Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA
skolios.pl • Zobacz wątek - świadczenie rehablilitacyjne

» RÓŻNE » Kawiarenka skoliotyka

Zaloguj | Zarejestruj

21 sie 2014, o 13:41

domownik

Witam,
czy jest ktoś na forum , kto był na długim zwolnieniu po operacji (182 dni) i po tym okresie musiał skorzystać ze świadczenia rehabilitacyjnego??

Góra Góra

Twoje reklama na forum
Szczegóły postu

21 sie 2014, o 17:34

domownik

Tak, ja miałem taką sytuację. Chciałaś o coś zapytać?

Góra Góra

27 sie 2014, o 09:50

domownik

Tak, chcialam zapytac jak to wyglada od strony formalnej. Jakie papiery trzeba zlozyc i jak wczesnie, ile czeka sie na decyzje itp.?
Ja obecnie jestem po pierwszym etapie operacji i chce ciagnac zwolnienie do nastepnej, ale 182 dni minie mi akurat kilka dni przed operacja i nie wiem jak to rozwiazac. Zwolnienie bede miala juz od innego lekarza ze swojej miejscowosci nie od lekarza prowadzacego i pytanie czy taki lekarz moze mi wypelnic papiery o swiadczenie??
Pozdrawiam

Dzień dobry.
Trzeba udać się do swojego oddziału ZUS i tam pobrać odpowiednie formularze. Nie wiem, jak długo się czeka u Ciebie na komisję, ale u mnie to około 1,5 miesiąca. Dlatego wniosek należy złożyć około 2 miesiące przed upływem 182 dni zwolnienia. Wśród formularzy będzie taki, który wypełnia lekarz - najlepiej, aby zrobił to lekarz prowadzący, który najlepiej zna Twoją sytuację. Może to jednak zrobić dowolny lekarz, aby tylko było tam jak najwięcej informacji o stanie zdrowia.

Jak staniesz na komisję, to od razu dostaniesz decyzję. Może ona być wydana przed upływem 182 dni zwolnienia a świadczenie będzie wypłacane normalnie od dnia, w którym upłynie okres zwolnienia.

W razie pytań lub wątpliwości, odpowiem o ile będę potrafił :)

Pozdrawiam
mit

Góra Góra

27 sie 2014, o 09:58

domownik

Witaj Mit,
troszkę poczytałam na temat świadczenia, potrzebnych dokumentów i zastanawia mnie sprawa druku ZUS N-10 - wywiad zawodowy z miejsca pracy. Czy ten druk jest konieczny, czy taki druk wypełniam sama, czy muszą skontaktować się w tej sprawie z pracodawcą??
Moje pytania może są dziwne, ale sprawy urzędowe (papierkowe), są czasem jeszcze dziwniejsze i po prostu się gubię.
Pozdrawiam

Góra Góra

26 gru 2017, o 22:31

świeżak

Dużo roboty która potem i tak często nam tyłek wychodzi :/.

Góra Góra

27 sty 2018, o 12:16

świeżak

Nie zrozumiałem tego zdania kompletnie ... ? Wyjąśnisz ?

Góra Góra

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]