Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Gdzie się zoperować?

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

8 sie 2015, o 18:15

domownik

I info kiedy stosuje się etapowki http://www.skolioza.org/edukacja/leczenie-operacyjne/leczenie-etapowe/

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

8 sie 2015, o 18:35

domownik

katarzynka. napisał(a):
maga90
http://www.skolioza.org z tej strony można się dużo dowiedzieć o operacji ;)

Widzę, że dr Michalski tnie koszty maksymalnie...ufff. Metoda Lukka-Haringhtona z użyciem drutów. Ja bym nie był w stanie zaproponować chodzącemu pacjentowi coś takiego... Dopuszczalne jest to, ale w skoliozach nerwowomięśniowych, z niedowładami... oj prof.Lenke chyba popełniłby sepuku, widząc dzisiaj te zdjęcia.

Co do leczenia jednoetapowego skolioz od 10 r.ż. z pełną fuzją jest to możliwe, jeśli pacjent spełni pewne warunki... bez zbędnego rozpisywania się.

Co do systemu rosnącego stosowanego w Lublinie - znam go dokładnie, prace naukowe również. Bardzo ciekawe jest to, że używany jest tylko głównie w Polsce. Bardzo ciekawe jest również, że pewna firma z USA ma taki sam. Ciekawe, kto wygra sprawę w sądzie...
Polski odpowiednik nieco się różni od tego amerykańskiego, jak to w przyrodzie bywa...
Concord też się różnił od Tupolewa Tu-144, nie wiedzieć dlaczego, ale nie mnie to rozstrzygać.
Pragnę tylko zaznaczyć, że nastąpiła bardzo szybka zmiana leczenia skolioz wczesnodziecięcych w ciągu ostatnich dwóch lat. Kto się nie szkoli za granicą, ma zastój. Nowy podział skolioz obowiązujący to na te przed 10 r.ż. i po 10 r.ż.

Góra Góra

8 sie 2015, o 18:49

domownik

Nie znam pana dr Michalskiego , polecilam tylko stronę ;)
Nie znam metod tego Pana nie mialam z nim doczynienia ;)
Metoda Haringhtona ona jeszcze jest stosowana ????!!! :D

Wracają do etapowek ;) pewnie nie spelniałam tych warunkow ;) skrzywienia bardzo postępowalo bo szybko roslam w 1 miesiąc pogorszylo się o 10 stopni...

A co do nowych metod w Lbn , ten artykuł znalazłam 1,5 roku temu w internecie nic więcej nie wiem ;)
Mają jakąś sprawę w sądzie z USD ? :D

Z całym szacunkiem dr.hab.n med Michał Latalski jeździ na szkolenia za granicę i na pewno zastoju nie ma to wiem ;)

No i bardzo dobrze że są zmiany w leczeniu skolioz wczesnodziecięcych to lepiej dla małych pacjentów :)

Góra Góra

8 sie 2015, o 18:54

domownik

Nie chodziło mi o dr ów z Lublina, ale o firmy produkujące implanty i o ich spory.
Nie mam nic do zarzucenia lekarzom z Lublina, pisałem ogólnie o szkolenia h.

Ostatnio edytowano 29 wrz 2015, o 23:14 przez asllan80, łącznie edytowano 1 raz

Góra Góra

8 sie 2015, o 18:56

domownik

AAA przepraszam nie zrozumiałam :D

Góra Góra

8 sie 2015, o 19:45

świeżak

Zaintrygowała mnie Wasza dyskusja, więc postanowiłem dodać własną opinię, z wlasnego doświadczenia.

Miałem skoliozę piersiowo-lędźwiową ok.65 stopni. Byłem na wielu konsultacjach w Poznaniu, Lublinie, nawet Zakopanem. Już byłem zdecydowany na Zakopane. W ostatniej chwili znajoma rodziców umówiła mnie na wizytę do dra Niedźwieckiego w Olsztynie. Zakwalifikował mnie od razu do zabiegu, wytłumaczył wszystko dokładnie, że z rodzicami zdecydowaliśmy się na Olsztyn. Opinie były różne, obaw cała masa.
Operował mnie dr Niedźwiecki i dr Grabala. W szpitalu spędziłem 5 dni. Dreny usunęli mi chyba w 2 dobie i zacząłem chodzić. Efekt od razu widoczny i niesamowity. Cieszę się, że trafiłem właśnie do Olsztyna, choć na forum wcześniej nikt nie wspominał, że tam operują skoliozy.
Operację miałem 1.5 roku temu. Wszystko już robię. Problemem było przez jakiś czas ustawienie na równi obojczyków. Ćwiczyłem przed lustrem. Wyprostowali mnie prawie na zero przy użyciu VCM. Jak znajdę to wrzucę fotkę.

Góra Góra

8 sie 2015, o 20:13

świeżak

a to moje foty po operacji.

Załączniki:
image.jpg

Góra Góra

8 sie 2015, o 21:52

świeżak

Dowiedziałam się od Was przez jeden dzień więcej, niż od swojego lekarza przez 5 lat.
A to znacząco zmienia mój punkt widzenia na sprawę.
A moglibyście powrzucać swoje fotki przed operacją i po? Oczywiście jeśli macie i jeżeli to nie jest tajemnica. Ciekawa jestem Lublina, Zakopanego, Wrocławia i Poznania. Te z Olsztyna wyglądają rewelacyjnie, ale może jednak w Zakopanem byłoby lepiej? W końcu tam operują kręgosłupy od zawsze...

Góra Góra

9 sie 2015, o 10:24

domownik

Zdjęć przed operacją niestety nie posiadam ale bylo 75* teraz jest coś koło 25-28* :D

Załączniki:
IMG_6038.JPG

Bez tytułu.jpg

Góra Góra

9 sie 2015, o 15:02

domownik

tutaj popatrz:

https://www.facebook.com/pages/Chirurgi ... 8157016053

Góra Góra

9 sie 2015, o 17:56

domownik

A to moje plecki po operacji :) zdj rtg nie wkleję... Nie chce być skrytykowana , że stara metoda, albo że wszystko źle zrobione (choć moim zdaniem jest ok). Dla ewentualnych zainteresowanych wiadomość na priv. Jestem pół roku po operacji.

Załączniki:
DSC_2884.JPG

Góra Góra

9 sie 2015, o 18:33

domownik

Kasia f dlaczego ktoś miałby to krytykować zwłaszcza jeśli czujesz się dobrze i jest efekt? Taką krytykę i komentarze można olać.

Bardzo ładne plecki masz :)
blizna taka jak moja tylko moja już jest "wyblakła" hihi

Góra Góra

9 sie 2015, o 18:49

domownik

Bardzo ładne plecki.

A bliznę zawsze można zmniejszyć, usunąć, zamaskować... Blizna chyba nie jest najważniejsza w tym wypadku.

Góra Góra

9 sie 2015, o 21:36

domownik

Jak dla mnie idealne plecki :D Nie ważne kto jaką metodą został zoperowany ważne żeby dobrze się czuł i miał dobry efekt . Z resztą metody zabiegów są dobierane do każdego indywidualnie :D

Góra Góra

21 sie 2015, o 17:24

świeżak

byłam na wizycie w Poznaniu. Powiedzieli, że duże ryzyko operacji, przy moim skrzywieniu, a poza tym mają bardzo dużą kolejkę i najlepiej w moim przypadku jechać do zakopanego, bo tylko tam mogą mi jeszcze jako tako pomóc, choć na bezpieczną korekcję powyżej 60 procent nie mam co liczyć.
Czekam więc na wizytę w Zakopanem, ale umówiłam się też na konsultację w Olsztynie. Zobaczymy.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]