Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Operacja czy nie? Co będzie mniejszym złem?

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

26 paź 2015, o 22:55

świeżak

Witam! Jest to mój pierwszy post na tym forum i będę wdzięczna za odpowiedzi, które okażą się bardzo pomocne.

Mam 25 lat i mam skrzywienie lewoboczne kręgosłupa lędźwiowego ( III stopnia według Gtucy, kąt Cobba 48 stopni), z rotacją trzonów kręgów. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowego, z osteofitami na krawędziach trzonów kręgów. Wielopoziomowe, asymetryczne zwężenie przestrzeni międzykręgowych od L1 do S1. Wtórne zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyżowo - biodrowych, zwłaszcza w prawym.

Hmm...taki jest pokrótce opis z dokumentacji medycznej, a teraz trochę o tym jak ja to postrzegam i co czuję. Prawda jest dość smutna, bo od 10 lat nie wiem co to jest dzień bez bólu. Z roku na rok jest co raz gorzej i aż boję się myśleć co będzie dalej...dlatego też nie wybiegam myślami w zbyt odległą przyszłość! Niestety przez te problemy z zdrowiem życie mi obrzydło, bo jak człowiek budzi rano i pierwsze co czuje to ból to chyba to nie jest dziwne, że radość życia topnieje. Z reguły jest bardzo wesołą i pozytywną osobą i to ja rozśmieszam i pocieszam innych aniżeli na odwrót. Aczkolwiek czasem robi się dobrą minę do złej gry. Jakoś sobie ogólnie radzę, ale moje ograniczenia coraz bardziej mnie dobijają. Tak w sumie to uświadomiłam sobie teraz, że powinnam zacząć od faktu iż mam zespół Marfana. Jeśli chodzi o serce to nie jest źle, tętniaków nie mam, szybko się męczę, ale to nie jest jak dla meni największy problem.

Mam mętlik w głowie, bo już w sumie nie wiem co powinnam zrobić i ostatnim czasem dużo gdybam i dumam nad tym co by było gdyby...A to może dlatego, że nigdy nie trafiłam przez okres 18 lat na ortopedę, który by się mną porządnie zajął. Wiadomo, wiele lat chodziłam na gimnastykę korekcyjną, ale nie przyniosło to rezultatu. A od 18 roku życia wizyta u ortopedy kończyła się pożegnaniem z receptą na leki przeciwbólowe. Ortopeda leczył mnie ketanolem, tramalem, zbytnio ich nie brałam, bo to i tak nic nie dawało, a poza tym szkoda wątroby. Chodziłam to wielu lekarzy, specjalistów, sporo mnie to wszystko kosztowało, jedni mówią, że powinnam mieć operację, inni, że nie! Nie wiadomo już kogo słuchać! Operacja to nie takie hop-siu, jest ryzyko, strach, bo nikt nie chce wylądować na wózku inwalidzkim. Chciałabym znów poczuć jak to jest przeżyć dzień bez bólu. obudzić się rano i czuć, że zwojuję świat, że jestem wstanie wszystko zrobić!

Ostatnio byłam u neurochirurga i powiedział mi, że mi pomoże, że będę ustabilizowana, ale na prostowanie jestem już za stara. Mam garba żebrowego, którego staram się ukrywać jak mogę. A 3 tygodnie temu byłam u ortopedy i powiedziała mi, że mam świetną ruchomość kręgosłupa i teraz jeszcze nie powinnam się operować. Mam nadzieję, że podałam wystarczająco konkretne informację na temat mojej sytuacji. Dołączam do wglądu rtg mojego kręgosłupa. Co mi radzicie? Gdzie powinnam się wybrać na konsultację? Gdzie poddać się operacji?

Załączniki:
toxic.JPG

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

27 paź 2015, o 00:58

domownik

Hej. Zespół Marfana - dobrze mi znany. Polecam forum www.marfanforum.pl tam znajdziesz więcej info na temat, który ortopeda zna ten zespół i wie co i jak. Bo w Polsce niestety brakuje takowych. Miałam koleżankę też z zespołem marfana ale z poważniejszym stadium, rehabilitacja dzień w dzień - nie ma zmiłuj, ona od dziecka prowadzona jest przez dr Kaczmarczyka z Poznania. Ale to tyczy się tylko ortopedy, co do reszty specjalistów wartych polecenia to kuknij na forum co Ci podałam :)
nie doradzam Tobie na temat ewentualnej operacji ponieważ dolega Tobie totalnie coś innego i sama skolioza to nie jedyny problem u Ciebie. Więc jedyna moja sugestia to forum inne niż te.
pozdrawiam

Góra Góra

28 paź 2015, o 14:00

świeżak

Witaj! Dziękuję za odpowiedź na mojego posta. Forum Marfana jest mi znane, ale szczerze to nie znalazłam tam zbyt wiele przydatnych mnie informacji, dlatego też postanowiłam dodać posta na tym forum. A ile ta Twoja koleżanka z Marfanem ma teraz lat? Ja to bym nie pogardziła codzienną rehabilitacją, ale doskonale wszyscy wiemy ile to kosztuje. Jakbym miała sporo kasy to było by mnie wtedy stać na rehabilitację. Jeśli nie masz zdrowia i kasy to jesteś trochę na straconej pozycji. A co do problemy skoliozy, to odnoszę wrażenie, ze w moim przypadku skolioza nie jest największym problemem, tylko mój cały kręgosłup, a tak ogólnie z cała resztą to daję radę.

Góra Góra

28 paź 2015, o 15:34

domownik

Ma 32 jakoś tak. Rehabiltuje się w domu sama. Wie co i jak robić i ćwiczy.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]