Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - ostrzyknięcie stawów miedzykręgowych(po operacji skoliozy)

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

29 gru 2014, o 17:01

domownik

diagnostyczno-terapeutyczne ostrzyknięcie stawów międzykręgowych lub korzeni nerwowych.

Pisze o tym ponieważ byłam tą metoda ostrzykiwana. Aktualnie czuję się rewelacyjnie ale zastanawiam się jak długo to będzie działać?:)
Zastanawia mnie czy ktoś na forum również był ostrzykiwany?
Czy wiecie coś na ten temat?
Czy znacie jakieś powikłania po takim zabiegu?
Czy dolegliwości ustały, czy później powracały itd.?
Czy powtarzaliście ostrzykiwanie?

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

30 gru 2014, o 11:29

domownik

kaska9998 napisał(a):
diagnostyczno-terapeutyczne ostrzyknięcie stawów międzykręgowych lub korzeni nerwowych.

Pisze o tym ponieważ byłam tą metoda ostrzykiwana. Aktualnie czuję się rewelacyjnie ale zastanawiam się jak długo to będzie działać?:)
Zastanawia mnie czy ktoś na forum również był ostrzykiwany?
Czy wiecie coś na ten temat?
Czy znacie jakieś powikłania po takim zabiegu?
Czy dolegliwości ustały, czy później powracały itd.?
Czy powtarzaliście ostrzykiwanie?

To chodzi o tak zwaną 'blokade' ?

Góra Góra

15 sty 2015, o 12:14

domownik

Podejrzewam, że to jest coś na rodzaj blokady- lecz nie wiem- bo lekarz za wiele mi o tym nie opowiadał- dostałam kartkę z informacją, na której było to nazwane ,,diagnostyczno-terapeutyczne ostrzyknięcie stawów międzykręgowych lub korzeni nerwowych" i ogólnie na czym polega cały zabieg i w jaki sposób będzie on przeprowadzany. Więc wiedze na ten temat mam znikomą:(

Góra Góra

15 sty 2015, o 12:37

domownik

kaska9998 napisał(a):
Podejrzewam, że to jest coś na rodzaj blokady- lecz nie wiem- bo lekarz za wiele mi o tym nie opowiadał- dostałam kartkę z informacją, na której było to nazwane ,,diagnostyczno-terapeutyczne ostrzyknięcie stawów międzykręgowych lub korzeni nerwowych" i ogólnie na czym polega cały zabieg i w jaki sposób będzie on przeprowadzany. Więc wiedze na ten temat mam znikomą:(

Więc jeżeli to blokada to jest to wstrzyknięcie troszeczkę większa igłą (niż pobieranie krwi) sterydów. Wstrzykuje się je w bolące miejsca i po jakimś tygodniu przychodzi ulga . Wiem bo sama miałam blokade biodra :)

Góra Góra

15 sty 2015, o 15:20

domownik

Też raz miałam blokadę, ale słyszałam od fizjoterapeuty, że niszczy kręgosłup, więc nie wskazane na dłuższy okres. Próbowałaś jakoś inaczej poradzić sobie z tym bólem ?

Góra Góra

15 sty 2015, o 15:46

domownik

Gabriela napisał(a):
Też raz miałam blokadę, ale słyszałam od fizjoterapeuty, że niszczy kręgosłup, więc nie wskazane na dłuższy okres. Próbowałaś jakoś inaczej poradzić sobie z tym bólem ?

Nie tyle, że niszczy no ale wiadomo to są jednak sterydy . Mi ten zastrzyk pomógł i nic mnie nie boli już hoo chyba z rok :) . Bo to jeżeli masz zapalenie czy cos tam się dzieje to własnie ci pomaga i ja nie mam żadnego bólu :)

Góra Góra

4 lut 2015, o 12:46

domownik

,,Też raz miałam blokadę, ale słyszałam od fizjoterapeuty, że niszczy kręgosłup, więc nie wskazane na dłuższy okres. Próbowałaś jakoś inaczej poradzić sobie z tym bólem ?"

Tak sobie myślę, że to nie może być takie szkodliwe bo lekarze zapisują pacjentów po dwóch miesiącach na kolejne ostrzyknięcia(oczywiście nie mówię tu o sobie) -bo była ze mną kobieta w szpitalu, która jest w miarę regularnie ostrzykiwana -oczywiście zdecydowanie to jej pomaga. Niestety nie dowiedziałam się od niej niczego bo jeszcze wtedy nie wiedziałam, że również będę ostrzykiwana.
A czy próbowałam czegoś innego?Nie,bo nie bardzo wiedziałam czego mam próbować. Bo nie było wiadomo skąd się biorą moje dolegliwości- teraz już wiem, że mam poluzowany hak w implancie i stąd jest mój ból.
Na chwilę obecną czuję się dobrze choć pojawiają się chwilami jakieś dolegliwości ale to wszystko jet do zniesienia:)-lecz momentami to mnie niepokoi ( co oczywiście obgadam ze swoim lekarzem na kolejnej wizycie). Jedynie co ostatnio zauważyłam, że skoczyła mi waga w górę- być może efekt uboczny:) ale z drugiej strony mała to cena z brak bólu:)

Góra Góra

5 lut 2015, o 23:40

domownik

kaska9998 napisał(a):
....."słyszałam od fizjoterapeuty, że niszczy kręgosłup, więc nie wskazane na dłuższy okres....."
Sterydy podawane miejscowo niszczą przede wszystkim tkankę łączna, powodując jej zwiotczenie. Już samo to, nie tylko w przypadku skoliozy, jest generatorem następnych problemów bólowych.

kaska9998 napisał(a):
Tak sobie myślę, że to nie może być takie szkodliwe bo lekarze zapisują pacjentów po dwóch miesiącach na kolejne ostrzyknięcia
Niestety jest często stosowane choć szkodliwe. Ostrzykiwanie sterydami to leczenie objawów i absolutnie nie likwiduje przyczyny bólu. Co najwyżej je zamazuje.

Jednym słowem, nie polecam ostrzykiwań sterydowych miejsca bólu. Ból jest objawem - sygnałem określonej patologii. To jej należy poszukiwać i leczyć.

Fizkom

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]