Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Ponowna operacja przy leczeniu jednoetapowym

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

28 lis 2015, o 10:53

świeżak

Witam wszystkich :)

10 lat temu w Zakopanym miałem przeprowadzoną operacją na skoliozę: odcinek piersiowy 65 stopni -> 21 stopni, odcinek lędźwiowy 41 stopni -> 21 stopni. Mimo dużej poprawy wada wciąż jest widoczna i chciałbym przejść ponowną operację. Czy ktoś się orientuje czy przy operacji jednoetapowej jest możliwa ponowna operacja ?

Przekopałem swoją dokumentację operacji i nie znalazłem informacji o metodzie, która została u mnie zastosowana, ale bliznę pooperacyjną mam na prawym boku a nie na plecach.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

28 lis 2015, o 12:44

świeżak

Znalazłem podobny wątek na forum, wg którego ponowna operacja jest możliwa nawet po 12 latach i jedynym przeciwwskazaniem jest spondylodeza.
viewtopic.php?f=125&t=1643

Jeśli ktoś ma swoje doświadczenia w dziedzinie reoperacji w dalszym ciągu będę wdzięczny za info :)

Góra Góra

28 lis 2015, o 20:48

domownik

Witam, musisz spróbować się dowiedzieć jaką metodą była wykonana operacja. Jeśli z zastosowaniem spondylodezy, to faktycznie, nie powinno się już tego ruszać. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ kręgi są zrośnięte blokiem kostnym, próba naruszenia tego, mogłaby spowodować poważne powikłania.
Ale sprawdź to, z reguły tam gdzie była zastosowana spondylodeza, wióry kostne były pobierana z biodra, także tam powinna być też blizna pooperacyjna.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]