Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Operacja czy to coś da

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

11 paź 2015, o 21:09

świeżak

Przymierzam się do pójścia pod noż, dlatego proszę o wsparcie i odpowiedzi :)
Mam 21 lat, chodzilem na rehabilitacje, baseny i za przeproszeniem gówno to dało, dlatego nie piszcie - spróbuj ćwiczyć albo coś w ten desen

Mam skolioze dwulukowa, u gory lekko widac garba, na dole tez(ledzwiowo). Ponadto mam asymetrie miednicy(rotacje) czy jakos tak. Chyba wszystko sie od tego wzielo. Pytanie moje jest czy da sie to zoperowac, zebym sie czul jak zwykly czlowiek?
Czy rotacja miednicy nie zwieksza zagrozenia wyladowania na wozku czy cos?
Czy po operacji ta miednica nie bedzie znowu przekrzywiac kregoslupa?

Pozdrawiam

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

11 paź 2015, o 21:48

domownik

dobrze zaplanowana operacja, a następnie dobrze wykonana skoryguje Twój kręgosłup tak, że na pewno nie będzie widać jakiś asymetri patrząc na Ciebie, nie na zdjęcie.

W skoliozach dwułukowych jest długa stabilizacja, zazwyczaj od T2-T4 do L3, ale najczęściej do L4. Jeśli chodzi o kręgosłup piersiowy, zakres ruchów jest niewielki, więc bez różnicy. Przy stabilizacji do L4, sznurowadeł może już nie zawiążesz w typowej pozycji.

Bardz ważny jest w tym wypadku balans strzałkowy, będzie miał ogromny wpływ na przyszłość, a obecnie największym specjalistą w Polsce w tej dziedzinie jest dr Tyrakowsku z Otwocka.

Góra Góra

12 paź 2015, o 14:56

domownik

A jakie miasto/specjalistę rozważasz? :(

Góra Góra

12 paź 2015, o 16:49

domownik

dejoka napisał(a):
Przymierzam się do pójścia pod noż, dlatego proszę o wsparcie i odpowiedzi :)
Mam 21 lat, chodzilem na rehabilitacje, baseny i za przeproszeniem gówno to dało, dlatego nie piszcie - spróbuj ćwiczyć albo coś w ten desen

Mam skolioze dwulukowa, u gory lekko widac garba, na dole tez(ledzwiowo). Ponadto mam asymetrie miednicy(rotacje) czy jakos tak. Chyba wszystko sie od tego wzielo. Pytanie moje jest czy da sie to zoperowac, zebym sie czul jak zwykly czlowiek?
Czy rotacja miednicy nie zwieksza zagrozenia wyladowania na wozku czy cos?
Czy po operacji ta miednica nie bedzie znowu przekrzywiac kregoslupa?

Pozdrawiam

hej, a wiec czasami operacja to naprawdę najlepsze rozwiązanie, choć ja jestem jej raczej przeciwnikiem.... (mimo ze jestem po operacji) a dlaczego??? Bo po operacji, nie wiadomo jak byśmy chcieli, już nigdy nie będzie jak było. Tak, operacja likwiduje bol, poprawia symetrie ciala, ale.... trzeba sobie uswiadomic, ze jest to krok, po którym nie ma odwrotu... ile stopni wg Cobba posiadasz? I jakie względy Toba kierują by poddac się operacji? Tzn, czy tylko względy estetyczne? Nasze ciało, w sensie skoliotyka, wyprostowane nawet do 0, nigdy nie da efektu prostych plecow, może dla innych nie będzie widoczne, ale dla nas samych owszem...
po operacji miednica może nie przekrzywiać ponownie kregoslupa, ale nie ma pewności, ze z czasem nie ulegnie rotacji ponownie.

Góra Góra

12 paź 2015, o 18:25

świeżak

Okolo 40 kilka u góry i 30 kilka na dole. Mam 20 lat, a juz widze lekkie wygarbienie. Nie chce pozniej, zeby zona tak patrzyla na mnie jak na jakiegos pajaca. Dla mnie skolioza to najwiekszy problem, ciagle sie zastanawiam dlaczeho ja, skad mi zrotowalo miednice itd.
Mysle nad wroclawiem lub Lublinem.
@Fizkom doradzisz cos z moim przypadkiem. Ewentualnie ktos zna dobrego fizjoterapeute/ specjaliste we Wroclawiu?

Góra Góra

13 paź 2015, o 21:26

świeżak

Jeśli chodzi o operację, to pomyśl długofalowo, jakie skutki będzie ona miała na twoje życie, funkcjonowanie przez najbliższe 50-60 lat. Wyprostujesz kręgosłup, ale co z Twoją miednicą, klatką piersiową, poziomami kręgosłupa nieustabilizowanymi, mobilnością organizmu? Pewne rzeczy będą nieodwracalne. Jaką miałeś rehabilitację? Co tam robiłeś?

Pozdrawiam,
Nuada

Góra Góra

14 paź 2015, o 11:56

świeżak

Co z miednicą klatką piersiową. Inni operacje przeszli i chwalą, to dlaczego ja mam nie chwalić. Zacznijmy od tego, że w Polsce ludzi, którzy potrafią prawidłowo zdiagnozować jakiś przypadek jest na policzenie palców. Trafiałem do jakiś pacanów, którzy mówili, że nie urosnę już( a urosłem 10 cm). i polecali baseny i takie tam pierdoły. Tak więc ponawiam pytanie jakiś specjalista we wrocławiu? :P

Góra Góra

14 paź 2015, o 13:12

domownik

[quote="dejoka"]Co z miednicą klatką piersiową. Inni operacje przeszli i chwalą, to dlaczego ja mam nie chwalić. Zacznijmy od tego, że w Polsce ludzi, którzy potrafią prawidłowo zdiagnozować jakiś przypadek jest na policzenie palców. Trafiałem do jakiś pacanów, którzy mówili, że nie urosnę już( a urosłem 10 cm). i polecali baseny i takie tam pierdoły. Tak więc ponawiam pytanie jakiś specjalista we wrocławiu? :P[/quot

"inni operacje przeszli i chwalą" wczytaj się dokładnie w takie wypowiedzi, bo rzeczywiście takich osob na forum pełno. Tylko zastanawiające jest, to, ze w jednych postach chwala operacje, ze cudownie, a w innych, ze jednak boli po kilku godzinach, stania, czy siedzenia.... W jednym, ze sylwetka super, a winnych ze maja problem z zaakceptowaniem siebie... Operacja, nie jest lekarstwem na wszelkie dolegliwości związane ze skolioza... Mówi Ci to otwarcie osoba PO OPERACJI

Góra Góra

14 paź 2015, o 13:33

domownik

Zgadzam się z HDMI. Jeden ból zniknie ale pojawi się inny. Często po ingerencji chirurgicznej coś doskwiera co prawda to jest już innego rodzaju ból i z innego powodu ale zdarza się.

Góra Góra

15 paź 2015, o 21:00

domownik

Kiedyś głównym i jedynym założeniem operacji było zatrzymanie progresji skoliozy. Zahamować postęp skrzywienia, by nie doprowadzić do pracy narządów wewnętrznych, a nawet śmierci.

Obecnie kryteria się zmieniły i doszedł komponent kosmetyki, który wysuwa się na pierwszy plan.
Należy odpowiedzieć samemu sobie, czy warto, co jest lepsze a co gorsze...
Tak naprawdę nie wiadomo, jak będzie organizm wyglądał, czuł, funkcjonował za 30 lat, jeśli się dziś zoperujemy.
To wielka niewiadoma. Ale widząc postęp w medycynie, nie przewidzimy, co za 30 lat medycyna będzie w stanie zrobić. Może wyhodować nowy prosty kręgosłup i zaimplantować go w miejsce pokręconego, po operacjach...
A może genetyka znajdzie gen wpływający na rozwój skoliozy i jak uważa prof Kotwicki za 10-20 lat będzie się operowało wyłącznie skoliozy nerwowo-mięśniowe...

A więc jedna wielka niewiadoma. A jak powiedział chyba Hipokrates, nie pamiętam, mogę się mylić...
Jakbyś nie zrobił/a i tak będziesz żałować...

Góra Góra

15 paź 2015, o 21:25

domownik

Póki co ja niczego nie żałuję. Biorę na klatę swoje decyzje. Drażni mnie tylko, że lekarze mają tendencję do krótkiego patrzenia na problem bólu czy innych dolegliwości u osób chorych na skoliozę bądź po operacji. Zawsze pierwsza myśl to pewnie kręgosłup albo obluzowany implant.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]