Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Przed resekcją garba

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

28 cze 2015, o 21:32

domownik

Cześć
Szczerze, to wolę być operowana po kimś i się od tej osoby dowiedzieć wszystkiego, ale nie mogę już zmienić terminu. Z tego co wiem, Dr. Bakalarek podpisał umowę by móc NAS operować tj. resekcja w czerwcu, Jeśli ktoś miał operację u Doktora to byłabym naprawdę wdzięczna za wszelkie informacje odnośnie resekcji garbu żebrowego, nie wspomnę o zdjęciach przed i po operacji bo raczej nikt takich po resekcji nie umieszcza. Ja miałam 22 lata temu operację na skoliozę, w wieku 9 lat, byłam dzieckiem i nie bałam się ponieważ nie zdawałam sobie sprawy z zagrożeń. Tyle osób pisało w latach poprzednich że garb im "odrastał" Dr mówił ze to niemożliwe, ale w takim razie co miały na myśli te osoby...

Pozdrawiam

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

29 cze 2015, o 09:04

domownik

nadzieja napisał(a):
Tyle osób pisało w latach poprzednich że garb im "odrastał" Dr mówił ze to niemożliwe, ale w takim razie co miały na myśli te osoby........
Nadzieja,
To prawda, garb nie może odrosnąć bo nie na tym opiera się mechanizm jego powstawania.
Garb żebrowy to nic innego jak nieprawidłowe ustawienie względem siebie żeber. Ich ustawienie zależne jest m. in. od napięć tkanek i narządów we wnętrzu klatki piersiowe i jamy brzusznej. Dlatego mimo że kręgosłup jest ustabilizowany operacyjnie, siła - napięcie tychże tkanek nadal oddziaływuje na żebra w sposób asymetryczny. Efektem tego może być ponowne ustawienie żeber w asymetrii, dając wizualnie obraz garbu żebrowego.

Celowo pominąłem kwestie ruchomości klatki piersiowej podczas ruchów oddechowych bo nie tego dotyczyło Twoje pytanie. Przy okazji jednak zapytam, czy przed operacją pracowałaś nad ruchomościa kl. piersiowej (nie pytam o kręgosłup) ? Jeśli nie to wiedz, że powinnaś .......

Fizkom

Góra Góra

29 cze 2015, o 09:28

domownik

nie ćwiczyłam, a na czym takie ćwiczenia polegają i co dają?

Góra Góra

29 cze 2015, o 09:35

domownik

Doktor nic o tym nie wspominał..

Góra Góra

29 cze 2015, o 09:38

domownik

czy to znaczy że jak ktoś ma np. duży brzuch to oddziałuje on na te żebra i się źle ustawiają?i stąd ponowny garb? co należy robić żeby temu zapobiec?

Góra Góra

29 cze 2015, o 22:48

domownik

nadzieja napisał(a):
....." na czym takie ćwiczenia polegają i co dają?....."
Terapia polega na poprawie ruchomości wszystkich połączeń stawowych w obrębie klatki piersiowej, poprzez regulację napięć w jej wnętrzu. Terapia zwiększa ruchomości m.in. powięzi wew. kl. piersiowej, opłucnej, więzadeł serca, narządy rurowe - np. przełyk, oskrzela, tchawica itp. Tym zajmują się osteopaci pracujący metodą Manipulacji Trzewnych (M. Visceralne). Przetorowanie (nauka) prawidłowego wzorca oddechowego, pozwala utrzymać uzyskaną poprawę ruchomości tychże struktur.

nadzieja napisał(a):
czy to znaczy że jak ktoś ma np. duży brzuch to oddziałuje on na te żebra i się źle ustawiają?i stąd ponowny garb? co należy robić żeby temu zapobiec?

Tak, to prawda. Cała Tłocznia Brzuszna w tym i przednia jej ściana (mięśnie brzucha) ma wpływ na ustawienie żeber ale nie tylko. To co wpływa przede wszystkim na ustawienie kl. piersiowej w przypadku skoliozy (garb żebrowy to nieprawidłowe ustawienie żeber), to nieprawidłowa ruchomość tkanek w jej wnętrzu m. in. podczas ruchów oddechowych. Nieprawidłowy kształt klatki piersiowej jest tylko tego wynikiem.
Ponowny garb żebrowy może powstać dlatego bo na poziomie ruchomości tkanek wew. kl. piersiowej nadal występują restrykcje ruchu (ograniczenia ruchu). Operacja resekcji garbu żebrowego nic tutaj nie zmienia. To tylko "kosmetyka wizualna", często nietrwała .........

Fizkom

Góra Góra

29 cze 2015, o 23:32

domownik

nadzieja napisał(a):
Doktor nic o tym nie wspominał..

Bo to nie bardzo jego działka.
On jest od tego by operować.

Bardzo dobrze Cię rozumiem.
Każda osoba, posiadająca jakąkolwiek niedoskonałość....wolalaby jej nie mieć.
Ja niemienie garbu żebrowego, traktowałam w kategoriach marzeń.
Fizkom dzieląc się Swoją wiedzą, skutecznie oddalił mnie od nich.
Co więcej...ortopeda także.

Góra Góra

30 cze 2015, o 07:31

domownik

to jest sens w ogóle poddać się resekcji? ja mam ok.5cmm i mam mieć wycięte 3,5 a ile żeber okaże się podczas operacji. Straciłam nadzieje ...:(

Góra Góra

30 cze 2015, o 07:56

domownik

przepraszam ale zapytam, kim Jesteś z zawodu Fizkom? i czy Twoim zdaniem nie ma sensu poddawać się resekcji i dlaczego?

Góra Góra

30 cze 2015, o 13:59

domownik

Przepraszam jeśli się mylę najlepiej jest rozmawiać face to face ale zapytam...Kim jesteś i co tu robisz na forum ? straszysz że resekcja garba jest bez sensu i szkoda nadziei i bólu? odpowiedz.Bo jeśli jesteś jakimś Profesorem to ok. ale właściwie KIM jesteś że piszesz takie rzeczy??????????? Szarlatanem

Góra Góra

30 cze 2015, o 14:50

domownik

Nadzieja, znasz znaczenie słów, których używasz?
Skoro zadajesz pytania, to może wypadałoby poczekać na odpowiedź...
:facepalm:

Góra Góra

30 cze 2015, o 14:55

domownik

A dokładnie jakich niby nie znam? :)

Góra Góra

30 cze 2015, o 14:55

domownik

nadzieja napisał(a):
Przepraszam jeśli się mylę najlepiej jest rozmawiać face to face ale zapytam...Kim jesteś i co tu robisz na forum ? straszysz że resekcja garba jest bez sensu i szkoda nadziei i bólu? odpowiedz.Bo jeśli jesteś jakimś Profesorem to ok. ale właściwie KIM jesteś że piszesz takie rzeczy??????????? Szarlatanem

Fizkom, po prostu odpowiedział Ci na pytanie, dlaczego czasami się tak dzieje, ze garb zebrowy powraca, lub wcale się nie zmniejsza po resekcji, co nie znaczy, ze w Twoim przypadku tez tak musi być....

Góra Góra

30 cze 2015, o 15:09

domownik

nadzieja napisał(a):
A dokładnie jakich niby nie znam? :)

Znaczenia słowa szarlatan, na pewno nie.
Zachowujesz się dość bezczelnie.
Bo o ile Fizkom rozjaśnia Ci coś, o czym nie masz pojęcia, jest wszytko ok.
Natomiast, kiedy wiedza Cię przerasta - ubliżasz.

Góra Góra

30 cze 2015, o 15:34

domownik

Hmmm nadzieja - jak Ci przeszkadza skrzydełko po względem psychicznym źle się czujesz to się operuj ale musisz mieć świadomość, że efekt raczej nie jest na stałe lub nie będzie efektu takiego jak się spodziewasz. Nie wiem czy są tu osoby np. 10 lat po resekcji, które mogłyby się wypowiedzieć czy efekt się utrzymuje czy nie. Opinia osób które są krótko po takiej operacji jest kiepska. To jest kosmetyczna operacja. Też jestem po operacji kręgosłupa prawie 18 lat i zostałam poinformowana, że jak chce to mogę mieć resekcję. Z tym, że nie mam kompleksów co do skrzydełka. Więc czasem jednak warto zaakceptować stan faktyczny aniżeli babrać sobie co chwila w ciele.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]