Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - Prośba o pomoc w zbiórce funduszy na moją REoperację.

» LECZENIE OPERACYJNE » Przed operacją

Zaloguj | Zarejestruj

13 gru 2011, o 11:09

domownik

Prośba o pomoc w zbiórce funduszy na moją REoperację

Hej wszystkim.
Długo mnie tu nie było ale pewnie część z Was mnie pamięta. W 2000 roku przeszłam operację stabilizacji kręgosłupa metodą Harringtona, niestety dziś jest gorzej niż przed operacją. Byłam na konsultacji u dr Kłapcia który miał podjąć się mojej operacji - był wyznaczony już nawet termin na kwiecień 2012, jednak jak się później okazało żadnej operacji nie będzie gdyż mam spondylodezę. Dr powiedział również, że nikt się nie podejmie zoperowania mnie.
Jednak kolejnym moim krokiem była wizyta u dr Michalskiego, który powiedział, że skrzywienie mimo spondylodezy i pręta wciąż postępuje (co widać gołym okiem na fotografiach załączonych na moim blogu) i należy niezwłocznie operować.... Jak wiecie dr Michalski działa głównie w szpitalu prywatnym i taką też operację mi zaproponował. 2 etapy prostowania i zakładania ponownej stabilizacji. Jej koszt to 65.000 zł. Jest to operacja ryzykowna i nie jest wykonywana przez każdego lekarza (z moich informacji wynika iż dr Michalski jest jedynym operatorem w Polsce podejmującym się takich przypadków).
W przypadku pozostawienia mojego kręgosłupa w stanie w jakim jest w niedługim czasie dojdzie do uszkodzenia rdzenia, niewydolności oddechowej a w konsekwencji do śmierci.....

Na dzień dzisiejszy odczuwam znaczne pogorszenia mojego stanu w stosunku do roku ubiegłego, silne bóle pleców, drętwienie rąk i nóg... W chwili obecnej mam 130 na 90 stopni (dwu łukowe). Zdecydowałam się na zbiórkę funduszy na tę operacje (samodzielne jej opłacenie jest dla mnie niemożliwe, nie pracuję, nie mam nawet prawa do renty....) ponieważ nie mam innej opcji, wyboru innego lekarza i czasu na zastanawianie się - kręgosłup nie czeka.

DLATEGO DRODZY FORUMOWICZE PROSZĘ WAS Z CAŁEGO SERCA O POMOC W MOJEJ ZBIÓRCE.
NA TYM BLOGU: http://monika-muszynska-reoperacja.blogspot.com/
OPISAŁAM SZCZEGÓŁOWO MOJĄ HISTORIĘ, SĄ TAM RÓWNIEŻ WSZYSTKIE DANE I INFORMACJE ODNOŚNIE POMOCY.
NA STRONIE FUNDACJI ZNAJDZIECIE MÓJ APEL: http://www.fundacja-sloneczko.pl/page.php?idd=op&ida=199/M

Bardzo Was proszę chociaż o drobne wsparcie - każda kwota się liczy. Proszę was również o rozpowszechnienie mojego bloga/apelu by jak najwięcej osób/firm dowiedziało się o mojej zbiórce, być może właśnie wśród nich znajdzie się ktoś chętny do pomocy.

Pozdrawiam. bik_25

Ostatnio edytowano 24 sty 2012, o 09:47 przez bik_25, łącznie edytowano 1 raz

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

13 gru 2011, o 19:24

House
House

Witaj Moniko, postaramy się od strony rozgłosu pomóc na tyle ile możemy.

Czy dowiadywałaś się jak wygląda ta sprawa leczenia w USA? jest na forum kolega lukkkm który był tam za sprawą jednej fundacji, jest tam dobry doktor. Może warto było by tam spróbować kontaktu w sprawie ewentualnej operacji?

Dodaliśmy informacje o zbiórce na forumowym facebook page.

Prosimy wszystkich udostępnianie i klikanie lubię to na wpis o zbiórce, niech to zobaczy jak największa liczba osób.
http://www.facebook.com/pages/skoliozax ... 2950100300

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

13 gru 2011, o 21:20

domownik

Drogi Adminie, dziękuję za pomoc w rozpowszechnieniu mojego apelu, doceniam to!

Moje poszukiwania odbywały się na terenie Polski. Jeździłam i dzwoniłam po lekarzach, pisałam po fundacjach, pisałam też do centrali NFZ, nikt nic o takiej możliwości nie wspomniał.

Chcesz powiedzieć, ze Michalski nie jest dobrym lekarzem? Jeśli jakaś fundacja finansuje leczenie w USA z całą pewnością droższe od mojej prywatnej operacji w Polsce to równie dobrze mogłaby sfinansować moją operację u dr Michalskiego. Tylko, że ja takiej fundacji nie znalazłam. Wszystkie do których pisałam oferowały jedynie założenie subkonta. O jakimkolwiek sfinansowaniu czegokolwiek nie było nawet mowy.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

13 gru 2011, o 21:58

House
House

Fundacja o której wspomniałem to www.darserca.org
problemem może być wiek, może się okazać że pomagają tylko dzieciakom ale zawsze warto napisać do nich. Oni finansowali pobyt lukkmowi z forum w USA.
Jak to teraz tam jest ciężko powiedzieć. Ale warto wysłać emaila lub zadzwonić.

A fundacja Anny Dymnej, polsatu , tvn?

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

13 gru 2011, o 22:33

domownik

oo fajnie, że podałeś tę konkretną fundację, napiszę do nich bo nie pisałam aczkolwiek podejrzewam, że jest jak mówisz - pomagają tylko dzieciom.
Do Anny Dymnej pisałam - 0 odpowiedzi, Polsat - dorosłym nie pomagają, TVN - pisałam, odpowiedzi ich już nie pamiętam w każdym razie nic z tego nie wynikło. Pisałam do wielu i większość odpisywała, że pomagają tylko dzieciom. Jedynymi fundacjami które odpowiedziały pozytywnie były Zdążyć z pomocą, Avalon i ta z której korzystam ja. Jednak wszystkie 3 oferują tylko założenie subkonta. Ponadto nawet warunki "bytowania" w nich są różne. W jednej np jest "zakaz" wysyłania apeli drogą mailową, podpisując z nimi umowę zaświadczasz, że nie będziesz tego robić, więc jedyną opcją są tradycyjne listy... w www.fundacja-kregoslup.pl można pozyskiwać sponsorów w dowolny sposób dlatego zdecydowałam się na nią. Niestety dorosły ma trudniej ;( a jak widać w takich momentach życia jest tak samo bezradny jak dziecko... ;(

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

14 gru 2011, o 10:41

domownik

Moniko, bardzo Ci kibicuję...uda Ci się! pozdrawiam.

Góra Góra

14 gru 2011, o 13:00

domownik

Moniko, trzymam kciuki, żeby wszystko się udało!

Pozdrawiam.m.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

14 gru 2011, o 14:17

domownik

Dziękuję Wam bardzo za wsparcie!
Dziś pojawiły się kolejne schody a konkretnie problemy z fundacją. Wysłali mi pismo (pocztą tradycyjną), że "w związku ze zmianą regulaminu będzie pobierane 15% wartości wpływów na subkonto" oraz "w przypadku rozwiązania umowy z fundacją zebrane do tej pory środki zostaną przekazane na cele statutowe fundacji" (czyli fundacja zabiera to co do tej pory udało mi się uzbierać ;( ).
Mam do zebrania 65.000, fundacja chce mi zabrać 9.750 zł !!!! czyli z 65.000 zrobiło się prawie 75.000 zł. ;( ;( ;( ;( Jak to jest możliwe??????????? Weźcie mi napiszcie czy fundacja ma do tego prawo???? Czy ma prawo pobierać jakiekolwiek pieniądze od podopiecznych??? prawie 10.000 to kupa pieniędzy i potrzeba dużo czasu na ich zebranie, zamiast się operować będę dalej zbierać pieniądze dla fundacji............... Nie mam słów....
Przejrzałam umowę którą zawarłam z fundacją i nie ma tak żadnego podpunktu mówiącego, że fundacja w trakcie trwania umowy może zmieniać regulamin bądź, że zastrzega sobie do tego prawo. Nie ma też żadnej informacji o tym, że w przypadku rozwiązania umowy zgromadzone dotychczas środku na moim koncie zostają u nich. Jedynie w przypadku mojej śmierci kasa którą uzbierałam przechodzi na cele fundacji.

Nie wiem co jest grane ale nie podoba mi się to.

;(

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

14 gru 2011, o 17:47

domownik

Rzeczywiście wygląda to podejrzanie. Ale chyba nie bardzo masz teraz wyjście - musisz się ich trzymać, skoro podpisałaś z nimi umowę. Bo zbierać pieniądze w kilku fundacjach chyba nie ma sensu? Z drugiej strony - może to właśnie jest dobre rozwiązanie w tej sytuacji?

Pozdrawiam.m.

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

14 gru 2011, o 17:49

domownik

15% :facepalm: :facepalm: to jakiś żart, widać dobry sobie interes wymyślili.

Jak nie uzbierałaś tam dużo to uciekaj od nich.

Góra Góra

14 gru 2011, o 18:36

domownik

moi napisał(a):
Rzeczywiście wygląda to podejrzanie. Ale chyba nie bardzo masz teraz wyjście - musisz się ich trzymać, skoro podpisałaś z nimi umowę. Bo zbierać pieniądze w kilku fundacjach chyba nie ma sensu? Z drugiej strony - może to właśnie jest dobre rozwiązanie w tej sytuacji?

Pozdrawiam.m.

trzymać się ich nie muszę bo warunki umowy stanowią, że z miesięcznym wypowiedzeniem mogę zrezygnować. nie wiem jak jest w innych fundacjach ale np u nich nie można być podopiecznym kilku fundacji. musiałam nawet podpisać oświadczenie, że nie jestem podopieczną żadnej innej fundacji, jeśli są oszustami to pewnie zależało im by cała kasa szła na ich subkonto ;( żeby u nich były jedyne wpływy ;(

Najgorsze jest to, że straciłam na to wszystko 2 miesiące a nawet więcej, trochę pieniędzy już wpłynęło poza tym ostatnimi dniami urządziłam dużą "promocję" mojego bloga na różnych blogach, na tym forum, w moim rejonie itp Ludzie wpłacali bo chcieli mi pomóc a teraz wszystko przepadnie, ich wkład pójdzie na marne a ja będę zaczynać wszystko od zera ;(

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

14 gru 2011, o 18:46

domownik

skolio_girl napisał(a):
15% :facepalm: :facepalm: to jakiś żart, widać dobry sobie interes wymyślili.

Jak nie uzbierałaś tam dużo to uciekaj od nich.

no, szkoda, że połowy nie zażądali :/ nigdy nie wiadomo co by wymyślili jak na koncie pojawiłoby się już te 65.000, pewnie w ogóle bym ich nie dostała :/ na forum prawnym dziś czytałam o takim przypadku, że jakaś fundacja nie chciała niepełnosprawnemu "wydać" zebranych własnoręcznie środków ponieważ "są inni bardziej potrzebujący" i tyle oglądał to co żmudnie zbierał na swoją rehabilitację :/ Nie macie może jakichś prawników w rodzinie by doradził co z tym fantem teraz zrobić?

Góra Góra
  Zobacz profil WWW

14 gru 2011, o 20:53

mgr. fizjoterapii

Monika, a nie ma totalnej szansy, aby dr. Michalski zoperował Cię na NFZ? skoro to sytuacja zagrażająca życiu, nie może Ci jakoś pomóc i zrobić to na NFZ?

Szkoda, że dr. Kłapeć zrezygnował, może spróbuj jeszcze raz z nim porozmawiać?

Kontaktowałaś się z ortopedami w Zakopanym?

Góra Góra

14 gru 2011, o 20:55

domownik

bik_25 napisał(a):
Wysłali mi pismo (pocztą tradycyjną), że "w związku ze zmianą regulaminu będzie pobierane 15% wartości wpływów na subkonto" oraz "w przypadku rozwiązania umowy z fundacją zebrane do tej pory środki zostaną przekazane na cele statutowe fundacji" (czyli fundacja zabiera to co do tej pory udało mi się uzbierać ;( ).;(

Moim zdaniem to bardzo, bardzo podejrzane... nie spotkałam się z czymś takim w żadnej fundacji, szukając właśnie fundacji dla swojego dziecka, nie było mowy też o podpisywaniu jakiegoś oświadczenia, że nie będę zakładać subkonta gdzie indziej..., śmierdzi mi tu oszustwem...
Ja bym stamtąd uciekała..., a najbardziej to przydałaby Ci się porada prawnika skoro już jakieś tam pieniążki masz... nie mam, niestety nikogo takiego...

Pozdrawiam.

Góra Góra

14 gru 2011, o 21:02

mgr. fizjoterapii

To co się dzieje teraz w Polsce z fundacjami to kpina.
Aż się niedobrze robi.... znaleźli sobie cwaniacy nowe metody wyłudzania pieniędzy i żerowaniu na chorych.
Porażka....

Mam nadzieje,że w końcu uda się nam z adminem założyć fundację skierowaną tylko dla skoliotyków bez ściem i cwaniactwa.

Monika, zadzwoń poproś o wykaz ile zebrano i chyba uciekaj tak jak radzą inni.

Prawnik by się przydał :dontgetit:

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]