowskiego.
Oczywistym jest, że nie będę się pchać mając problem zdrowotny i blokować wolne miejsce, gdy ktoś może mieć dzięki mnie operację wcześniej. :)

Co do pytania o miejsce operacji - Otwock :)

Dziękuję, daliście mi 'nadzieję'. :P
Termin był ustalany właśnie z dr, także może faktycznie rozmowa z nim pomoże i nie będzie nagle obsuwy o nie wiadomo ile.

Góra Góra

9 maja 2016, o 22:26

domownik

Wolałam uprzedzić, bo ja kiedyś sama weszłam na miejsce dziewczyny, która dopiero w dniu przyjęcia na oddział powiedziała, że nie przyjedzie na operacje i lekarz w popłochu dzwonił czy mogę przyjechać do szpitala ,,na już"

Góra Góra

10 maja 2016, o 00:05

domownik

o losie...nigdy bym nie pomyslala, ze sa tacy ludzie......... :facepalm: :mad:

Góra Góra

10 maja 2016, o 10:18

domownik

udalo sie bez problemu na wrzesien-pazdziernik :)
ale ta pani i jej 'no' ...gr...

Góra Góra

10 maja 2016, o 21:08

domownik

Lekarzowi powiedz też o tych swoich problemach zdrowotnych, żeby wszystko wiedział. Jak ja parę lat temu szlam na operację, to jedna pacjentka ok. 38 lat zatajała przed lekarzem chorobę i dopiero w szpitalu, dzień przed operacją wyszło, że babka ma zapalenie płuc, jest na antybiotykach itp. i lekarz anestezjolog kazał przekładać operacje na inny termin. Babka sama nie powiedziała o zapaleniu płuc, tylko lekarka anestezjolog chciała obejrzeć pacjentkę dzień przed operacją i postanowiła osłuchać ta kobietę. Dopiero jak lekarka anestezjolog ją osłuchała, to wyszło, że jest chora. Lekarz ortopeda dopiero dzień przed operacją sie dowiedział o tym zapaleniu płuc (a to była dorosła babka, miała dziecko itp.). Takie przypadki też się zdarzają

Góra Góra

10 maja 2016, o 21:41

domownik

brak slow....
moj lekarz wie od dawna juz o wszystkim ;)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]