Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Rehabilitacja po operacji skoliozy

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

15 maja 2015, o 11:39

domownik

Czy po operacji skoliozy rehabilitacja odbywa się w tym samym szpitalu od razu po operacji, czy trzeba szukać ośrodka samemu? Bardzo proszę o jakieś informacje.

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

15 maja 2015, o 11:48

domownik

renataz napisał(a):
Czy po operacji skoliozy rehabilitacja odbywa się w tym samym szpitalu od razu po operacji, czy trzeba szukać ośrodka samemu? Bardzo proszę o jakieś informacje.

Bezpośrednio po operacji nie ma żadnej rehabilitacji. Pierwszą aktywnoscią fizyczna może być basen, po ok 1.5 miesiąca po operacji. Pozniej nie wiem , jak to wygląda sama się zastanawiam, ale wydaje mi się, ze lepiej cwiczyc, niż nie....

Góra Góra

15 maja 2015, o 11:52

domownik

Dziękuję za odpowiedź, zastanawiam się tylko jak długo czeka się na rehabilitację o ośrodkach lub na turnusach

Góra Góra

15 maja 2015, o 12:50

domownik

Na basen można ale kiedy blizna się zagoi porządnie, w sensie strupki odpadną. W szpitalu bezpośrednio po operacji przychodzi fizjoterapeuta i pokazuje jak poszczególne czynności wykonywać. Pierwsze kroki są z nim. Nie słyszałam aby lekarz zlecał rehabilitację późniejszą po operacji a szkoda. Warto pogadać z fizjoterapeutą ze szpitala bądź skonsultować to z innym. No i wypytać lekarza prowadzącego jak on widzi aktywność fizyczną po operacji. Po jakim czasie. U każdego jest inaczej. Koleżanka kasia f pisze, że po 1.5 miesiąca, u mnie to było po pół roku. Najlepiej spisz sobie na kartce pytania jakie Cię nurtują do lekarza i zapytaj go o to.

Góra Góra

15 maja 2015, o 13:19

domownik

cynamonek napisał(a):
Na basen można ale kiedy blizna się zagoi porządnie, w sensie strupki odpadną. W szpitalu bezpośrednio po operacji przychodzi fizjoterapeuta i pokazuje jak poszczególne czynności wykonywać. Pierwsze kroki są z nim. Nie słyszałam aby lekarz zlecał rehabilitację późniejszą po operacji a szkoda. Warto pogadać z fizjoterapeutą ze szpitala bądź skonsultować to z innym. No i wypytać lekarza prowadzącego jak on widzi aktywność fizyczną po operacji. Po jakim czasie. U każdego jest inaczej. Koleżanka kasia f pisze, że po 1.5 miesiąca, u mnie to było po pół roku. Najlepiej spisz sobie na kartce pytania jakie Cię nurtują do lekarza i zapytaj go o to.

Chyba co szpital, inne zwyczaje... U mnie nie było po operacji zadnego fizjoterapeuty, a pierwsze kroki stawiałam pod okiem pielęgniarek... Wiec szkoda, bo po operacji miałam kilka nurtujących pytan, na które pielęgniarki nie były mi w stanie odpowiedzieć.
Co do aktywności fizycznej, popieram post powyżej :) Jedni lekarze widza przeciwskazania, inni nie, w jakim odstępie czasu moc ja rozpocząć.

Góra Góra

15 maja 2015, o 23:06

domownik

Kasia f napisał(a):
U mnie nie było po operacji zadnego fizjoterapeuty, a pierwsze kroki stawiałam pod okiem pielęgniarek.
Oczywiście odbywa się to za wiedzą i zgodą szefa oddziału. Smutne to ale takie są realia naszej służby zdrowia .......

Kasia f napisał(a):
Jedni lekarze widza przeciwskazania, inni nie, w jakim odstępie czasu moc ja rozpocząć.
Brak wiedzy dotyczącej możliwości nowoczesnej fizjoterapii, brak współpracy lekarzy i fizjoterapeutów, zamknięcie się na nowe kierunki w leczeniu asymetrii tułowia to główne przyczyny takiej niekonsekwencji w ocenie przydatności rehabilitacji. Rehabilitacji - jako podstawowego kierunku w leczeniu zachowawczym, jako postępowania przed- i pooperacyjnego. Oczywiście najbardziej stratni są pacjenci ............

Brak rehabilitacji z prawdziwego zdarzenia włączonej w interdyscyplinarny protokół leczniczy - to jedna z podstawowych przyczyn postępującego skrzywienia i kolejnych problemów już w okresie pooperacyjnym.

Fizkom

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]