Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Resekcja żeber

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

28 lut 2015, o 16:37

domownik

Cześć :)
czy miał ktoś z Was resekcje i mógłby się podzielić 'przeżyciami' :) ?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

28 lut 2015, o 19:24

świeżak

A co to jest?

Góra Góra

1 mar 2015, o 11:08

domownik

Klaudia :) napisał(a):
A co to jest?

Nie rozumiem co tutaj robisz w tym temacie..

Góra Góra

3 mar 2015, o 02:13

domownik

Hej :) Ja miałam resekcję żeber w Styczniu tego roku w Trzebnicy. :)
Ogólnie zabieg polega na podcięciu kawałków żeber w moim przypadku 6. ;) Operacja trwała krótko bo tylko 1,5 godz. :)
U mnie wyglądało to tak że, w trakcie operacji miałam usuwane implanty i resekcję żeber . :)
Jeżeli chodzi o efekt to jest zadowalający bo jest duża różnica pomiędzy tym jak odstawała mi prawa łopatka a jak to wygląda teraz, właśnie dlatego miałam robiona tą resekcję. ;)
Nie chcę Cię tu w żaden sposób straszyć ale ból jest straszny mnie bolało od razu jak tylko wybudziłam się po Operacji i przyznam że, było mi ciężko bo nie spodziewałam się że, będzie aż tak mocno bolało. Dlatego radzę Ci się przygotować psychicznie na duży ból. Najgorsze były noce. Ja miałam jeszcze dodatkowo tak że, na mnie nie działały leki przeciwbólowe a jedynym który działał to morfina chociaż w pierwszych dniach to i to mi nie pomagało, no ale to akurat zależy od naszego organizmu. ;) Usiadłam na drugi dzień po Operacji a wstałam na trzeci. :) Jak dla mnie ten ból był gorszy w porównaniu niż po pierwszej operacji czyli wstawienia implantów. Żebra bolą mnie nadal, boli mnie z tyłu tam gdzie są żebra i z przodu żebra po tej samej stronie dlatego że, ból promieniuje. W Szpitalu dodatkowo bolało mnie jeszcze mocno w części lędźwiowej kręgosłupa ale Pan Dr.mówił mi że, to mięśnie dlatego że, to było cięte, ale ten ból w domu już mi na szczęście minął. ;) Wiadomo to już nie jest taki straszny ból jak był w Szpitalu ale pomimo tego dalej mnie mocno bolą żebra, najgorzej jest przy chodzeniu i przy leżeniu jak dla mnie. No ale Pomimo tego że, było ciężko to Dałam Radę i jestem z Siebie Dumna że, jestem na tyle Odważna i dałam się zoperować po raz trzeci ! :) A ty kiedy masz mieć Resekcję i w jakim Szpitalu się leczysz ? ;) Jeśli miałabyś jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało. :)

Góra Góra

3 mar 2015, o 09:52

domownik

skoliotyczkaskolioza napisał(a):
Hej :) Ja miałam resekcję żeber w Styczniu tego roku w Trzebnicy. :)
Ogólnie zabieg polega na podcięciu kawałków żeber w moim przypadku 6. ;) Operacja trwała krótko bo tylko 1,5 godz. :)
U mnie wyglądało to tak że, w trakcie operacji miałam usuwane implanty i resekcję żeber . :)
Jeżeli chodzi o efekt to jest zadowalający bo jest duża różnica pomiędzy tym jak odstawała mi prawa łopatka a jak to wygląda teraz, właśnie dlatego miałam robiona tą resekcję. ;)
Nie chcę Cię tu w żaden sposób straszyć ale ból jest straszny mnie bolało od razu jak tylko wybudziłam się po Operacji i przyznam że, było mi ciężko bo nie spodziewałam się że, będzie aż tak mocno bolało. Dlatego radzę Ci się przygotować psychicznie na duży ból. Najgorsze były noce. Ja miałam jeszcze dodatkowo tak że, na mnie nie działały leki przeciwbólowe a jedynym który działał to morfina chociaż w pierwszych dniach to i to mi nie pomagało, no ale to akurat zależy od naszego organizmu. ;) Usiadłam na drugi dzień po Operacji a wstałam na trzeci. :) Jak dla mnie ten ból był gorszy w porównaniu niż po pierwszej operacji czyli wstawienia implantów. Żebra bolą mnie nadal, boli mnie z tyłu tam gdzie są żebra i z przodu żebra po tej samej stronie dlatego że, ból promieniuje. W Szpitalu dodatkowo bolało mnie jeszcze mocno w części lędźwiowej kręgosłupa ale Pan Dr.mówił mi że, to mięśnie dlatego że, to było cięte, ale ten ból w domu już mi na szczęście minął. ;) Wiadomo to już nie jest taki straszny ból jak był w Szpitalu ale pomimo tego dalej mnie mocno bolą żebra, najgorzej jest przy chodzeniu i przy leżeniu jak dla mnie. No ale Pomimo tego że, było ciężko to Dałam Radę i jestem z Siebie Dumna że, jestem na tyle Odważna i dałam się zoperować po raz trzeci ! :) A ty kiedy masz mieć Resekcję i w jakim Szpitalu się leczysz ? ;) Jeśli miałabyś jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało. :)

Cześć :) jak się cieszę, ze napisałaś! Własnie wiem słyszałam dużo opinii na temat tego bólu, że jest o wiele gorszy niż przy usztywnieniu . Ja po operacji kręgosłupa doszłam bardzo szybko do siebie ja na drugi dzień chodziłam sama do łazienki a pod wieczór już spacerowałam. Ból był faktycznie okropny ale dobrze, ze nie pamieta się tego dnia operacji i tego jak boli hehe ;)
Ja jestem własnie przerażona, że to jeszcze bardziej boli itp.
Miałaś jakies problemy z oddychaniem ? Z jakiego dostępu cię operowali ? Czy jak z tylnego to cieli cię po bliźnie ? Możesz spać na tej stronie co były usuwane fragmenty żeber ? Jak porównasz przy, ktorej operacji miałaś większe ograniczenia ?

Mnie leczy doktor Bakalarek w Jędrzejowie . A ciebie kto operował ?

Góra Góra

4 mar 2015, o 15:18

domownik

Hej :) A ja się Cieszę że, mogę ci pomóc dzieląc się własnymi doświadczeniami. :)
Rozumiem i to jest prawda niestety ból jest gorszy niż przy usztywnieniu. No to Super że, po pierwszej Operacji doszłaś bardzo szybko do siebie i już na drugi dzień stanęłaś na nogi. Ja po pierwszej Operacji usiadłam na trzeci dzień a wstałam dopiero na czwarty, a po drugiej Operacji gdzie miałam wyciąganą jedną śrubkę to wstałam na drugi dzień. ;) Ja z kolei pamiętam dokładnie dzień mojej pierwszej Operacji i ból po niej. ;) Nie dziwię Ci się, że jesteś przerażona tym bólem ale myślę że, jeśli będziesz przygotowana na to że, to jest większy ból i miała tego świadomość to powinno Ci być łatwiej przez to przejść i też pamiętaj że, każdy człowiek odczuwa ból inaczej pomimo tego że, to jest większy ból, to jedni odczuwają go bardziej a drudzy mniej. ;)
Problemów z oddychaniem nie miałam, a operowana byłam z dostępu tylnego i cieli mnie po bliźnie. ;) Co do spania to jeżeli śpię na wznak to leże prosto ale jednak bardziej jestem oparta na nie operowanej stronie bo tam gdzie miałam wycinane żebra mnie boli i tak samo na operowanym boku też nie mogę spać. Dlatego śpię na wznak albo na brzuchu ale nie całkiem tylko w połowie a reszta w powietrzu. ;) Co do ograniczeń to po tej operacji było gorzej niż po pierwszej bo np. powrót do domu był straszny i tak mnie bolało że, nie dałam rady wysiedzieć w aucie i musiałam się położyć, a do domu mam ponad 100 km. ;) Jeżeli chodzi o chodzenie to też było gorzej bo było mi ciężko przez ten ból i tak pomału i dziwnie chodziłam, miałam wrażenie że, brakuje mi lewej nogi :D Ale u mnie sprawa wyglądała trochę inaczej dlatego że, ja miałam też wyciągany implant i garbiłam się z bólu i skręca mnie na bok jak chodzę. Ale teraz jest już trochę lepiej z tym chodzeniem ale nadal chodzę tak pomału i jeszcze nie do końca normalnie. :) Ogólnie to mam się oszczędzać przez 3 miesiące. :) Mnie leczy Dr. K.Kołtowski w Trzebnicy. :)

Góra Góra

7 mar 2015, o 17:31

świeżak

skoliotyczkaskolioza - pochwalisz się zdjęciami plecków? :) Zrobiłaś mi nadzieję bo już zaczynam wątpić. Sama też będę musiała mieć resekcje żeber innej opcji nie ma,jeżeli chcę odzyskać normalny wygląd ciała.

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]