Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Operacja

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

24 mar 2015, o 18:02

świeżak

Dziś lekarz mi mówił że będę mieć operacje :/ Jadę 6 maja na konsultacje, badania itp

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

24 mar 2015, o 19:19

domownik

katarzynka. napisał(a):
Zauważ że prawie wszyscy ktory mają problemu z odkręceniami złamaniami implantu byli operowani starszą metotą już nie stosowaną (Harringtona)

"Prawie".... robi ogromną rożnicę.
Byłam operowania metodą CD. Śruba odkręciła się po 13-stu latach. Na oddziale nie byłam jedyna z takim problemem. I z tego co zdażyłam się zorientować podczas pobytu w szpitalu, odkręcenie śruby przy metodzie CD, nie jest nowością.
Generalnie nie ma co liczyć na to, że nowsza metoda ma nie dawać problemów typu: złamania implantów, czy odkręcenie śruby, czy też dawać ich mniej.
Decydując się na operację, przyjmujemy instrumentarium, ze wszystkimi dobrodziejstwami.
I bez względu na metodę, jest to ogromna ingerencja w nasz organizm.

Góra Góra

24 mar 2015, o 19:26

domownik

Myślę, że to nie od metody wynikają te problemy. Ja byłam operowana metodą CD niektórzy na forum też ją skrytykowali bo "stara". Grunt, że się nic nie dzieje.
Pisałam też, że nie tylko ja nie mam problemów a że jestem w grupie nielicznych. Co do operacji to owszem zgadzam się z Tobą - jest ona ostatecznością.
Wybacz za to doczepianie się słowa "polecanie". Skrzywienie zawodowe.

Oj operacja... a gdzie będziesz operowana i kiedy Leonassi.

Góra Góra

24 mar 2015, o 20:07

domownik

cynamonekNo metoda CD również do nowych nie należy ;) juz jest dużo nowszych ;)
Fakt mogłam użyć innego słowa niż " polecenie " mogłaś je różnie odebrać (i nie tylko Ty ) ;)
Lonassi
Dołączam się do pytania, 6 maja będzie operacja czy wtedy będziesz ustalać jej termin ?
Marta31 napisał(a):
katarzynka. napisał(a):
Zauważ że prawie wszyscy ktory mają problemu z odkręceniami złamaniami implantu byli operowani starszą metotą już nie stosowaną (Harringtona)

Marta31
"Prawie".... robi ogromną rożnicę.
Byłam operowania metodą CD. Śruba odkręciła się po 13-stu latach. Na oddziale nie byłam jedyna z takim problemem. I z tego co zdażyłam się zorientować podczas pobytu w szpitalu, odkręcenie śruby przy metodzie CD, nie jest nowością.
Generalnie nie ma co liczyć na to, że nowsza metoda ma nie dawać problemów typu: złamania implantów, czy odkręcenie śruby, czy też dawać ich mniej.
Decydując się na operację, przyjmujemy instrumentarium, ze wszystkimi dobrodziejstwami.
I bez względu na metodę, jest to ogromna ingerencja w nasz organizm.

Marta31
Właśnie dlatego użyłam słowa prawie ,;) Tak jak wspomniała cynamonek
każdym operowanym ludzią ,niezależnie od metody może sie to przytrafić.
Znam osobiście dziewczynę której wykręciła się śrubka po 5 latach od operacji ,ale na własne życzenie to nie był przypadek (Nie oszczędzała pleców i dźwigała ciężką torbę , po jakimś czasem usłyszala pyk , i plecy ją bolaby w jedynym miejscu)

Wiadomo kiedy wstrzymamy się od dźwigania , schylania jest większa szansa że z implantem nic się niestanie , ale wiem że są też przypadki (rzadkie ale są ) w których pęknie albo się wykręci bez powodu (no ale to już jest wpisane w ryzyko )

Generalnie wiesz co było przyczyną odkręcenia śruby czy poprostu zrobiło Ci się to samoistnie ?

Góra Góra

24 mar 2015, o 20:33

świeżak

6 maja będę znała termin :) Będę operowana w Zakopanem

Góra Góra

24 mar 2015, o 22:32

domownik

katarzynka. przez długi czas miałam wrażenie, że stało się to na moje życzenie-uczestniczyłam w przenoszeniu dużego przedmiotu. Potem pojawił się ból.
Jednak gdy zaczełam grzebać w pamięci, ten sam ból pojawił się dużo wcześniej...a ja w żaden sposób nie mogłam mu pomóc powstać, ponieważ byłam wtedy totalnie uziemiona-zwichnęłam obydwa stawy skokowe. Mocno starałam się odszukać przyczynę...
Przyczyną jest stabilizacja kręgosłupa ;)

Góra Góra

26 mar 2015, o 11:03

świeżak

Oczywiście, że podejście INDYWIDUALNE jest na pierwszym miejscu zawsze! Każdy przypadek skoliozy należy rozpatrywać pod kątem danej osoby. Katarzynka twój przypadek prawdopodobnie znacznie się różni od Leonassi. Nie podważam konieczności operacji w twoim przypadku. Jeśli chodzi o dziewczynkę, która podjęła wątek to tak jak napisałam na początku warto rozważyć czy wszystkie inne możliwości zostały wyczerpane. Tak jak napisał Fizkom, pod hasłem profesjonalnej fizjoterapii nie mam na myśli turnusów rehabilitacyjnych, na których wszyscy robią to samo nie zależnie od tego jaką mają skoliozę i ćwiczą z kijkami. Mam na myśli nowoczesne metody pracy czyli np. metodę FITS czy PNF w połączeniu z terapią mięśniowo-powięziową wg łańcuchów mięśniowych. Decyzja w Twoim przypadku należy do opiekunów, więc warto pokazać im Naszą dyskusję. Jeśli możesz napisz jak wyglądała twoja rehabilitacja do tej pory.

Pozdrawiam;)

Góra Góra

7 sie 2015, o 21:00

domownik

łooo ile mnie już u czasu nie było. Troszkę miałam spraw na głowie,brak dostępu do neta :/ Aż teraz dziwnie mi się czyta i nie nadążam :DD

Ale nie o mnie.. Widzę,że tu się wywiązała niezła dyskusja wywiązała.Moim zdaniem nie chodzi o polecanie operacji czy też odradzanie,ale raczej samo wsparcie służenie radą czy wymiana się doświadczeniami,mogącymi bardzo pomóc komuś w podjęciu ostatecznej decyzji czy dodać pewności siebie bo przecież nikt lepiej nie zrozumie problemu od osoby,która sama doświadcza czegoś podobnego. Nie rozumiem spierania się. Dziewczyna dodała post to otrzymała odpowiedzi. Wiadomo,że i tak jest pod opieką lekarza i to on podejmie decyzję. Ja też jestem w tej grupie co operacja dała,nowe lepsze życie. We wrześniu miną 2 lata od mojej operacji i jestem bardzo zadowolona , nic złego mi się nie dzieję. Mogę robić niemal wszystko, prowadzę dość aktywny tryb życia i nie czuję ograniczeń. Do tego efekt wizualny też nie uległ zmianie..Więc jak na prawdę nie ma już innego wyjścia,a skrzywienie postępuje i utrudnia codzienne życie to lepiej się poddać się takiej operacji i zaufać lekarzom niż się męczyć i dopuścić do jeszcze gorszego stanu.

Lonassi, a co u Ciebie ? Byłaś już na tej wizycie? Znasz termin? Jak się w ogóle czujesz?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]