Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Przed resekcją garba

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

30 cze 2015, o 16:30

domownik

sorki na końcu zapomniałam o znaku zapytania , to było pytanie. a jeśli go bronicie to wiecie kim jest, to czemu nie powiecie zamiast się czepiać ,po prostu zauważyłam na forum że wielu osobom doradza, więc chce wiedzieć kim jest, pacjentem, lekarzem...?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

30 cze 2015, o 16:39

domownik

to ciekawe co piszesz, dawno miałaś resekcję ?

Góra Góra

30 cze 2015, o 16:48

domownik

cynamonek to ciekawe co piszesz. a dużo stopni ci zoperowali?

Góra Góra

30 cze 2015, o 17:11

domownik

Nie miałam resekcji właśnie. Nie pamiętam dokładnie ile stopni miałam przed ale ok 55-60. A po to już kompletnie nie pamiętam. Ale jest ładnie. Poszukaj postów od fizkoma - pisał kim jest z zawodu.

Góra Góra

30 cze 2015, o 17:26

domownik

ja byłam operowana 1994 w Konstancinie A Ty? Mi zostało tyle po operacji co Tobie przed :)

Góra Góra

30 cze 2015, o 17:32

domownik

Moim zdaniem kompleksy biorą się nie tylko ale przeważnie wtedy gdy otoczenie nas "odrzuca" w przenośni, wiecie o co chodzi, to się czuje , a najgorsze jest gdy nie akceptuje nas najbliższa rodzina. mam koleżankę chorą na łamliwość kości, w wieku 20 lat miała już 200 złamań, to jej słowa, ale ją podziwiam ma niezwykle silną osobowość ale ma ogromne wsparcie w rodzinie, to jest najważniejsze,

Góra Góra

30 cze 2015, o 18:39

domownik

To zmienić otoczenie albo olać. Gdyby zwracać uwagę co się innym w nas nie podoba to życia by nie starczyło na zmiany. W końcu robisz coś dla siebie a nie innych aby się im przypodobać. W 1998r. w Świebodzinie.

Góra Góra

30 cze 2015, o 19:52

domownik

cynamonek napisał(a):
To zmienić otoczenie albo olać. Gdyby zwracać uwagę co się innym w nas nie podoba to życia by nie starczyło na zmiany. W końcu robisz coś dla siebie a nie innych aby się im przypodobać. W 1998r. w Świebodzinie.

Jak oceniasz po tylu latach wygląd pleckow? Wyczytałam wcześniej ze nie poddałas się resekcji, mam na myśli czy możesz powiedzieć ze plecki wyglądają mniej więcej tak jak rok po operacji? Czy przez te lata coś się zmieniło? Czy jak kręgosłup skostnieje to już nie ma opcji ze garb się pojawi??? Miałaś przez te Lata dolegliwości bólowe?
Sorki jeśli uznasz ze pytania Są niegrzeczne, nie musisz odpowiadać, poprostu mało jest osób na forum które są już tyle lat po operacji :) a to opinie takich osób są dla nas "swiezaczkow" najcenniejsz.
Pozdrawiam :)

Góra Góra

30 cze 2015, o 21:20

domownik

Ja mam skrzydełko (garb) nadal. Nie powiększył się od czasu operacji. Jest mniejszy od tego sprzed. Jasne, że pojawiają się bóle ale sobie radzę. Z mojej oceny to nic się nie zmieniło - efekt się utrzymuje. Jak coś to pytać o cokolwiek.

Góra Góra

30 cze 2015, o 22:02

domownik

Jeżeli ktoś chce zoperować sobie garba tylko z przyczyn psychicznych, to odradzam, bo to głupota. W takim wypadku to przede wszystkim kierunek - psycholog/psychiatra. Ja mam zamiar podjąć się resekcji, bo garb niemiłosiernie boli, żebra przeszkadzają w codziennym życiu, no ciężko jest.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

30 cze 2015, o 22:07

domownik

Kasiu f, pytalaś Cynamonek czy jak kręgosłup skostnieje, to czy garb się już nie pojawi.
U mnie garb uwidocznił się po 10 latach od stabilizacji. A mam kolezankę, która jest 13 lat po stabilizacji i piękne proste plecy cały czas. Tu nie ma reguły.

Góra Góra

30 cze 2015, o 22:22

domownik

Ladybird...a wiesz, że resekcja to nie leczenie a kosmetyka i z likwidacją bólu nie ma związku?

Góra Góra

1 lip 2015, o 08:19

domownik

ladybird napisał(a):
Jeżeli ktoś chce zoperować sobie garba tylko z przyczyn psychicznych, to odradzam, bo to głupota. W takim wypadku to przede wszystkim kierunek - psycholog/psychiatra. Ja mam zamiar podjąć się resekcji, bo garb niemiłosiernie boli, żebra przeszkadzają w codziennym życiu, no ciężko jest.

Skolioza to nie tylko choroba ciala, ale tez i duszy... Wyglad plecków jest tak samo wazny, dla większości skoliotykow, jak i dolegliwości bolowe, itp. Nie sadze, ze psychiatra/ psycholog nauczy nas akceptować fakt, ze ma się garba... Jeśli garb jest mało widoczny, nie widze potrzeby robienia resekcji.. jeśli garb przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu społecznym, często to ostatnia deska ratunku

Góra Góra

1 lip 2015, o 08:43

domownik

W jakim funkcjonowaniu społecznym przeszkadza garb?

Góra Góra

1 lip 2015, o 09:01

domownik

cynamonek napisał(a):
W jakim funkcjonowaniu społecznym przeszkadza garb?

w zwykłym codziennym zyciu

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]