Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Gdzie się zoperować?

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

22 sie 2015, o 09:00

domownik

maga90 napisał(a):
byłam na wizycie w Poznaniu. Powiedzieli, że duże ryzyko operacji, przy moim skrzywieniu, a poza tym mają bardzo dużą kolejkę i najlepiej w moim przypadku jechać do zakopanego, bo tylko tam mogą mi jeszcze jako tako pomóc, choć na bezpieczną korekcję powyżej 60 procent nie mam co liczyć.
Czekam więc na wizytę w Zakopanem, ale umówiłam się też na konsultację w Olsztynie. Zobaczymy.

Nie wiem dlaczego tak Cię zdołowali w tym Poznaniu, że przy 82 stopniach, to nic się nie da zrobić. W Lublinie Dr Kłapeć podejmuje się operacji skolioz grubo powyżej 100 stopni, co prawa robi to etapami ale prostuje prawie do zera. Sama czekam u niego na operację, mam 100 stopni i powiedział, że się podejmie, opowiadał, że prostował ludzi o wiele bardziej pokrzywionych, sama widziałam zdjęcia koleżanki powyżej 90 stopni, że jest prawie prościutka. Może warto przyjechać do tego Doktora a nie jeździć po Polsce i szukać szczęscia po innych miastach. Ludzie co prawda do Dr Kłapcia czekają około roku na operację, ale jest to wspaniały Lekarz, który pomógł już bardzo wielu osobom. :D

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

1 wrz 2015, o 15:36

świeżak

byłam w zakopanem.
skrzyczeli mnie, że tak późno i gorset w moim przypadku był za późno i bez sensu.
tylko operacja :(

termin oczekiwania w moim przypadku 7 mies. chyba, że coś się zmieni :(
chyba na gorsze :(

Góra Góra

2 wrz 2015, o 17:07

domownik

Polecam Lublin - Dr Bogdan Kłapeć

Góra Góra

29 wrz 2015, o 15:00

domownik

[quote="asllan80"][quote="katarzynka."][b]maga90[/b]
[url]http://www.skolioza.org[/url] z tej strony można się dużo dowiedzieć o operacji ;)[/quote]

Widzę, że dr Michalski tnie koszty maksymalnie...ufff. Metoda Lukka-Haringhtona z użyciem drutów. Ja bym nie był w stanie zaproponować chodzącemu pacjentowi coś takiego... Dopuszczalne jest to, ale w skoliozach nerwowomięśniowych, z niedowładami... oj prof.Lenke chyba popełniłby sepuku, widząc dzisiaj te zdjęcia.

Co do leczenia jednoetapowego skolioz od 10 r.ż. z pełną fuzją jest to możliwe, jeśli pacjent spełni pewne warunki... bez zbędnego rozpisywania się.

Co do systemu rosnącego stosowanego w Lublinie - znam go dokładnie, prace naukowe również. Bardzo ciekawe jest to, że używany jest tylko głównie w Polsce. Bardzo ciekawe jest również, że pewna firma z USA ma taki sam. Ciekawe, kto wygra sprawę w sądzie...
Polski odpowiednik nieco się różni od tego amerykańskiego, jak to w przyrodzie bywa...
Concord też się różnił od Tupolewa Tu-144, nie wiedzieć dlaczego, ale nie mnie to rozstrzygać.
Pragnę tylko zaznaczyć, że nastąpiła bardzo szybka zmiana leczenia skolioz wczesnodziecięcych w ciągu ostatnich dwóch lat. Kto się nie szkoli za granicą, ma zastój. Nowy podział skolioz obowiązujący to na te przed 10 r.ż. i po 10 r.ż.[/quote]

Czy potrafisz robić coś więcej, poza krytyką i uwielbieniem Lenke?
W sumie to co piszesz o Michalskim, to nawet nie krytyka tylko oszczerstwo.
Widzę, że czytanie ze zrozumieniem, to skomplikowana sprawa :facepalm:

Góra Góra

29 wrz 2015, o 23:16

domownik

w sumie to masz rację, choć nie do końca...

Góra Góra

10 lis 2016, o 09:23

świeżak

zróbcie szkolenia psychoterapeutyczne poznań i sami będziecie mogli się psychicznie kontrolować.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]